Kontakte     Indeks     Pershtypje     Porosi Online  

 

katalogu i botimeve
letėrsi artistike shqipe
gjuhėsi
letėrsi e huaj
fjalorė dhe metoda
publicistikė
histori
monografi, ditarė, kujtime
mjekėsi
filmografi
filozofi, psikologji, sociologji
albume
muzike
kuzhina
atlasė
libra tė tjerė
ribotime
letėrsi artistike pėr fėmijė
lista e plote e botimeve
revista Universi Shqiptar i Librit
lista e ofruar per shitje

 

kėrko

katalogu i botimeve - mjekėsi

     

Polikron Ēelo

Ja dhe njė libėr qė i duhet familjeve tona.

 

 

Polikron Ēelo

Tė ushqyerit e fėmijėve 

Kategoria: Mjekėsi

ISBN: 978-99943-1-407-2

Shtėpia Botuese: Toena

Formati: 16,5x23 cm

Faqe: 230

Ēmimi: 800 lekė / 6.50 euro

 

Rreth Librit

Ja dhe njė libėr qė i duhet familjeve tona.
Nė libėr do tė gjeni disa nga dukuritė e aparatit tretės dhe ērregullimet thelbėsore, kėshilla pėr tė ushqyerin e nėnės gjatė shtatzėnisė dhe periudhės sė dhėnies gji, tė ushqyerin e fėmijės nė etapa tė ndryshme tė jetės etj.
Ēdo familje mund tė gjejė dhe kėshilla pėr tė ushqyerit e fėmijės sė sėmurė, si: gjendje me temperaturė, tė vjella, diarre, aceton, sėmundje veshkash, diabet etj., ose me probleme tė veēanta, si alergjitė ose intoleranca ushqimore etj.
Jo vetėm pėr kulturė, por pėr njė ushqim tė shėndetshėm, vend tė rėndėsishėm zėnė kapitujt lidhur me vlerat e produkteve tė veēanta, mėnyrat e ruajtjes dhe pėrpunimit tė tyre, ushqimet e konservuara etj.; pa lėnė mėnjanė marrėdhėniet prind-fėmijė dhe dukuri tė tjera brenda familjes.

 

 

 

Polikron Ēelo

Sėmundjet e veshkave

Kategoria: Mjekėsi

ISBN: 99943 1 047 X

Shtepia Boutuese: Toena

Formati: 16,5x23 cm

Faqe: 220

 

Rreth Librit

Ky pediatėr na sjell njė libėr tė atillė qė ēdo prind tė dijė si tė veprojė me fėmijėt kur ata shfaqin shenja tė veēanta nė favor tė veshkave. Libri na zgjeron mė tepėr kulturėn mjekėsore mbi kėtė organ tė trupit.

 

 

 

Polikron Ēelo

Mjeku i nėnės dhe i fėmijės nė familje  (2)

Kategoria: Udhėzues

ISBN: 99927-1-800-5

Shtėpia Botuese: Toena

Formati: 16x23 cm

Faqe: 432

Ēmimi: 1400 lekė / 10,00 euro

 

Rreth Librit

Kėshillat e pediatrit Polikron Ēelo janė tepėr tė vlefshme pėr nėnat e reja. Nė kėtė libėr mjeku e njeh nėnėn me sėmundjet e ndryshme qė mund tė kapin fėmijėn, si duhet tė parandalohen ato nga nėna; si duhet tė ushqehet fėmija, cilat janė ushqimet e vlefshme dhe cilat tė dėmshme; ndihma e parė qė i jepet ēdo njeriu nė rast tė fikėti, mbytje nė ujė, temperatura tė larta … dhe njė pafundėsi orientimesh pėr ēdo prind. Sa herė qė do t'i drejtoheni, Mjeku i nėnės dhe i fėmijės nė familje do tė jetė gjithmonė pranė jush nė ēdo kohė dhe nė ēdo vend qė tė ndodheni!

 

 

 

 

 

Polikron Ēelo

Mjeku i fėmijėve nė familje (1)

Kategoria: Udhėzues

ISBN: 99927-1-656-8

Shtėpia Botuese: Toena

Formati: 16.5x23 cm

Faqe: 420

Ēmimi: 1400 lekė / 10,00 euro

 

Rreth Librit

Mjeku i fėmijėve nė familje (1) ndihmon nė zgjerimin e kulturės mjekėsore pėr ēdo familje, duke e pajisur me informacione mbi ankesat dhe shenjat e sėmundjeve tė ndryshme.

Rreth Autorit

Polikron Ēelo ėshtė mjek pediatėr me pėrvojė 38-vjeēare nė kėtė profesion. Njė nga mė tė mirėt aktualisht nė Shqipėri. Ai ka qenė i pranishėm nė familjet tona nė emisione televizive, ku nėpėrmjet bashkėbisedimeve drejtpėrdrejt u ka dhėnė pėrgjigje telefonuesve. Pėrvojėn e tij ai ua transmeton tė interesuarve me dy librat qė ne i konsiderojmė tepėr tė nevojshėm dhe tė domosdoshėm pėr ēdo familje.

Botė nė pėrkthim

Europa krijuese

 

 

  

 

Porosi Online
Bėni porosinė pėr librin tuaj tė preferuar, vetėm pėr Tiranėn...
Universi Shqiptar i Librit
Informacion, Opinione, Letersi, Probleme... me shume