Kontakte     Indeks     Pershtypje  

katalogu i botimeve
lista e plote e botimeve
revista Universi Shqiptar i Librit
lista e ofruar per shitje

 

kėrko
Na kontaktoni

Botimet Toena

Rruga "M. Gjollesha"

K. P. 1420

Tiranė - Shqipėri.
Tel:+355 4 22 40 116
      +355 4 22 58 839

Fax: +355 4 22 40 117
E-mail: toena@toena.com.al

toena@abcom-al.com 
redaksia@toena.com.al 

lista e ofruar per shitje

     

Lista e ofruar per shitje


A I B I Ē I D I Dh I E I F I G I GJ I H I I I J I K I L I M I N I O I P I Q I R I S I Sh I T I Th I U I VX I Xh I Z I ZhW I Botimet Toena


Autore Titulli Lloji Cm_Euro Cm_Leke
F. Dostojevski E ndrojtura (pėrkth. Nexhip Gami) novela 5 600
F.Meksi Labova nė shekuj studim 2 250
Fadil Paērami Rrjedhave tė shekullit kujtime 3 420
Faik Ballanca Mbama pak pallton, ēun! tregime tė zgjedhura 4 500
Faruk Myrtaj Qyteti i ministrave roman 2 250
Faslli Haliti Kaq poezi 8 950
Faslli Haliti Kujt t'i besoj poezi tė zgjedhura 5 600
Faslli Haliti Po s’ish ajo poezi 2 200
Fatime Kulli Njėzet e dy roman 4.5 500
Fatjona Lamaj Hape portėn e zemrės tėnde poezi 1.6 200
Fatmir Agalliu Gjuha e Nolit monografi 4.5 500
Fatmir Baēi Enigma e lashtė fabula 1.5 150
Fatmir Toēi Fjalor shqip-italisht fjalor, 20 000 fjalė 5 500
Fatmir Toēi Foljet e gjuhės italiane metodė 3.5 350
Fatmir Toēi Gjuha italiane pa mėsues metodė 5 500
Fatmir Toēi Skėnderbeu frėngjisht tregim i ilust.pėr fėmijė 5 450
Fatos Arapi Ah, sikur tė isha njė pėrrallė poezi 2 250
Fatos Arapi Ēėshtja shqiptare dhe kriza ballkanike shėnime politike 5 700
Fatos Arapi Eklipsi i ėndrrės poezi 4.5 500
Fatos Arapi Nė Tiranė kur s’ke ē’tė bėsh tregime 3 350
Fatos Arapi Nuk shitet shpirti nė tetor tregime 2.6 300
Fatos Arapi Shėtitje pa veten poezi 2 250
Fatos Arapi Vėllezėr Hamlet poezi 1.5 150
Fatos Kongoli Ėndrra e Damokleut roman 4.5 600
Fatos Kongoli Nė pritje tė Nostradamusit novelė e shkurtėr 1 150
Fatos Kongoli Ne tė tre roman 5 600
Fatos Kongoli Njė ėndėrr evropiane midis 0 0
Al Paēinos dhe Kavabatės shėnime udhėtimi 1 150
Fatos Kongoli Te porta e Shėn Pjetrit roman 5 600
Ferdinand Laholli Nė Bykenburg bie shi poezi 2 200
Felix Salten Bambi, njė jetė nėpėr pyje (pėrkth. Nevila Zeneli) roman per femije 5 600
Ferhat Cakėrri Arlini dhe e bukura e dheut pėrrallė pėr fėmijė 2 200
Ferhat Cakėrri Iriqi dhe gjembat pėrrallė pėr fėmijė 2 200
Ferhat Cakėrri Si ia punuan dhelprės pėrrallė pėr fėmijė 2 200
Ferhat Ēakerri Shqiponja dhe lejleku femije 3 350
Ferhat Ēakėrri Dredhitė e dhelprės pėrrallė pėr fėmijė 1.5 200
Ferhat Ēakėrri Kali fluturues pėrrallė pėr fėmijė 1.5 200
Ferit Duka Berati nė kohėn osmane (shek. 16-18) studim 6 750
Feti Brahimi Gurgullon shpirti si kroi vjersha popullore 6 800
Feti Brahimi Thonė se u ngjall Enveri rapsodi 2 250
Filip Shiroka Zani i zemrės vjersha tė zgjedhura 0 0
Flamur Tartari Figura tė shquara tė mjeksisė 2 biografi tė ndryshme 4 500
Flora Nikolla Edhe zogjtė djegin erėn prozė poetike 4 500
Florentina Skėndaj Derdhja e yjeve tregime pėr fėmijė 1.5 200
Florentina Skėndaj Fru-fru poezi pėr fėmijė 2 300
Florentina Skėndaj Lola poezi 1 150
Flutura Aēka Hiri roman 3.5 400
Foto Bixhili Jipet e Iperit - Himariotėt historik 0 0
Foto Malo Nga Lapraka nė Alaskė fabula 1.5 200
Fran Camaj Dashuri e dhunuar roman 5 600
Francis Scott Fitzgerald E magjishme ėshtė nata (pėrkth. Agim Llanaj) roman 7.5 890
Franēoise Dolto Etapat kryesore tė fėmijėrisė studim 4 500
Fransua Shatobriand Atala (pėrkth. Sulejman Zhuri) novelė 4 500
Frederik Lorka Ballkoni i hapur poezi 2.5 250
Frederik Mikeli Homosum ese 3 400
Fridrih Dyrrenmat Greku kėrkon greken (pėrkth. Nasi Lera) roman 3.5 450

