Kontakte     Indeks     Pershtypje     Porosi Online  

 

katalogu i botimeve
lista e plote e botimeve
revista Universi Shqiptar i Librit
lista e ofruar per shitje

 

kėrko
Na kontaktoni

Botimet Toena

Rruga "M. Gjollesha"

K. P. 1420

Tiranė - Shqipėri.
Tel:+355 4 22 40 116
Email: botimet.toena@gmail.com

            redaksia@toena.com.al LIBRARITE TOENA

 

LIBRARI TOENA
Lagjja nr. 2

Rr. Abedin Bido, god. 73

Sarandė - Albania
Tel. 85 22 67 55
rudina.selimi@gmail.com
 
LIBRARI TOENA
Globi, Sarandė - Albania
Tel. 85 22 41 24
rudina.selimi@gmail.com
 
LIBRARI TOENA
Pranė Teatrit “Petro Marko”
Vlorė - Albania
Tel. 33 40 07 50
Cel. 068 842 01 32
  
LIBRARI TOENA - ARTINI
Pranė Institutit Albanologjik
Prishtinė - Kosovė
Tel. 0037 744 114 831
jahir_a@hotmail.com
Facebook: Libraria Toena - Artini

 

 

lista e ofruar per shitje

     

 

Lista e ofruar per shitje


A I B I Ē I D I Dh I E I F I G I GJ I H I I I J I K I L I M I N I O I P I Q I R I S I Sh I T I Th I U I VX I Xh I Z I ZhW I Botimet Toena


Autore Titulli Lloji Cm_Euro Cm_Leke
Bahai Bahai historik 4 500
Bahri Myftari Kohė nė perėndim tregime tė zgjedhura 4 500
Bajram Golemi Ismail Golemi monografi 4 500
Bajram Hasbajramaj Dua tė flas mė jetėn poezi 2.5 300
Bajram Kosumi Letėrsia nga burgu studim letrar
Bajram Kosumi Lirikat e Fishtės studim 6 750
Bajram Kosumi Njė vit vendimtar publicistikė 8 980
Bajron Bajroni (pėrkth. N. Tasi) poezi 2 250
Bajron Ēajld Harold (pėrkth. N. Tasi) poemė 8 1000
Bajron Gjauri (pėrkth. N. Tasi) poemė 4 500
Balil Gjini Engjėlli i nemur novelė 2 200
Balil Gjini Mulliri qė bluante trėndafilė roman 0 0
Barbara Colonna Fjalor mitologjik (pėrkth. Durim Taēe) fjalor 15,00 1800
Barbey D’aurevilly Nė njė drekė ateistėsh (pėrkth. E. Tupja) roman 2.5 300
Bardhosh Gaēe Ali Asllani, nė kujtimet dhe studimet letrare studim 7 600
Bardhosh Gaēe Ata qė shpallėn pavarėsinė histori 5.5 700
Bardhosh Gaēe Epistolari i Ibrahim Shytit studim 3.5 400
Bardhosh Gaēe Flamuri dhe Ismail Qemali krijimtari popullore 3 600
Bardhosh Gaēe Lėvizja kombėtare nė Vlorė studim monografik 4 450
Bardhosh Gaēe Luli im s’fle poezi pėr fėmijė 3 350
Bardhosh Gaēe Sali Hallkokondi dhe Historia e Shqipėrisė sė Re monografi 5 600
Bardhosh Gaēe Vlora porti jugor i Adriatikut guidė 5 600
Bardhyl Londo Shenjtor dhe djall poezi tė zgjedhura 5 600
Bardhyl Xhama Nė kthetrat e piratit tregime pėr fėmijė 2 230
Bardhyl Xhama Pse qau delfini rrėfenjė pėr fėmijė 1 120
Bashkim Shehu Angelus Novus roman 3.5 400
Bashkim Shehu Gjarpri dhe heronj tė tjerė roman 6 700
Bashkim Shehu Hija e Gurit tregime tė zgjedhura 3,5 4000
Bashkim Shehu Udhėkryqe dhe humnera roman 3 350
Basri Ēupriēi Burimi nėn gjuhė poezi tė zgjedhura 4 500
Bedri Dedja Pėrrallat e Zvicrės pėrralla pėr fėmijė 3 350
Bejkush Birēe Futbolli 10-15 vjeē studim 3.5 450
Benedikt Dema Fjalor i fjalėve tė rralla tė gjuhės shqipe fjalor 8 1000
Brunilda Zllami Ēmimi i pėrjetėsisė roman 5.5 600
Brunilda Zllami Dua roman 6.5 800
Brunilda Zllami Jetoj nė harresėn tėnde roman 6.5 800
Brunilda Zllami Matilda roman 5 700

