Kontakte     Indeks     Pershtypje  

English

katalogu i botimeve
letėrsi artistike shqipe
gjuhėsi
letėrsi e huaj
fjalorė dhe metoda
publicistikė
histori
monografi, ditarė, kujtime
mjekėsi
filmografi
filozofi, psikologji, sociologji
albume
muzike
kuzhina
atlasė
libra tė tjerė
ribotime
letėrsi artistike pėr fėmijė
lista e plote e botimeve
revista Universi Shqiptar i Librit
lista e ofruar per shitje

 

kėrko

katalogu i botimeve - monografi, ditarė, kujtime

     

Aleksandėr Bojaxhi

Njė libėr me kujtime nga veprimtaria alpinistike e viteve 1962-1979
 

 

 

Aleksandėr Bojaxhi
BJESHKĖT E NAMUNA
Kategoria: Kujtime

ISBN: 99927 1 999  0
Shtepia Boutuese: Toena

Formati: 16.5x23 cm

Faqe: 186

Cmimi: 500 lekė / 4,00 euro

 

Rreth Librit

Njė libėr me kujtime nga veprimtaria alpinistike e viteve 1962-1979. Pėrjetimet dhe ndjesitė e vetė autorit tė pasura me aventura, na njohin edhe me kulturėn dhe zakonet e qyteteve tė ndryshme.

 

 

  

Veprimtari

TOENA 15 vjet pėrvojė nė fushėn e botimeve

 

Fituesit e ēmimeve tė panairit tė 10- tė tė librit “Tirana 2007”

 

Takim me rastin e 70-vjetorit tė akademikut Rexhep Qosja

Universi Shqiptar i Librit
Informacion, Opinione, Letersi, Probleme... me shume