Fadil H.            Nanaj                        Kuēi me famė e me lezete                                                                 kujtime                       4.5              500            
Faruk Myrtaj Qyteti i ministrave roman 2 200
Fatjona Lamaj Zemėr e trembur poezi 1 150
Fatmir Baēi Bosnje su moje godine poezi 2 150
Fatmir Ceci Diell nė akull poezi
Fatmir Efica Besa e Kavajės nė historinė e futbollit monografi 1 100
Fatmir Mema Privatization in Albania : achievements, etc. studim nė anglisht 1.5 200
Fatmir Mema Priivatizimi nė ekonomi studim 1.5 200
Fatmir Musai Sfidė poezi 1 120
Fatmir Musai Dhe engjėjt stimulojnė tregime, ese, pėrsiatje 4 500
Fatmira Aliaj Albani dhe qenushi Xhud novelė 1 200
Fatos Kongoli Jetė nė kuti shkrepėsesh roman 4.5 600
Fatos Kongli Karuseli roman 4.5 600
Fatos Kongoli Kufoma roman 4.5 600
Fatos Kongoli Lėkura e qenit roman 4.5 600
Federiko Garcia Lorka Ballkoni i hapur (perkth. Visar Zhiti) poezi 2.5 250
Fehmi Oshafi Dashuria ime e parė poezi 2 250
Feliks Salten Bambi (perkth. Irena Toēi) pėrrallė e ilustruar 1.5 180
Felix Salten Bambi (pėrkth. Nevila Zeneli) roman pėr fėmijė 5 600
Ferhat Cakaj Bardhyli kėrkon Gjergj Elez Alinė roman 1.5 200
Ferhat Cakaj E vėrteta mbi eposin serb studim 2 200
Ferhat Ēakėrri Ku ta gjej pranverėn vjersha 4 500
Ferhat Ēakėrri Xhepat e gjyshes vjersha dhe pėrralla 1 150
Ferhat Ēakėrri Njė shportė me yje vjersha dhe pėrralla 1.5 200
Ferhat Ēakėrri Ish njė lepur mendjelehtė vjersha pėr fėmijė 1.5 200
Ferhat Ēakėrri Pula klloēkė bėn vizita pėrralla nė vargje 2 200
Ferhat Dinosha Lama e Doklit poezi
Ferit Kėputa Ismail Terziu monografi 4 500
Ferit Kėputa Arsimi dhe kultura nė Mat vėshtrim historik 4 500
Ferit Kėputa Shėrbimi shėndetėsor nė Mat vėshtrim historik 3.5 400
Ferit Lamaj 201 fabula fabula 2 250
Ferit Lamaj Ē'ėshtė? gjėegjėza
Ferit Lamaj Ēamarrokėt poemė humoristike pėr fėmijė 1 100
Ferit Lamaj Dhelpra doganiere fabula dhe epigrame 1 100
Ferit Lamaj Dhelpra e Trojės fabula frėngjisht-italisht 1.5 200
Ferit Lamaj Ham-ham fabula 1 100
Ferit Lamaj Ka ka ka fabula 1 100
Ferit Lamaj Ki ki ki fabula 1 100
Ferit Lamaj Kukafshehti poemth humoristike pėr fėmijė 1 100
Ferit Lamaj Lepurush vjedhacaku dhe qen qimekuqi vėllim me pėrrallza 1 100
Fetah Bahtiri Planpogram mėsimor pėr gjuhėn amtare nė shkollėn suedeze metodė
Feti Borova Nė gjurmė tė historisė sė basketbollit histori basketbolli 4 500
Feti Borova Nė gjurmė tė historisė sė basketbollit II histori basketbolli 4.5 600
Feti Brahimi Flet i vdekuri me tė gjallė poezi 3.5 400
Feti Brahimi Fluturo, moj kėnga ime poezi
Feti Brahimi Njė jetė tė tėrė me kėngėn poezi
Filip Shiroka Zani i zemrės dhe shkrime tė tjera vepra 4 500
Fisnik Kadiu Teknologjia e materialeve tė ndėrtimit tekst universitar
Fitim Ēaushi Kėnga qė shtegtoi nė shekuj studime 3 400
Flamur Tartari Figura tė shquara tė mjekėsisė shqiptare 1 portrete 5 500
Flavia Zaka Shok me detin poezi 1.5 200
Florenc Shahini Ditė moderne tregime 1 100
Floresha Dado Prozat nė teknikat poetike studim 2 250
Flutura Aēka Zbathur poezi 3.5 400
Flutura Mushi Bisedė me hėnėn poezi 1.5 150
Foto Bixhili Bijtė e Jipes - Dhrimadhi i Akrokerauneve histori 5.5 700
Foto Bixhili Kopshti i viteve poezi 2.5 300

Foto Bixhili                   Himara nė hapėsirėn e kohės                               histori                         4                500        
Fran Camaj Dashuri e dhunuar roman 5 600
Fran Lleshi S'e pres dot mėngjesin poezi
Francine Koch Les enfants albanais aux yeux noirs
Fransua Maspero Tranzit nėpėr Ballkan (M. Kumbaro, E. Tupja) publicistikė 5.5 700
Frederik Mikeli Sic est vulgus opinione nė vargje 5 600
Frances H.  Burnet Kopshti sekret (perkth. Ermira Alia) roman 7 800
Feti Brahimi Berberi qė rroi mbretin rapsodi humoristike
Flutura Aēka Kryqi i harresės roman
Fatos Kongoli I humbuti roman 5 600