Bajram Qerimi                Poetika e Naim    Frashėrit                                                 studim 4                  500               
Bajram Salianji Teste pėr vetėkontroll nė fizikė metodė
Balil Gjini Flatra tė fluturta fjalėsh poezi 4 500
Bardhosh Gaēe Shtėpia e diellit dhe e detit antologji poetike 6.5 800
Bardhosh Gaēe Vlora nė rrjedhat e kohės

konferencė

shkencore

5 600
Bardhosh Gaēe Gugatin pėllumbat mbi Kosovė poezi pėr fėmijė 1.5 200
Bardhyl Ajazi Takim me Ezopin fabula 1 100
Bardhyl Xhama Pėllumbi me fjongo tė kuqe tregime
Bardhyl Xhama Djaloshi qė kapte rrufetė rrėfenja 2 250
Bardhyl Xhama Pse qau delfini? 50 rrėfenja 1 120
Bashkia Gjirokastėr Strategjia e zhvillimit tė Q. Gjirokastėr monografi 6 800
Bashkia Tiranė Tirana - Arkitekturė dhe konkurse album 12 1500
Bashkim Burimi Dhelpra bishtprerė pėrrallė 1 150
Bashkim Shehu Rrethu roman 7 850
Bashkim Shehu Orfeu nė Zululandėn e Re roman 5 700
Bashkim Shehu Mulliri qė gėlltiste shpirtrat novela 4 500
Basir Bushkashi Pėrtej ėshtė qielli poezi 1.5 200
Basir Bushkashi Meloditė e syve poezi 2.5 350
Bedri Dedja Sekreti i talentit studim 1.5 200
Bedri Dedja Heroizmat e Fatbardh Pikaloshit pėrrallė 1.5 200
Bedri Dedja Kryengritje nė njė pallat tė Tiranės pėrrallė
Bedri Dedja Pėrralla njėmbėdhjetėkatėshe pėrrallė 1 100
Bedri Dedja Pėrralla pėr tre vėllezėr pėrrallė 1 100
Bedri Dedja Republika e 1100 ēudirave pėrralla tė zgjedhura 3 400
Bedri Dedja Si katėr ēiliminj u bėnė biznesmenė pėrrallė
Bahri Myftari Bardhė e zi tregime e portrete
Bedri Rama Po s'e pati barkun plot gjėegjėz me ilustrime 1 150
Behar Gjoka Udhėkryq vėllime me tregime 1 100
Bejo Hajno Lule labėrie poezi 1.5 150
Bekim Gaēe Shtėpia fluturuese pėrralla, tregime, novela 2 250
Betim Muēo Penda e pulėbardhės pėrralla 1 150
Bilal Xhaferri Pėrtej largėsive tregime tė zgjedhura  5 600
Blerina Gjoka Pėrtej ėndrrės poezi 1 100
Bora Kuēuku Dadoja gjysmėhyjnore prozė, tregime 1.5 200
Brixhilda Ndini Gruaja misterioze tregime 1 150
Brunilda Zllami Puthja e hėnės roman 4 500
Brunilda Zllami Hijet roman 4 450
Brunilda Zllami Labirintet e Medeas roman 4 450

Brunilda Zllami         Dinozaurėt e ndėrgjegjes                                    roman                       4               500            
Brunilda Zllami Matilda roman 5 700
Brunilda Zllami Dashuri apo urrejtje roman 1 150
Brunilda Zllami Ėndrra e papėrfunduar e njė gruaje roman 3 400
Brunilda Zllami Fantazma e shpirtrave tė etur roman 2 250
Bujar Ferhati Ku e pati gala hallin? fabula 1 150
Bujar Ferhati Po kėrcen foka balet fabula 1.5 200
Bujar Ferhati Kur buzėqesh njė lepurush vjersha 1 150

Ben Blushi                Tė jetosh nė ishull                                               roman                       8               1000          
Bozidar Borsenjak Kali i egėr roman 6 700
Bardhyl Xhama Pėllumbi me fjongo tė kuqe tregime 4 500
Balil Gjini Flutra tė fluturta fjalėsh poezi 4 500
Ben Blushi Pro & kundėr Blushit Publicistikė 5 600
Ben Blushi Otello, Arapi i Vlorės Roman 9 1000

 

 

 

  

Porosi Online
Bėni porosinė pėr librin tuaj tė preferuar, vetėm pėr Tiranėn...