Kontakte     Indeks     Pershtypje  

English

katalogu i botimeve
letėrsi artistike shqipe
gjuhėsi
letėrsi e huaj
fjalorė dhe metoda
publicistikė
histori
monografi, ditarė, kujtime
mjekėsi
filmografi
filozofi, psikologji, sociologji
albume
muzike
kuzhina
atlasė
libra tė tjerė
ribotime
letėrsi artistike pėr fėmijė
lista e plote e botimeve
revista Universi Shqiptar i Librit
lista e ofruar per shitje

 

kėrko

katalogu i botimeve - fjalorė dhe metoda

     

Rami Memushaj

Shtjellimi i materialit, qė i pėrgjigjet formimit gjuhėsor qė marrin tė rinjtė tanė nė arsimin parauniversitar
 

 

 

Rami Memushaj
HYRJE NĖ GJUHĖSI

Kategoria: Gjuhėsi

ISBN: 99943 1 172 7
Shtepia Boutuese: Toena

Formati: 15.5x21.5 cm

Faqe: 356

Cmimi: 1000 lekė / 8,00 euro

 

Rreth Librit

Shtjellimi i materialit, qė i pėrgjigjet formimit gjuhėsor qė marrin tė rinjtė tanė nė arsimin parauniversitar, dhe ilustrimi i koncepteve me material kryesisht nga shqipja, e bėjnė kėtė tekst lehtėsisht tė kuptueshėm. Veē kėsaj, nė krahasim me tekstet e mėparshme tė "Hyrjes nė gjuhėsi", ku kemi qenė bashkautor ose me tekste tė tjera tė kėsaj natyre, ky libėr dallohet edhe pėr mjaft ndihmesa e interpretime vetjake.

 

 

 

Rami Memushaj
SHQIPJA STANDARDE

Kategoria: Gjuhėsi

ISBN: 99943 1 172 7
Shtepia Boutuese: Toena

Formati: 14x20 cm

Faqe: 248

Cmimi: 600 lekė / 5,00 euro

 

 

Rreth Librit

Libri ndahet nė katėr pjesė: Arti i tė shkruarit, Normat gramatikore, Drejtshkrimi, Pikėsimi. Kėshtu u jep pėrgjigje pyetjeve, qė dalin gjatė punės, gjuhėtari Rami Memushaj, nė momentin kur ēdonjėri nga ne hedh nė letėr mendimet e tij. Pra, ėshtė njė libėr qė u vjen nė ndihmė jo vetėm studentėve qė studiojnė pranė Fakultetit tė Filologjisė, por edhe pėr nxėnėsit e shkollave tė mesme.

 

 

 

Veprimtari

TOENA 15 vjet pėrvojė nė fushėn e botimeve

 

Fituesit e ēmimeve tė panairit tė 10- tė tė librit “Tirana 2007”

 

Takim me rastin e 70-vjetorit tė akademikut Rexhep Qosja

Universi Shqiptar i Librit
Informacion, Opinione, Letersi, Probleme... me shume