Kontakte     Indeks     Pershtypje  

English

katalogu i botimeve
letėrsi artistike shqipe
gjuhėsi
letėrsi e huaj
fjalorė dhe metoda
publicistikė
histori
monografi, ditarė, kujtime
mjekėsi
filmografi
filozofi, psikologji, sociologji
albume
muzike
kuzhina
atlasė
libra tė tjerė
ribotime
letėrsi artistike pėr fėmijė
lista e plote e botimeve
revista Universi Shqiptar i Librit
lista e ofruar per shitje

 

kėrko

katalogu i botimeve - albume

     

Instituti i Kulturės Popullore

Ky album (shqip anglisht) ėshtė vėllimi i dytė i njė serie prej pesė vėllimesh
 

Instituti i Kulturės Popullore
ALBUM I VESHJEVE POPULLORE SHQIPTARE, VĖLL. 2
Kategoria: Album

ISBN: 99927 1 526 X
Shtepia Boutuese: Toena

Formati: 21x30 cm

Faqe: 202

Cmimi: lekė /euro

 

Rreth Librit

Ky album (shqip anglisht) ėshtė vėllimi i dytė i njė serie prej pesė vėllimesh. Nė kėtė vėllim paraqiten veshjet popullore tė rretheve: Pėrmet, Kolonjė, Korēė, Skrapar, Gramsh, Pogradec dhe Librazhd.

 

 

 

Instituti i Kulturės Popullore
ALBUM I VESHJEVE POPULLORE SHQIPTARE, VĖLL. 3
Kategoria: Album

ISBN: 99927 1 920 6
Shtepia Boutuese: Toena

Formati: 21x30 cm

Faqe: 240

Cmimi:lekė /  euro

 

Rreth Librit

Vėllimi i tretė i serisė, ku paraqiten veshjet popullore tė rretheve: Elbasan, Durrės, Tiranė, Krujė, Mat, Dibėr.

 

 

 

Veprimtari

TOENA 15 vjet pėrvojė nė fushėn e botimeve

 

Fituesit e ēmimeve tė panairit tė 10- tė tė librit “Tirana 2007”

 

Takim me rastin e 70-vjetorit tė akademikut Rexhep Qosja

Universi Shqiptar i Librit
Informacion, Opinione, Letersi, Probleme... me shume