Kontakte     Indeks     Pershtypje  

katalogu i botimeve
lista e plote e botimeve
revista Universi Shqiptar i Librit
lista e ofruar per shitje

 

kėrko
Na kontaktoni

Botimet Toena

Rruga "M. Gjollesha"

K. P. 1420

Tiranė - Shqipėri.
Tel:+355 4 22 40 116
      +355 4 22 58 839

Fax: +355 4 22 40 117
E-mail: toena@toena.com.al

toena@abcom-al.com 
redaksia@toena.com.al 

lista e ofruar per shitje

     

Lista e ofruar per shitje


A I B I Ē I D I Dh I E I F I G I GJ I H I I I J I K I L I M I N I O I P I Q I R I S I Sh I T I Th I U I VX I Xh I Z I ZhW I Botimet Toena


Autore Titulli Lloji Cm_Euro Cm_Leke
Dalan Shapllo Shtėpia e diellit novelė pėr fėmijė 2 200
Danail Sulku Petale tė dhembshura trėndafili poezi 2.5 300
Daut Gumeni Udha e ėndrrės poezi 2 200
Demir Gjergji Vera nė ikonė poezi 2 250
Didero Nipi i Ramoit (pėrkth. roman 4.5 500
Dietėr Fahruui Historia e Zvicrės (pėrkth. histori 2 200
Din Mehmeti Klithmė ėshtė emri im poezi tė zgjedhura 5.5 700
Dino Buzzati Tregimet mė tė mira tregime 6.5 800
Dionis Bubani Biēikleta me tre rrota pėr fėmijė 1 80
Dionis Bubani Papagalli nė doganė satira pėr fėmijė 3 350
Dionis Bubani Vejusha gazmore tregime satirike 2 250
Donika Anxhaku Njėqind trėndafilat e Korēės publicistike 4 350
Dritėro Agolli Ēudira dhe marrėzira fabula tė zgjedhura 2 150
Dritėro Agolli Lutjet e kambanės poezi tė zgjedhura 5 600
Dritėro Agolli Nė mackashtet pėrrallė pėr fėmijė 2 200
Dritėro Agolli Njerėz tė krisur tregime tė zgjedhura 3 500

Dalan           Shapllo          

Duke kėrkuar tė vėrtetėn

dhe humanizmin

studim                                             2.5                   300                  
Dalan Shapllo Trėndafilat e dhimbjes novela 2 200
Dalan Shapllo Vajza qė dinte gjuhėn e zogjve novelė-pėrrallė 1 100
Danail Sulku Eklips lirie poezi 2 250
Danail Sulku Troktije nė shpirt poezi
Danail Sulku Shtrati i lėngatės poezi 2 250
Danail Sulku Furtunė nė shpirt poezi 2 250
Danel Cana Mos u hidh nė greminė novelė 3 400
Dino Buzzati Tregimet mė tė mira tregime 6.5 800
Dasho Matodashaj Kėngė popollore tė Smokthinės kėngė 3.5 400
Dasho Matodashaj Smokthina pesėqind shtėpi monografi 4 500
Demir Gjergji Vetėm (V) era vjen poezi tė zgjedhura 5 600
Dhimitėr Canco Epiri - vėshtrim historik dhe etnografik studim historik 2.5 300
Dhimitėr Gjoka Unė e dashurova Saudinė mbresa udhėtimi 2 250
Dhimitėe Grillo Arvanitėt dhe shqiptarėt nė luftėn ēlirimtare tė popullit histori 3 350
Dhimitėr Xhuvani Na ruaj mendtė, o Zot! tregimi 2 250
Dhimitėr Xhuvani Kėmbana e thyer e Kremlinit tregimi 1.5 200

Dhionisis        Kapsalis       

Topografitė                                                      poezi                                        2.5                     300                  
Dhora Leka Kėngėt partizane - kėngėt e luftės pėr liri mbresa dhe kujtime 2 250
Dhora Leka Nėna ime rrėfenja 1.5 150
Dhori Qiriazi Flakėt e vatrės folklor 5 650
Dhori Qiriazi Kaligrame lirike krijimtari popullore 2.5 300

Dhori Qiriazi

Siē i thonė njėherė fabula 2.5 300
Dhori Qiriazi Dhimitėr Kamarda monografi 2 200
Dhurata Sheme Udhėtim turistik nėpėr Europė guidė 6 700

Diana Ēuli                Gruaja nė kafe                                     roman 5                  6                  
Diana Ēuli Diell nė mesnatė roman 4 550
Din Mehmeti Zjarri i kėngės poezi 4 500
Dino Spahillari Raki novelė
Doruntina Gjestila Rrjedh njė lot poezi 2 250
Drejtoria Arsimore Tirana Arsim 2004-2005 fletore 2.5 300
Drejtoria e Policisė Polici & Komunitet - siguri publike materiale nga konferenca
Dritėro Agolli Ēudira dhe marrėzi fabula, epigrame 2 250
Durim Taēe Vdekja e fundit roman 3.5 400
Durim Taēe Fjalori i kritikės moderne fjalor 5 500
Duro Bako Aliaj Alimehmetajt e Kuēit monografi 1.5 200
Duro Mustafai Vranishti nė sytė e mi studim 3 400
Diana Ēuli Rekuiem roman 5 600
David A. Andelman Paqe e rrėnuar 9 1000
Demir Gjergji Pse nuk qeshte e bija e mbreti 3 350
Diana Ēuli Requiem roman 5 600
Diana Ēuli ... dhe nata u nda nė mes roman 5 600