Kontakte     Indeks     Pershtypje     Porosi Online  

 

katalogu i botimeve
lista e plote e botimeve
revista Universi Shqiptar i Librit
lista e ofruar per shitje

 

kėrko

Katalogu i botimeve

Ky katalog ėshtė ideuar, formuluar dhe sistemuar nė mėnyrė tė tillė qė tė gjithė tė interesuarit tė mund tė marrin njė informacion tė plotė dhe tė hollėsishėm pėr ēdo libėr tė pėrfshirė nė tė.me shume
Na kontaktoni

Botimet Toena

Rruga "M. Gjollesha"

K. P. 1420

Tiranė - Shqipėri.
Tel:+355 4 22 40 116
Email: botimet.toena@gmail.com

            redaksia@toena.com.al LIBRARITE TOENA

 

LIBRARI TOENA
Lagjja nr. 2

Rr. Abedin Bido, god. 73

Sarandė - Albania
Tel. 85 22 67 55
rudina.selimi@gmail.com
 
LIBRARI TOENA
Globi, Sarandė - Albania
Tel. 85 22 41 24
rudina.selimi@gmail.com
 
LIBRARI TOENA
Pranė Teatrit “Petro Marko”
Vlorė - Albania
Tel. 33 40 07 50
Cel. 068 842 01 32
  
LIBRARI TOENA - ARTINI
Pranė Institutit Albanologjik
Prishtinė - Kosovė
Tel. 0037 744 114 831
jahir_a@hotmail.com
Facebook: Libraria Toena - Artini

 

 

Autorėt ekskluzivė

     

Ben Blushi

Ben Blushi ka lindur mė 1.1.1969. Vendlindja Tiranė


Edukimi:             
Universiteti i Tiranės, Fakulteti Filologjik, Dega Gjuhė-Letėrsi.
 
Veprimtaria profesionale:
Profesioni: Gazetar.
1991-1997: gazetar  nė "Koha Jonė", Deutsche Welle Indipendent; 1995-1996: Fondacioni Soros.
 
Veprimtaria  politike:
2001-2002: Ministėr i Arsimit dhe Shkencės; 2002-2005 (shtator): Ministėr i Pushtetit Vendor dhe Decentralizimit; 2001: Prefekt i Qarkut Korēė; 1997-1999: zėdhėnės-kėshilltar i Kryetarit tė Kėshillit tė Ministrave; 1999-2000: Zv/ministėr i Punėve tė Jashtme.
 
Zgjedhur nė:
Legjislatura:        XVII
Zona zgjedhore:  80
Qarku:                   Korēė
Nr. i votave:          7337      
Pėrqindja:            48.3%
Deputet edhe nė Legjislaturėn XVI.
 
Veprimtaria parlamentare aktuale:
Grupi parlamentar:            PSSH
Komisioni parlamentar: Komisioni pėr Sigurinė Kombėtare, anėtar.

 

Libra tė botuar

 

 

 

Rrugėtimi drejt identitetit

Europa Krijuese 2020

 

 

Botė nė pėrkthim

Europa Krijuese 2014

 

  

 

Universi Shqiptar i Librit
Informacion, Opinione, Letersi, Probleme... me shume