Kontakte     Indeks     Pershtypje     Porosi Online  

English

 

katalogu i botimeve
letėrsi artistike shqipe
gjuhėsi
letėrsi e huaj
fjalorė dhe metoda
publicistikė
histori
monografi, ditarė, kujtime
mjekėsi
filmografi
filozofi, psikologji, sociologji
albume
muzike
kuzhina
atlasė
libra tė tjerė
ribotime
letėrsi artistike pėr fėmijė
lista e plote e botimeve
revista Universi Shqiptar i Librit
lista e ofruar per shitje

 

kėrko

katalogu i botimeve - histori

     

Histori


A | B | D | Dh | E | F | G | Gj | H | I | K | M | N | P | Q | R | S | V | W | Z | Tė gjitha

dokumenta 1-10 / 63  
faqe 1 nga 7 Faqja pasardhėse
 
Niccolo Machiavelli - Princi
mė shumė  
Philip Mansel - Kostandinopoja
mė shumė  
Petraq Buka - History of England
mė shumė  
Henry Kissinger - Pėr Kinėn
mė shumė  
Paskal Milo - Shqiptarėt nė Luftėn e Dytė Botėrore
mė shumė  
Valentina Duka - Dokumente tė arkivit kombėtar britanik nė lidhje me Shqipėrinė, tetor 1913-dhjetor 1914
mė shumė  
Muhamet Shatri - Dokumente britanike pėr ēėshtjen shqiptare nė Konferencėn e Ambasadorėve nė Londėr (1912-1913)
mė shumė  
Andrew Baruch Wachtel - Ballkani nė historinė botėrore
mė shumė  
Dhimitraq Furxhi, Josif Papagjoni - Historiku i Teatrit Vlorė
mė shumė  
Refat Shkodra - Zhvillimi i shėndetėsisė sė rrethit tė nėnprefekturės sė Krujės gjatė shek. XX
mė shumė  
Rrugėtimi drejt identitetit

Europa Krijuese 2020

 

 

Botė nė pėrkthim

Europa Krijuese 2014

 

  

 

Universi Shqiptar i Librit
Informacion, Opinione, Letersi, Probleme... me shume