Kontakte     Indeks     Pershtypje     Porosi Online  

katalogu i botimeve
lista e plote e botimeve
revista Universi Shqiptar i Librit
lista e ofruar per shitje

 

kėrko

Katalogu i botimeve

Ky katalog ėshtė ideuar, formuluar dhe sistemuar nė mėnyrė tė tillė qė tė gjithė tė interesuarit tė mund tė marrin njė informacion tė plotė dhe tė hollėsishėm pėr ēdo libėr tė pėrfshirė nė tė.me shume
Na kontaktoni

Botimet Toena

Rruga "M. Gjollesha"

K. P. 1420

Tiranė - Shqipėri.
Tel:+355 4 22 40 116
      +355 4 22 58 893

Fax: +355 4 22 40 117
E-mail: toena@toena.com.al
            redaksia@toena.com.al 

 LIBRARITE TOENA

 

LIBRARI TOENA
Lagjja nr. 2

Rr. Abedin Bido, god. 73

Sarandė - Albania
Tel. 85 22 67 55
rudina.selimi@gmail.com
 
LIBRARI TOENA
Globi, Sarandė - Albania
Tel. 85 22 41 24
rudina.selimi@gmail.com
 
LIBRARI TOENA
Pranė Teatrit “Petro Marko”
Vlorė - Albania
Tel. 33 40 07 50
Cel. 068 842 01 32
  
LIBRARI TOENA - ARTINI
Pranė Institutit Albanologjik
Prishtinė - Kosovė
Tel. 0037 744 114 831
jahir_a@hotmail.com
Facebook: Libraria Toena - Artini

  

 

Faqe Kryesore

     

Mirėsevini nė faqen e Shtėpisė Botuese "TOENA"

 

 

 

 

 

 

 

Botimet e reja

Eric-Emmanuel Schmitt - Eliksiri i dashurisė
Gazmend Mahili - Largėsi tė kaltra
Arion Hysenbegas - Duke shpresuar pėr njė ditė tė mirė
Daniele Del Giudice - Horizont i lėvizshėm
mė shumė

Veprimtari

Namik Dokle - Vajzat e mjegullės
Instituti i Librit dhe i Promocionit, nė bashkėpunim me Universitetin Mesdhetar tė Shqipėrisė dhe Botimet Toena, promovuan romanin "Vajzat e mjegullės" tė shkrimtarit Namik Dokle. Mė 19 tetor 2016 ora 11:00 nė Universitetin Mesdhetar tė Shqipėrisė, Tiranė.
Theofil Haxhijani - Njė mendje, hiē mendje
Shtėpia Botuese Toena nė bashkėpunim me Shoqatėn Kulturore Artistike EKAVI, Shoqatėn e Shkrimtarėve dhe Artistėve LITERART dhe Lidhjen e Shkrimtarėve tė Klubit DRITA, organizuan promovimin e romanit "Njė mendje, hiē mendje" tė autorit Theofil Haxhijani si dhe dekorimin e aktorit tė mirėnjohur. Mė datė 9 tetor, nė orėn 17.30 nė sallėn "Andon Trici" tė Qendrėn Kulturore tė Bashkisė sė Athinės (Akadhimias 50).
Dinos Koubatis - Nė flakėt e Izmirit
Botimet Toena nė bashkėpunim me Botimet Psichogios promovuan botimin nė shqip tė romanit historik tė shkrimtarit grek Dinos Koubatis "Nė flakėt e Izmirit". Mė datė 9 tetor, nė orėn 18.30 nė Qendrėn Kulturore tė Bashkisė sė Athinės, nė sallėn "Antoni Trici" - Akadhimias 50.
Iris Hanika - Thelbėsorja nė jetė
Promovohet romani "Thelbėsorja nė jetė" i shkrimtares gjermane Iris Hanika. E martė, datė 27 shtator, ora 12.00, salla "Aleks Buda", Akademia e Shkencave e Shqipėrisė.
mė shumė
Botė nė pėrkthim

Europa krijuese

 

 

  

 

Porosi Online
Bėni porosinė pėr librin tuaj tė preferuar, vetėm pėr Tiranėn...
Universi Shqiptar i Librit
Informacion, Opinione, Letersi, Probleme... me shume