Kontakte     Indeks     Pershtypje     Porosi Online  

English

 

katalogu i botimeve
letėrsi artistike shqipe
gjuhėsi
letėrsi e huaj
fjalorė dhe metoda
publicistikė
histori
monografi, ditarė, kujtime
mjekėsi
filmografi
filozofi, psikologji, sociologji
albume
muzike
kuzhina
atlasė
libra tė tjerė
ribotime
letėrsi artistike pėr fėmijė
lista e plote e botimeve
revista Universi Shqiptar i Librit
lista e ofruar per shitje

 

kėrko

katalogu i botimeve - gjuhėsi

     

GJUHĖSI

A | F | H | M | N | P | R | S | Sh | V | Tė gjitha

dokumenta 1-10 / 14  
faqe 1 nga 2 Faqja pasardhėse
 
Shefkie Islamaj
Ky libėr pėrmban studime tė autores pėr ēėshtjet gjuhėsore.
mė shumė  
Rami Memushaj
Libri ndahet nė katėr pjesė: Arti i tė shkruarit, Normat gramatikore, Drejtshkrimi dhe Pikėsimi. Kėshtu u jep pėrgjigje pyetjeve qė dalin kur ēdonjėri nga ne hedh nė letėr mendimet e tij.
mė shumė  
Aleks Buda
Ėshtė vėllimi III i serisė. Pėrmban shkrime historike qė nga zhvillimi i marrėdhėnieve feudale nė Shqipėri (shek. VIII-XV) e deri nė Shpalljen e Pavarėsisė (1912).
mė shumė  
Selman Riza
Pesė studime me karakter kritik mbi pesė autorėt mė tė vjetėr tė gjuhės shqipe: Gjon Buzuku, Lekė Matrėnga, Pjetėr Budi, Frank Bardhi dhe Pjetėr Bogdani.
mė shumė  
Adem Jakllari
Fjalori frėngjisht-shqip pėrmban rreth 25 000 fjalė, tabela tė plota tė zgjedhimit tė foljeve, sinonime dhe antonime, specifikim tė rrafshit stilistik tė fjalėve.
mė shumė  
Myzafer Kallajxhi, Nimete Karamani
Fjalori shqip-italisht pėrmban rreth 30 000 fjalė, tabela tė plota gramatikore tė gjuhės shqipe nė italisht, gramatikė tė shkurtėr tė gjuhės shqipe pėr italianėt.
mė shumė  
Hasan Ēipuri
Ėshtė fjalori i parė serbisht-shqip qė botohet pas ndarjes sė serbo-kroatishtes nė serbisht e kroatisht.
mė shumė  
Nikollė Berishaj
Ky fjalor pėrmban rreth 25 000 fjalė pėr secilėn gjuhė, tabelat pėrkatėse gramatikore pėr tė dyja gjuhėt, njė fjalorth bisedimor me shprehjet e pėrditshme mė tė pėrdorshme.
mė shumė  
P. Haxhillazi & S. Ahmeti
Nė kėtė fjalor janė dhėnė mbi 4000 fjalė, njėsi frazeologjike, etj. nė tė folmen e Plavės dhe tė Gucisė. Lėnda e tij u shėrben tė gjithė shqiptarėve, studiuesve dhe leksikografėve pėr hartimin e fjalorėve mė tė mėdhenj shpjegues tė gjuhės shqipe.
mė shumė  
Fatmir Toēi
Fjalorė, Metoda
mė shumė  

Rrugėtimi drejt identitetit

Europa Krijuese 2020

 

 

Botė nė pėrkthim

Europa Krijuese 2014

 

  

 

Universi Shqiptar i Librit
Informacion, Opinione, Letersi, Probleme... me shume