Kontakte     Indeks     Pershtypje  

katalogu i botimeve
lista e plote e botimeve
revista Universi Shqiptar i Librit
lista e ofruar per shitje

 

kėrko
Na kontaktoni

Botimet Toena

Rruga "M. Gjollesha"

K. P. 1420

Tiranė - Shqipėri.
Tel:+355 4 22 40 116
      +355 4 22 58 839

Fax: +355 4 22 40 117
E-mail: toena@toena.com.al

toena@abcom-al.com 
redaksia@toena.com.al 

lista e ofruar per shitje

     

Lista e ofruar per shitje


A I B I Ē I D I Dh I E I F I G I GJ I H I I I J I K I L I M I N I O I P I Q I R I S I Sh I T I Th I U I VX I Xh I Z I ZhW I Botimet Toena


Autore Titulli Lloji Cm_Euro Cm_Leke
P.Haxhillazi,S.Ahmeti Fjalor i shqipes sė Plavės dhe Gucisė fjalor 10 1200
Pano Taēi Dhe vdekja do paguar poezi 2 200
Pano Taēi Shpirt i zbathur poezi 2.5 350
Patrich Ravignant Ditari sekret i Napoleon Bonapartit (pėrkth. Nasi Lera) ditar 8.5 1000
Paulo Coelho Alkimisti (pėrkth. Nonda Varfi) roman 5.5 700
Paulo Coelho Mali i pestė (pėrkth. Nonda Varfi) roman 5 650
Paulo Coelho Manuali i luftėtarit tė dritės (pėrkth. Viktor Bakillari) roman 4 600
Paulo Coelho Njėmbėdhjetė minuta (pėrkth. Durim Taēe) roman 5 700
Paulo Coelho Pelegrini i Kompostelės (pėrkth. Nonda Varfi) roman 5 600
Paulo Coelho Veronika vendos tė vdesė (pėrkth. Nonda Varfi) roman 3.5 450
Paulo Coelho Zahiri (pėrkth. Durim Taēe) roman 6.5 800
Pėllumb Kulla Pushtimi i Amerikės tregime tė zgjedhura 4 500
Petraq Kolevica Kam njohur sy, o ata sy! poezi ruse 2.5 300
Petrit Nika Mėngjes nė alpe poezi 1 150
Pierre Daix Njė dashnore pėr pėrjetėsi (pėrkth. Nasi Lera) roman 6.5 800
Piro Kuqi Botė e panjohur poezi 1.5 150
Pjer Kornej Horaci (pėrkth. Vedat Kokona) studim 1.5 150
Pjetėr Arbnori Brajtoni njė vetėtimė e largėt roman 4 550
Polikron Ēelo Mjeku i nėnės dhe i fėmijės udhėzues 2 12 1400
Polikron Ēelo Sėmundjet e veshkave tek fėmijėt udhėzues 3 8 950

Polikron      Ēelo               Mjeku i fėmijėve nė familje                                        udhėzues                       10               1400           
P.B. Shelli Poezi tė zgjedhura (perkth. Napoleon Tasi) poezi 2.5 300
Pablo Neruda Njėqin poezi dashurie dhe njė kėngė trishtimi (perkth. M. Rakipaj) poezi 2.5 350
Paulo Coelho Shtriga e Portabelos (perkth. Edlira Hoxholli) roman 7 800
Paolo Coelho Djalli dhe zonjusha Prym (perkth. Nonda Varfi) roman 4 500
Paulo Coelho Alkimisti (pėrkth. Nonda Varfi) roman 5.5 700
Pėllumb Danaj Kosova dhe Nato publicistikė
Perlat Kapisyzi Sėmundjet e pleurės libėr mjedisor 1 200
Peter Handke Mėngarashja roman 2 250
Petraq Kita Drurė pikėllimi poezi 2.5 300
Petraq Kolevica Lasgushi mė ka thėnė... kujtime
Petraq Kolevica Kuja e kohės roman 2 250
Petraq Kolevica Me Mitrushin kujtime 2 200
Petraq Zoto Burimi i drerit roman 2 250
Petraq Zoto Bishti i dhelprės roman 2 250
Petrika Thėngjilli Historia e popullit shqiptar histori
Petrika Thėngjilli Shqiptarėt midis lindjes dhe perėndimit histori 6.5 800
Petrika Thėngjilli Historia e popullit shqiptar (395-1875) histori 6.5 800
Petrit Ruka Vėrtitu kokė e prerė poemė
Petrit Ruka Nė zemėr bie shi poezi 2 250
Petrit Zeneli Fjalor me shprehje tė rralla fjalor 5 800

Petro Prifti                 Rilindja e Lasgushit monografi                 2.5             350           
Piro Misha Nė kėrkim tė rrėnjėve ose historia pretekst ese 2 250
Pjetėr Hidri Gjeneral Prenk Pervizi studim 3.5 400
Pluarku Njerėz tė shquar tė lashtėsisė (perkh. Shpėtim Ēuēka) histori 2.5 350
Preē Zogaj Kalimi poezi 2 200
Prelė Milani Bota sillet rreth grave satira 3 350
Polikron Ēelo Tė ushqyerit e fėmijėve 6.5 800
Piro Misha Arratisja nga burgjet e historisė 7 700
Paskal Milo Ditari i njė ministri tė jashtėm ditar 11 1500
Paskal Milo Kosova nga Rambuje nė pavarėsi intervista 4 500
Petrit Ruka Shtatė mijė shirat e mia poezi tė zgjedhura 5 600