Kontakte     Indeks     Pershtypje  

katalogu i botimeve
lista e plote e botimeve
revista Universi Shqiptar i Librit
lista e ofruar per shitje

 

kėrko

Lista e ofruar per shitje
Per te marre listen e ofruar per shitje ne formatin Microsoft Exel, ju lutemi klikoni ketu.

Na kontaktoni

Botimet Toena

Rruga "M. Gjollesha"

K. P. 1420

Tiranė - Shqipėri.
Tel:+355 4 22 40 116
      +355 4 22 58 839

Fax: +355 4 22 40 117
E-mail: toena@toena.com.al

toena@abcom-al.com 
redaksia@toena.com.al 

lista e ofruar per shitje

     

Lista e ofruar per shitje


A I B I Ē I D I Dh I E I F I G I GJ I H I I I J I K I L I M I N I O I P I Q I R I S I Sh I T I Th I U I VX I Xh I Z I ZhW I Botimet Toena


Autore Titulli Lloji Cm_Euro    Cm_Leke
A.De Lamartine Graciela (pėrkth. Edip Ēani) roman 4 500
Abaz Hoxha Enciklopedia e Kinematografisė enciklopedi 16 2000
Adrian Hoxha Kosovė, mė dėrgo njė pėllumb poezi 2 200
Afėrdita Sokoli Kosova dialog intervista 2.5 350
Afrim Salaj Lot dhe dashuri poezi 1 100
Agim Musta Burgjet e shtetit burg kujtime 3 300
Agim Musta Mjerim pa fund kujtime 2 200
Ago Agaj Lufta e Vlorės historik 4.5 600
Ago Agaj Milloshi heroi i Kosovės historik 2 300
Akademia e Shkencave Historia e Popullit shqipar 1 lidhje e butė historik 13 2000
Akademia e Shkencave Historia e Popullit shqipar 2 lidhje e butė historik 15 1600
Akademia e Shkencave Kosova nė vėshtrimin enciklopedik studim 5 600
Akademia e Shkencave Kristo Frashėri monografi 2.5 250
Akademia e Shkencave Himara nė shekuj histori 8 950
Albert Nikolla Ngjyra ēmendurie tregime 1.5 200
Albert Zholi Kush e vrau Amerikėn publicistikė 4 550
Albert Zholi Vajza misterioze tregime 4 500
Alberto Bevilacqua Kalifja (pėrkth.Gėzim Qėndro) roman 6 700
Alberto Moravia Njė engjėll mė thotė ēdo ditė tė vėrtetėn (pėrkth. Durim Taēe) tregime 4 500
Albion Bogdani Puthja heretike prozė 2 200
Aleks Buda Shkrime historike vėll. 3 studim 7.5 1000
Aleks Buda Shkrime historike vėll. 4 studime 5.5 700
Aleksandėr Bojaxhi Bjeshkėt e namuna kujtime 4 500
Aleksandėr Bojaxhi Displina nė klasėn mėsimore metodė 13 1600
Aleksandėr Bojaxhi Prindi, mėsuesi mė i parė dhe mė jetėgjatė... metodė 8 1000
Aleksandėr Stipēeviq Historia e librit studim 4 500
Alfred Moisiu Kosova midis luftės e paqes intervista 2 250
Alfred Papuēiu Meditim pėr shqiptarėt dhe europėn meditime 4 500
Alfred Papuēiu Nxėnėsja e etur e gjuhės romanshė tregime, skica, refleksione 4.5 500
Ali Aliu Shtegtim metafore kritika letrare 5 600
Ali Asllani Vidi-vidi pėllumbeshė poezi tė zgjedhura 4.5 500
Ali Llunji,Iliaz Metaj Xhemė Gostivari monografi 5 600
Ali Podrimja Letra nga tė vdekurit esse 5 600
Ali Podrimja Litari i ankthit poezi tė zgjedhura 5 600
Ali Podrimja Lum lumi poezi 4 500
Ali Podrimja Njė gur i ēarė antologji 6 700
Ali Podrimja Tkurrja e atdheut esse 5 600
Aliki Tomborou Album me piktura shqip-anglisht album 27 3500
Aliki Tomborou Album me piktura shqip-greqisht album 27 3500
Alma Dema Larg dhe afėr teje poezi 1.5 150
