Kontakte     Indeks     Pershtypje  

English

katalogu i botimeve
letėrsi artistike shqipe
gjuhėsi
letėrsi e huaj
fjalorė dhe metoda
publicistikė
histori
monografi, ditarė, kujtime
mjekėsi
filmografi
filozofi, psikologji, sociologji
albume
muzike
kuzhina
atlasė
libra tė tjerė
ribotime
letėrsi artistike pėr fėmijė
lista e plote e botimeve
revista Universi Shqiptar i Librit
lista e ofruar per shitje

 

kėrko

katalogu i botimeve - monografi, ditarė, kujtime

     

Sefer Pasha

Njė tekst vėrtet tronditės, i shkruar nė formė ditari, po ku ka edhe ditar edhe kujtime, edhe politikė edhe poezi
 

 

 

Sefer Pasha
IDHULLI I MALLKUAR
Kategoria: Ditar

ISBN: 99943 1 031 8
Shtepia Boutuese: Toena

Formati: 13x20 cm

Faqe: 324

Cmimi:  600 lekė / 5,00 euro

 

Rreth Librit

Njė tekst vėrtet tronditės, i shkruar nė formė ditari, po ku ka edhe ditar edhe kujtime, edhe politikė edhe poezi. Ky libėr na shtyn tė mendojmė edhe mė thellė, edhe mė seriozisht, pėr Ukshin Hotin dhe tė zhdukurit e tjerė nė Kosovė. Nė tė do tė gjeni tė vėrteta rrėqethėse, dėshmi e fakte konkrete, ėndrra e skena fantastike, gjėra qė i kemi ditur, por edhe shumė tė tjera qė as na kanė shkuar ndėrmend. 


 

 

 

 

Sefer Pasha
Doruntina kėrkon Ukshin Hotin

Kategoria: Ditar

ISBN: 99927-1-562-6
Formati: 13x20 cm

Faqe: 312

Cmimi:  600 lekė / 5,00 euro

 

Rreth Librit

Ditar qė shtjellon misterin e Ukshin Hotit, intelektual dhe pedagog nė Universitetin e Prishtinės. Ėshtė gjallė apo ka vdekur? Nėse ka vdekur, ku ėshtė trupi i tij? 


 

Veprimtari

TOENA 15 vjet pėrvojė nė fushėn e botimeve

 

Fituesit e ēmimeve tė panairit tė 10- tė tė librit “Tirana 2007”

 

Takim me rastin e 70-vjetorit tė akademikut Rexhep Qosja

Universi Shqiptar i Librit
Informacion, Opinione, Letersi, Probleme... me shume