Kontakte     Indeks     Pershtypje     Porosi Online  

English

 

katalogu i botimeve
letėrsi artistike shqipe
gjuhėsi
letėrsi e huaj
fjalorė dhe metoda
publicistikė
histori
monografi, ditarė, kujtime
mjekėsi
filmografi
filozofi, psikologji, sociologji
albume
muzike
kuzhina
atlasė
libra tė tjerė
ribotime
letėrsi artistike pėr fėmijė
lista e plote e botimeve
revista Universi Shqiptar i Librit
lista e ofruar per shitje

 

kėrko

katalogu i botimeve - ribotime

     

Ribotime


B | D | F | N | P | R | Tė gjitha

dokumenta 1-6 / 6  
faqe 1 nga 1
 
Rami Memushaj
Libri ndahet nė katėr pjesė: Arti i tė shkruarit, Normat gramatikore, Drejtshkrimi, Pikėsimi
mė shumė  
Nazif Saraēi
Bota, shoqėria, njeriu janė parė nė kėtė libėr me syrin e filozofit dhe psikologut, duke i ofruar lexuesit njė vepėr qė do ta thellojė pėrherė e mė tepėr nė kėtė pasion
mė shumė  
Brunilda Zllami
Historia e njė vajze qė lufton me tė gjitha forcat pėr tė rifituar dashurinė, tė cilėn mendon se e ka humbur, bėhet shkas pėr tė zbuluar njė sėrė intrigash, dashuri tė sinqerta, tradhti, argėtime dhe gjithēka ndodh nė njė qytet rinor.
mė shumė  
Paulo Coelho
Njėmbėdhjetė minuta rrėfen historinė e njė vajze, Maries, nga njė provincė e Brazilit, e cila mbetet zemėrthyer nga pėrvoja e saj e parė nė dashuri. Ndaj dhe qė nė moshė fare tė njomė ajo druhet se s'ka pėr tė gjetur kurrė ndonjėherė dashurinė.
mė shumė  
Diana Ēuli
Njė burrė kėrkon tė vrasė gruan e tij dhe pėrfundon nė njė aventurė marramendėse; njė gazetare e dashuruar pas njė ėndrre tė parealizueshme tė cilėn e ndjek nėpėr botė.
mė shumė  
Fatos Kongoli
Njė libėr i jashtėzakonshėm, ku autori arrin nivelin mė tė lartė tė prozės sė tij. Njė histori dashurie e rishfaqur nė tri breza, njė takim plot pikėpyetje e tė panjohura nė mijėvjeēarin e ri, njė pėrpjekje pėr t'u ēliruar nga dhembjet e sė kaluarės.
mė shumė  
Rrugėtimi drejt identitetit

Europa Krijuese 2020

 

 

Botė nė pėrkthim

Europa Krijuese 2014

 

  

 

Universi Shqiptar i Librit
Informacion, Opinione, Letersi, Probleme... me shume