Kontakte     Indeks     Pershtypje  

English

katalogu i botimeve
letėrsi artistike shqipe
gjuhėsi
letėrsi e huaj
fjalorė dhe metoda
publicistikė
histori
monografi, ditarė, kujtime
mjekėsi
filmografi
filozofi, psikologji, sociologji
albume
muzike
kuzhina
atlasė
libra tė tjerė
ribotime
letėrsi artistike pėr fėmijė
lista e plote e botimeve
revista Universi Shqiptar i Librit
lista e ofruar per shitje

 

kėrko

katalogu i botimeve - kuzhina

     

Kuzhina sot pėr ēdo familje

Me shume se 400 receta gatimi, me nje sukses te garantuar per cdo rast dhe per cdo shije. Me ilustrime me ngjyra..
 

KUZHINA SOT PĖR ĒDO FAMILJE

Kategoria: Receta gatimi

ISBN: 99927 1 857 9

Shtepia Boutuese: Toena

Formati: 12x18 cm

Faqe: 276

Cmimi: 2000 lekė / 16,00 euro

 

Rreth Librit

Kuzhina sot pėr ēdo familje ėshtė libėr kuzhine i pėrkthyer, i cili pėrmban 400 receta mjaft tė vlefshme pėr tė gjithė ata qė duan dhe adhurojnė gatimin.
Nė libėr recetat janė vendosur nė mėnyrė tė pėrshkallėzuar, duke filluar qė nga antipastat dhe ushqimet e lehta, supat, mėnyra e mrekullueshme e gatimit tė makaronave italiane, picat, vezėt, peshku, mishrat e llojeve tė ndryshme, mėnyrat e gatimit tė bukės, turshitė, salcat, e deri tek ėmbėlsirat, recetat e tė cilave nė kėtė libėr.
E veēanta e kėtij libri ėshtė se ēdo recetė shoqėrohet me figura me ngjyra (1-2) ku duket qartė ajo qė ėshtė gatuar si dhe pėrbėrėsit qė duhen pėr ta gatuar. Librin e karakterizon edhe rregullsia e vendosjes sė kapitujve: 400 receta tė organizuara nė 24 "kapituj", secili i dhėnė me tė gjitha imtėsitė ku ndėrthuren aq bukur elementė tė kuzhinės italiane, franceze, indiane etj.

 

 

Veprimtari

TOENA 15 vjet pėrvojė nė fushėn e botimeve

 

Fituesit e ēmimeve tė panairit tė 10- tė tė librit “Tirana 2007”

 

Takim me rastin e 70-vjetorit tė akademikut Rexhep Qosja

Universi Shqiptar i Librit
Informacion, Opinione, Letersi, Probleme... me shume