Alma Gjini Tė dua shpirt poezi 1.5 150
Andre Gide Rrėfimi i njė vajze (pėrkth. Jolanda Kostari) roman 2.5 300
Andre Morua Instinkti i lumturisė (pėrkth. Edip. Ēani) roman 4 500
Andrea Stefani Albanistan ese 5.5 700
Antoine de Saint Exupéry Princi i vogėl (pėrkth. Shpėtim Ēuēka) pėrrallė pėr fėmijė 3 400
Anton Ēehov Kashtanka (pėrkth. Nasho Jorgaqi) novelė pėr fėmijė 2 250
Anton Papleka Balada shqiptare studim 10 1200
Anton Papleka Legjenda e vezėve tė mėllenjės tregime 2 250
Anton Papleka Mynxyra roman 2 250
Apostol Lira Jeta seksuale - probleme tė pėrditshme studim 4.5 700
Aqif Malaj Shqiponja e kepit pellazg pėr fėmijė 3 350
Arēibald Kronin Dhe yjet rrinė e vėshtrojnė 1 (pėrkth. roman 7.5 900
Arēibald Kronin Dhe yjet rrinė e vėshtrojnė 2 (pėrkth. roman 5.5 700
Arif Mulliqi Kafka e ujkut roman 2.5 300
Arif Mulliqi Nė udhėkryq pa zhurmė poezi 1 100
Arif Tomēini Fjalor anglisht-shqip i radioelektronikės fjalor 10 1200
Aristofani Grerakėt (pėrkth. Shpėtim Ēuēka) poezi 2.5 300
Arjan Ramaj No coment poezi 2 250
Artan Gjoza Lule dhe yje pėr fustan nusėrie poezi 3 300
Artan Kristo Intervista publicistikė 4 500
Artan Minarolli Kufoma e njė telefoni tregime 1.5 150
Astrit Bishqemi Thesi i gjallė novelė pėr fėmijė 1.5 150
Autorė tė ndryshėm Borėbardha e bambi (pėrkth. Irena Toēi) minipėrralla 4.5 550
Autorė tė ndryshėm I speak English (pėrkth. Irena Toēi) pėr fėmijė 8 1000
Autorė tė ndryshėm Kėsulkuqja e Rosaku i shėmtuar (pėrkth. Irena Toēi) minipėrralla 4.5 550
Autorė tė ndryshėm Kuzhina sot pėr ēdo familje receta gatimi 15 2000
Autorė tė ndryshėm Maēoku me ēizme,tre derrkucėt (pėrkth. Irena Toēi) minipėrralla 4.5 550
Autorė tė ndryshėm Magjistari i Venedikut(pėrkth. A. Papleka) legjenda 0 0
Autorė tė ndryshėm Nė vagonin e fundit (pėrkth. Rushan Birko) tregime e novela 4 500
Autorė tė ndryshėm Njomėshtia e barit (pėrkth. Nevila Zeneli) tregime 4 500
Autorė tė ndryshėm Pėrrallat magjike (pėrkth. I. Toēi) pėrralla 6 700
Autorė tė ndryshėm Pinoku e Gishtėza (pėrkth. I. Toēi) minipėrralla 4.5 550
Autorė tė ndryshėm Portat e harresės tregime 2.5 300
Autorė tė ndryshėm Shtėpia mbi rrota antologji poetike 2.5 300
Autorė tė ndryshėm Tregime tė shkurtra me lepurushė (pėrkth. Durim Taēe) treg. tė ilust.me ngjyra 1.5 200
Autorė tė ndryshėm Tregime tė shkurtra me lepurushė,
Autorė tė ndryshėm qenushė e macokė (pėrkth. Durim Taēe) treg. tė ilust.me ngjyra 10 1200
Autorė tė ndryshėm Tregime tė shkurtra me maēokė (pėrkth. Durim Taēe) treg. tė ilust.me ngjyra 1.5 200
Autorė tė ndryshėm Tregime tė shkurtra me qenushė (pėrkth. Durim Taēe) treg. tė ilust.me ngjyra 1.5 200
Autorė tė ndryshėm Udha drejt skllavėrisė (pėrkth. Daut Gumeni) studim 5 600
Azem Qazimi Vėrtitet njė re poezi 1 100
Azem Shkreli Zjarri i fjetur poezi tė zgjedhura 2 300
Autorė tė ndryshėm A di lepuri tė flasė (pėrkth. Odhise Grillo) vjersha pėr fėmijė 2 250
Autorė tė ndryshėm Zemėr gruaje (pėrkth. Dhori Qiriazi) pėrmbl. me tregime 3 400

