Kontakte     Indeks     Pershtypje     Porosi Online  

 

katalogu i botimeve
letėrsi artistike shqipe
gjuhėsi
letėrsi e huaj
fjalorė dhe metoda
publicistikė
histori
monografi, ditarė, kujtime
mjekėsi
filmografi
filozofi, psikologji, sociologji
albume
muzike
kuzhina
atlasė
libra tė tjerė
ribotime
letėrsi artistike pėr fėmijė
lista e plote e botimeve
revista Universi Shqiptar i Librit
lista e ofruar per shitje

 

kėrko

katalogu i botimeve - letėrsi artistike pėr fėmijė

     

Gaqo Bushaka - ... dhe thonė se fajin e kanė pėrrallat

 

 

 

Gaqo Bushaka  

... dhe thonė se fajin e kanė pėrrallat

Shtėpia Botuese: Toena

ISBN: 978-99943-1-932-9

Formati: 13x20 cm

Faqe: 216

Ēmimi: 500 lekė

 

Botuar nė nėntor, 2013 

 

Rreth Librit

Nga autori Gaqo Bushaka, tepėr i dashur pėr fėmijėt, vjen pėr lexuesit e vegjėl njė libėr me pėrralla mjaft tė kėndshme, tė cilat godasin veset e fėmijėve. Karakteristikė e krijimtarisė sė kėtij autori mbetet sinqeriteti dhe bukuria e tė rrėfyerit, vlera kėto qė e kanė bėrė Gaqo Bushakėn tė jetė mjaft i lexuar nga fėmijėt e moshės parashkollore dhe cikli i ulėt i shkollave.

 

 

 

 

 

 

Gaqo Bushaka  
Fjeta duke numėruar 

Lloji: Vjersha pėr parashkollorėt

Piktore: Ledia Kostandini
Shtėpia Botuese: Toena

ISBN: 978-99943-1-416-4

Formati: 16.5x23 cm

Faqe: 32

Ēmimi: 250 lekė/ 2,00 euro

 

Rreth Librit

Gaqo Bushaka, shkrimtari mė i dashur pėr fėmijėt, vjen kėtė herė me njė libėr tė ri pėr ēamarrokėt e vegjėl, qė pėrgatiten pėr t’u futur nė shkollė. Vjershat janė tė rimuara aq bukur sa na mrekullojnė me mėnyrėn e tė rrėfyerit. Ato janė tė shoqėruara me ilustrime shumė tė bukura, nė mėnyrė qė fėmijėt tė kėnaqen duke mėsuar.

 

 

 

 

 

 

Gaqo Bushaka 
Zogu nė kaushin e akullores

Lloji: Pėrralla tė zgjedhura
ISBN: 99927-1-898 -6
Shtėpia Botuese: Toena

Formati: 16.5x23 cm

Faqe: 292

Ēmimi: 750 lekė/ 6,00 euro

 

Rreth Librit

Ėshtė njė pėrmbledhje me rreth 70 pėrralla ku xhaxhi Gaqo Bushaka fton Enean dhe vogėlushėt e tjerė nė botėn e magjishme tė pėrrallės dhe tė ėndrrės. Kjo botė ėshtė e tejmbushur me personazhe (pėrgjithėsisht kafshė) qė fėmijėt i duan aq shumė. Aty gjen miushin Mimi dhe ndodhitė e tij, kotelen Roshe, mizat qė rendin pas mjaltit; mė tutje mėson pėr turpin e korbit Krra-Krra, ariun qė kėrkonte babanė, si foli gjuhėpreri, si rrėfen laraska pėr dordolecin; takon gjyshen qė harron tė flasė, si merr elefanti arratinė, cila ėshtė historia e opingave tė Sheros etj. etj.

 

Rreth Autorit

Gaqo Bushaka ėshtė njė nga autorėt mė tė suksesshėm nė Shqipėri. Ka kontribuar nė lėvrimin e njė lloj pėrralle "tė re" pėr fėmijėt qė e bėn tė pėlqyeshme dhe tepėr interesante. Ka lėvruar prozėn e gjatė, dhe sidomos romanin pėr fėmijė. Ka shkruar pėrmbledhjet me pėrralla: Arushi qė kėrkonte babanė, Nė ishullin e dallėndysheve, Amaneti i dhelprės, Pėrralla u la pėr nesėr. Vepra qė e bėri tepėr tė njohur ishte trilogjia Aventurat e Ēufos, pjesė pėrbėrėse e sė cilės janė pėrrallat: Ēufoja dhe Bubi kaēurrel, Pushimet e Ēufos, Ēufoja nė shtėpinė e ēudirave.

 

 

 

 


 

Botė nė pėrkthim

Europa krijuese

 

 

  

 

Porosi Online
Bėni porosinė pėr librin tuaj tė preferuar, vetėm pėr Tiranėn...
Universi Shqiptar i Librit
Informacion, Opinione, Letersi, Probleme... me shume