Kontakte     Indeks     Pershtypje     Porosi Online  

 

katalogu i botimeve
lista e plote e botimeve
revista Universi Shqiptar i Librit
lista e ofruar per shitje

 

kėrko

Njoftime per shtyp

dokumenta 1-10 / 65  
faqe 1 nga 7 Faqja pasardhėse
 
Paulo Coelho
19/11/2017
19 nėntor, ora 11.00, stenda Toena, Panairi i Librit "Tirana 2017". Ju ftojmė tė merrni pjesė nė promovimin e romaneve "Spiunia" dhe "Dorėshkrimi i gjetur nė Akra" tė autorit brazilian Paulo Coelho. Pėrkthyer nė shqip nga Erion Gjatolli.
mė shumė  
Eqerem Canaj - Zėri i vetėdijes
18/11/2017
18 nėntor, ora 10.00, stenda Toena, Panairi i Librit "Tirana 2017". Promovimi i romanit tė ri tė autorit Eqerem Canaj "Zėri i vetėdijes".
mė shumė  
Sadik Bejko - Kėngė tė Solomonit
18/11/2017
18 nėntor, ora 11.00, stenda Toena, Panairi i Librit "Tirana 2017". Sadik Bejko autor i vėllimit me poezi "Kėngė tė Solomonit" do tė jetė i pranishėm nė prezantimin e botimit tė tij, nė stendėn e Botimeve Toena.
mė shumė  
Alma Papamihali - Kur pyet hėna
18/11/2017
18 nėntor, ora 17.00, stenda Toena, Panairi i Librit "Tirana 2017". Promovimi i vėllimit tė ri poetik tė autores Alma Papamihali "Kur pyet hėna".
mė shumė  
Bardhyl Xhama - Guri i rėndė nė vend tė vet
18/11/2017
18 nėntor, ora 13.00, stenda Toena - Panairi i Librit "Tirana 2017". Bardhyl Xhama autor i vėllimit me rrėfenja "Guri i rėndė nė vend tė vet" do tė jetė i pranishėm nė prezantimin e botimit tė librit tė tij, nė stendėn e Botimeve Toena.
mė shumė  
Sadulla Zendeli - Daja - Dėgjoni zemrėn time
17/11/2017
17 nėntor, ora 17.00, stenda Toena, Panairi i Librit "Tirana 2017". Promovimi i vėllimit tė ri poetik tė autorit Sadulla Zendeli - Daja, mėsuesit legjendar tė shqipes nė shkollat suedeze.
mė shumė  
Lena Manda - Theanoja, ujkonja e Stambollit
17/11/2017
17 nėntor, ora 13:00, stenda Toena, Panairi i Librit, Pallati i Kongerseve Tiranė. Promovimi i romanit "Theanoja, ujkonja e Stambollit" i autores Lena Manda, e pranishme nė aktivitet.
mė shumė  
Besnik Mustafaj - Biri i Adamit
16/11/2017
16 nėntor, ora 18.00, stenda Toena - Panairi i Librit "Tirana 2017". Besnik Mustafaj autor i vėllimit me poezi "Biri i Adamit" do tė jetė i pranishėm nė prezantimin e botimit tė librit tė tij, nė stendėn e Botimeve Toena.
mė shumė  
Éric Faye - Nagasaki
16/11/2017
16 nėntor, ora 13:00, stenda Toena, Panairi i Librit, Pallati i Kongreseve Tiranė. Éric Faye - shkrimtari francez, qė Akademia Franceze e nderoi me ēmimin e Madh tė Romanit 2010, do tė jetė i pranishėm, pėr tė promovuar botimin e tij nė gjuhėn shqipe. "Nagasaki" - ėshtė romani qė i dha kėtė ēmim tė madh. Pėrkthyer nė shqip nga Blerta Hyska.
mė shumė  
Gaqo Bushaka - Lulegjaku
15/11/2017
15 nėntor, ora 13.00, stenda Toena, Panairi i Librit "Tirana 2017". Promovimi i romanit tė ri tė shkrimtarit Gaqo Bushaka "Lulegjaku" dhe bashkėbisedimi i autorit me nxėnėsit e Klubit tė Librit tė Shkollės sė Mesme "Arsakeio".
mė shumė