 

                                     
A. Bimbashi, O. Gliozheni Hemoragjitė e paslindjes studim 3 300
A. Bimbashi, O. Gliozheni Lindjet distrofike manual 3 300
A. Bimbashi, O. Gliozheni Mjeshtėria e nėnės (a dimė tė ushqejmė manual 2.5 300
A. Gudha, E. Tusha Nėna kangur, njė shpresė... manual
Abdyl Krasniqi Shpella poemė 700
Adella Topuzi Familja ime kujtime
Adem Jakllari Persiatje mbi poezinė studim 2 250
Adrian Dule Shpirtra nė korridor roman 6 700
Agim Cerga Burgu pa hekura roman 2 200
Agim Nelaj Ē'sjell prishja e ekuil. nė biosferė te lopa studim 3 450
Agim Nelaj Pionierė tė veterinarisė monografi
Ago Ēeli Fletė nga ditėt e zjarrta tė luftės kujtime 2.5 250
Ago Nezha Lot nė sytė e detit poezi 2 200
Agron Agolli Ėndrra qė ndizen poezi 2 200
Agron Ēalliku Shėnime ēasti meditime 4 500
Agron Ēalliku Me vdekjen nė dorė tė ecėsh poezi 4 500
Agron Ēalliku Mė thėrret njė zė i largėt poezi 2 250
Agron Metaj Kapedan Sali Vranishti monografi 2.5 250
Agron Tufa Merkuna e zezė roman 1.5 200
Ajete Beqiraj Sytė e fatit tė mirė poezi 2 200
Akademia e Shkencave Historia e popullit shqiptar III histori 16 2000
Akademia e Shkencave Himara nė shekuj histori 8 950
Alain Bosquet Nesėr pa mua poezi 2 250
Albana Hodo Velloja e bardhė roman
Albana Qendro Binte shi nė shpirt  poezi 2.5 300
Albert Nikolla Ngjyrat e ēmendurisė tregime 1.5 200
Albert Zholi Bilbilat e kėngės popullore monografi 5.5 700
Alberto Moravia Gruaja leopardi roman 2 230
Albina Hoxha Pėrqafim i pėrjetshėm poezi 1 100
Albina Hoxha Qeshja e lotėve novelė 1 100
Alejandro Bullon Njė mrekulli nė jetėn tėnde studim
Aleksandėr Stipēeviq Ilirėt, historia, jeta, kultura, etj histori 12 1600
Akeksandėr Zharden Njė dalldi e moshės roman 4 500
Alfred Moisiu Kosova between war and peace publicistikė 2 250
Alfred Pritz $ Elisabeth Vyshka Psikanaliza e grupit studim mjekėsor
Ali Dhrimo Fjalor gjermanisht - shqip fjalor 45 000 fjalė 25 3000
Ali Dhrimo Fjalor gjermanisht - shqip fjalor 30 000 fjalė 12.5 1500
Ali Dhrimo Fjalor gjermanisht - shqip (lidhje speciale) fjalor 45 000 fjalė 27.5 3500
Ali Dhrimo, E. Tupja, E. Ymeri Fjalor sinonimesh i gjuhės shqipe fjalor 18 2500
Ali Ekmeēiu Fjalor shqip-gjermanisht fjalor 25 000 fjalė 12.5 1500
Alketa Bacaj Netėt e mia poezi 2.5 300
Alketa Koroshi Veshka dhe dėmtimi kronik i saj studim 10 1200
Alma Dema Heshtje dhe frikė vjersha 1.5 180
Andrea Gudha Ē'ia thoshte bilbili album muzikor
Andrea Gudha Manual teknik (infermieret) manual
Andrea Petromilo Kush e gjen gjėegjėz
Andrea Petromilo Kohė rebele roman 2 200
Andrea Petromilo Qielli i murrėtyer i sė dielės tregime 1.5 200
Andrea Petromilo Kush e mbylli kėngėn nė kafaz pėrralla 1 150
Andrea Petromilo Njė yll nga qielli tregime pėr fėmijė 1 1.5
Andrea Petromilo Si u bėra trim tregime pėr fėmijė 1 100
Andrea Petromilo Trak e truk gjėegjėz 1 100
Andriana Dhrami Udha e fjalės sime poezi 2.5 300
Andriana Dhrami Njė qiell pa yje poezi 2.5 300
Andriana Dhrami Tė thėna nė gur poezi 3.5 400
Ani Jaupllari Bashkia e pyllit vjersha
Anjeza Lila Pėshpėrima e buzėve poezi 1.5 300
Annton e Gruzhnjishi Shopeni nė vendlindje (perkth. Harallamb Qesku) monografi 2 250
Anton N. Berisha Ernest Koliqi, poet dhe prozator monografi 2.5 250
Anton Papleka Novela dashurie novela 2 200
Antonis Dhesilas Shenjtorė tė vegjėl (pėrkth. Vasil Dilo) tregime 3 400
Apostol Duka Udhėkryqe tė historisė publicistikė 8 1000
Apostol Pango Enciklopedia e Delvinės dhe e Sarandės enciklopedi 15 2200
AQFSH Filmografia e filmit shqiptar vėll.I film artistik 3.5 450
Aqif Heta Fluturo nė qiellin blu poezi 1.5 200
Aqif Malaj Zemėrimi i buajve roman 3 350
Aqif Malaj Nimfa e Aulonės roman 3.5 400
Aqif Malaj Prijėsi me rroba tė bardha roman 1 100
Aqif Malaj rrėfimet e shigjetarit vėllime me tregime 1 100
Arben Skėndi Fjalor italisht - gjashtėgjuhėsh fjalor
Areteo Konomi Gjigandi i kirurgjisė kujtime 3 400
Areteo Konomi Letėr e hapur poezi 2.5 300
Areteo Konomi Ju dua tė lumtur kujtime pėr tė gjithė 3.5 400
Areteo Konomi Pak nga tė gjitha pėr tė gjithė tregime 4 500
Areteo Konomi Imperator ndalu, ky vend ka zot roman 4 450
Areteo Konomi Ėndrra e njė brezi tregime 4 450
Arian Kadiu Arushi pa bisht
Arian Leka Shpina e burrit tregime 1.5 200
Arif Bozaxhi Hiri i lotit poezi shqip-gjermanisht 1 100
Arjana Tollja Thyerje poezi 2.5 300
Arjana Tollja Lotėt e dashurisė poezi 1.5 200
Armela Hysi Amazonė prej reje poezi 2 250
Armiso Zeqo Duke pritur Armisėn poezi 1 100
Artan Selenica Qarkullimi rrugor dhe automobili rregullore qarkullimi 2 250

