Kontakte     Indeks     Pershtypje  

English

katalogu i botimeve
letėrsi artistike shqipe
gjuhėsi
letėrsi e huaj
fjalorė dhe metoda
publicistikė
histori
monografi, ditarė, kujtime
mjekėsi
filmografi
filozofi, psikologji, sociologji
albume
muzike
kuzhina
atlasė
libra tė tjerė
ribotime
letėrsi artistike pėr fėmijė
lista e plote e botimeve
revista Universi Shqiptar i Librit
lista e ofruar per shitje

 

kėrko

katalogu i botimeve - filozofi, psikologji, sociologji

     

Edmond Dragoti

Shpjegimi i sjelljeve tė individit dhe shoqėrisė vazhdon tė tėrheqė vėmendjen e psikologėve tė shquar tė tė gjitha kohėrave.
 

Edmond Dragoti

PSIKOLOGJIA SOCIALE

Kategoria: Psikologji

ISBN: 99927 1 931 1

Shtepia Boutuese: Toena

Formati: 16,5x23 cm

Faqe: 590

Cmimi: 1000 lekė / 8,00 euro

 

Rreth Librit

Por edhe psikologėt shqiptarė, duke pėrfaqėsuar edhe nė kėtė fushė kulturėn dhe nivelin e zhvillimit shqiptar nė pėrgjithėsi, kanė nisur tė kontribuojnė gjerėsisht nė fondin e pėrgjithshėm tė shkencės social-psikologjike. Ky libėr ėshtė njė pėrpjekje pėr tė plotėsuar nevojėn pėr informacion aktual e tė kompletuar social-psikologjik dhe pėr njė kontribut shqiptar nė kėtė fushė. Sidoqoftė fjala e fundit thuhet nė fund, pasi lexuesi ta lexojė librin…

 

Veprimtari

TOENA 15 vjet pėrvojė nė fushėn e botimeve

 

Fituesit e ēmimeve tė panairit tė 10- tė tė librit “Tirana 2007”

 

Takim me rastin e 70-vjetorit tė akademikut Rexhep Qosja

Universi Shqiptar i Librit
Informacion, Opinione, Letersi, Probleme... me shume