Kontakte     Indeks     Pershtypje     Porosi Online  

English

 

katalogu i botimeve
letėrsi artistike shqipe
gjuhėsi
letėrsi e huaj
fjalorė dhe metoda
publicistikė
histori
monografi, ditarė, kujtime
mjekėsi
filmografi
filozofi, psikologji, sociologji
albume
muzike
kuzhina
atlasė
libra tė tjerė
ribotime
letėrsi artistike pėr fėmijė
lista e plote e botimeve
revista Universi Shqiptar i Librit
lista e ofruar per shitje

 

kėrko

katalogu i botimeve - albume

     

Albume


A | I | K | T | Tė gjitha

dokumenta 1-8 / 8  
faqe 1 nga 1
 
Julia & James Pettifer
Qėllimi i kėtij udhėrrėfyesi tė shkurtėr ėshtė tė shtojė njohuritė mbi Parkun Kombėtar tė Butrintit.
mė shumė  
Dhurata Sheme
Kjo ėshtė njė pėrmbledhje e kontinentit evropian, tė gjitha shtetet, pikat turistike mė tė bukura, muzetė etj., dhe pikėrisht ky libėr ju jep tė gjithė informacionin e nevojshėm.
mė shumė  
Bashkia Tiranė
Ky libėr qė ju vjen nė dorė s’mund tė pėrfshijė emocionet e papėrshkueshme tė kėtyre ngjarjeve tė mėdha pėr kryeqytetin tonė tė vogėl, por padyshim mund tė dėshmojė pėr pėrpjekjen e admirueshme tė Bashkisė sė Tiranės drejt jetėsimit tė botės sė re.
mė shumė  
Koēo Zheku
Album me tė dhėna pėr veprat e piktorėve mesjetarė korēarė Konstandin dhe Athanas Zografi
mė shumė  
Instituti i Kulturės Popullore
Ky album (shqip anglisht) ėshtė vėllimi i dytė i njė serie prej pesė vėllimesh
mė shumė  
Akademia e shkencave e Shqipėrisė
Ky korpus bėn pjesė nė serinė "Trashėgimia kulturore e popullit shqiptar", i cili botohet nėn kujdesin e Akademisė sė Shkencave tė Republikės sė Shqipėrisė.
mė shumė  
Botimet Toena
I zhdėrvjellėt dhe i lehtė pėr t'u qėmtuar, ky vėllim me format tė ngjeshur jo vetėm pėr ekspertėt, pėrmban riprodhime tė kryeveprave tė tė gjitha kohėrave.
mė shumė  
Aliki Tombrou
Shkrimtarja, pas njė udhėtimi tė kryer nė qytetet mė kryesore tė Shqipėrisė, na jep mbresat e saj pėr ēdo vend ku ka shkelur e pėr ēdo gur qė ka prekur
mė shumė  

Rrugėtimi drejt identitetit

Europa Krijuese 2020

 

 

Botė nė pėrkthim

Europa Krijuese 2014

 

  

 

Universi Shqiptar i Librit
Informacion, Opinione, Letersi, Probleme... me shume