 

Artan   Selenica                      

Qarkullimi                          rrugor  dhe automobili             

libėr didaktik                   2                    250            
Artur Peēi Apogjeu i rremė tregime 2 200
Asllan Bisha Nusja e detarit tregime 2 250
Astrit Bishqemi Gazmore 300 e ca, buzėqeshje sa? gazmore 1.5 200
Aurora Celami Drithėrim nė bregdet poezi 3 400
Autorė tė ndryshėm Njomėshtia e barit tregime 5 500
Autorė tė ndryshėm Atlas i kafshėve atlas 10 1200
Autorė tė ndryshėm Mėsoni duke ngjyrosur pėr ngjyrosje 1.2 1.5
Autorė tė ndryshėm Zemėr Gruaje tregime tė zgjedhura 3 400
Autorė tė ndryshėm Nė vagonin e fundit novela dhe tregime gjermane 4 500
Autorė tė ndryshėm Tokė e dashur poezi tė zgjedhura 3.5 400
Avni Spahiu Noli - jeta nė Amerikė monografi 6 700
Agron Ēalliku Me vdekjen nė dorė tė ecėsh poezi 4 500
Albana Qendro Monolog me vetveten poezi 2 250
Andera Riccardi Bashkėjetesa 4 500
Anton Papleka Kur tė lind sė dyti poezi 5 600
Agron Ēalliku Shėnime ēasti meditime 4 500
Alfred Pritz $ Elizabeth Vykoukal Psikanaliza e grupit studim mjekėsor
Andre Gide Izabela (Perkth. Nasi Lera) roman
Anton Gjuravēaj Vdekja e valėve roman 6 700
Akademia e Shkencave Historia e popullit shqiptar III 13 1600
Akademia e Shkencave Historia e popullit shqiptar III (speciale) 16 2000
Adrian Dule Monologu i peshkut tė kuq novela dhe tregime 4 500
Andon Zako Ēajupi Vepra I, II, III, IV, V

vepra (lidhje e butė)

vepra (lidhje e speciale)

5

7

600

800

Agim Vinca Letėr Zotit poezi e zgjedhur 5 600
Alberto Bevilaqua Ndjesi tė yshtyra