Kontakte     Indeks     Pershtypje  

katalogu i botimeve
lista e plote e botimeve
revista Universi Shqiptar i Librit
lista e ofruar per shitje

 

kėrko
Na kontaktoni

Botimet Toena

Rruga "M. Gjollesha"

K. P. 1420

Tiranė - Shqipėri.
Tel:+355 4 22 40 116
      +355 4 22 58 839

Fax: +355 4 22 40 117
E-mail: toena@toena.com.al

toena@abcom-al.com 
redaksia@toena.com.al 

lista e ofruar per shitje

     

Lista e ofruar per shitje


A I B I Ē I D I Dh I E I F I G I GJ I H I I I J I K I L I M I N I O I P I Q I R I S I Sh I T I Th I U I VX I Xh I Z I ZhW I Botimet Toena


Autore Titulli Lloji Cm_Euro Cm_Leke
Rabindranath Tagore Gitanjali (pėrkth. Mihal Hanxhari) poezi 3 400
Rafaele Nigro Baronesha e Oliventos (pėrkth.Sh.Ēuēka) roman 6 700
Rafaele Nigro Zjarret e Bazentos (pėrkth.V.Lisi) roman 7 800
Ramadan Sokoli Antifonari i Durrėsit studim 2 250
Ramadan Sokoli Gojėdhėna dhe pėrrallėza studim 2.5 300
Ramazan Ēadri Fjalor shqip-bullgarisht fjalor 2.5 250
Ramazan Hushi Aventurat e Met Begės tregime humoristike 2.5 300
Rami Memushaj Himara studim 4 500
Rami Memushaj Historia e Kurveleshit historik 10 1200
Redi Gjuzi Drejt hiēit me lavdi poezi 1 60
Renzo Falaski Memorje (pėrkth. kujtime 5 700
Rexhep Hoti Nata e Kosovės roman 5 600
Rexhep Hoti Pesha e konsensusit publicistikė 5 650
Rexhep Meidani Ballkani njė vėshtrim i pėrgjithshėm shėnime politike 1 150
Rexhep Meidani Kontratė me vetveten publicistikė 10 1200
Rexhep Meidani Kurthet e shtetit komb publicistikė 4 500
Rexhep Meidani Politika in vivo in vitro publicistikė 8 1000
Rexhep Meidani Politika,morali e shteti refleksione politike 8 980
Rexhep Qosja Asdreni studim monografik 8.5 1000
Rexhep Qosja Demokracia e shpėrdorur publicistikė 8 800
Rexhep Qosja Fjalor demokratik pėrmbl. artikujsh 7.5 1000
Rexhep Qosja I ringjalluri i penduar tregim satirik 3 350
Rexhep Qosja Ligjėrime paravajtėse publicistikė 7.5 1200
Rexhep Qosja Mite tė zhveshur drama 6 800
Rexhep Qosja Njė dashuri dhe shtatė faje roman 8.5 1200
Rexhep Qosja Porosia e madhe studim monografik 7.5 900
Rexhep Qosja Shpėrngulja e shqiptarėve studim 8 990
Rexhep Qosja Strategji bash.shqiptare studim 7.5 700
Rexhep Qosja Tė vėrtetat e vonuara studim 4.5 520
Rexhep Qosja Tri mėnyra tė shkrimit shqip studim 6 700
Richard Clogg Histori e pėrmbledhur e Greqisė (pėrkth. histori 6 700
Ridvan Dibra Franc Kafka i shkruan tė birit roman 3.5 400
Rita Filipi Shija e instinktit poezi 2 200
Rita Toci Torenzio Tocci, babai im kujtime 2 200
Rizah Sheqiri Degėz e kėputur poezi 3 350
Rizah Sheqiri Flutura nė natė poezi 1.5 150
Rizah Sheqiri Kujt i buzėqeshin lulet vjersha pėr fėmijė 1 150
Rizah Sheqiri Pranverė pa pranverė poezi 1.5 200
Rizah Sheqiri Shprishje poezi 3 350
Rozeta Kamberi Loti i hėnės poezi 2 150

Ramadan Reshitaj             Eja nė    lojė                                                                vjersha me ilustrime 2.5                300                
Ramazan Hushi Tempulli i dashurisė tregime erotike 1 150
Rami Memushaj Shqipja standarte gjuhėsi 5 600
Rami Memushaj Hyrje nė gjuhėsi tekst universitar 8 1000
Ramiz Zekaj Profetėsi tė vjetra poezi 1 150
Rania Al Baz E shfrytyruar (perkth. Nasi Lera) roman 6 700
Raq Paskal Magdalena roman 2 250
Raq Paskal Dhėmbėt e thyera kujtime 2 250
Raq Paskal Diana kujtime dhe refleksione 2 250
Raq Paskal Trimėri tė heshtura kujtime 2 250
Renato Vrapi Dashuri dhe brengė poezi 1.5 200
Resul Llogo Njohuri mbi sociologjinė e edukimit metodė
Resul Llogo Kardhiqi-udhėtim nėpėr vite album monografik 5 600
Resul Llogo Njė jetė me kėngė kėngė
Resul Bedo Rrėfim i njė emigranti novelė pėr fėmijė 1 100
Rexhep Ferri Humbės i lumtur poezi tė zgjedhura 4 500
Rexhep Hoti Tempulli i fjalės studim 4 500
Rexhep Hoti Nata e Kosovės roman 5 600
Rexhep Meidani A ėshtė deterministe teoria kuantike? debat filozofiko-shkencor 6 700
Rexhep Meidani Globalizmi, integrimi dhe kombi shqiptar monografi 3 400
Rexhep Qosja Rilindja e dytė publicistikė 10 1300
Rexhep Qosja Nata ėshtė dita jonė roman 10 1200
Rexhep Qosja Ēėshtja shqiptare studim 7.5 1000
Rexhep Qosja Vdekja mė vjen prej syve tė tillė roman 5 600
Rexhep Qosja Paqja e pėrgjakshme konfer. Rambujesė 7.5 1000
Rexhep Qosja Hisotiri e letėrsisė shqipe, vėll. I studim monografik 7.5 900
Rexhep Qosja Hisotiri e letėrsisė shqipe, vėll. II studim monografik 7.5 900
Rexhep Qosja Hisotiri e letėrsisė shqipe, vėll.III studim monografik 7.5 900
Rexhep Qosja Tronditja e shekullit I ditar 7.5 900
Rexhep Qosja Tronditja e shekullit II ditar 7.5 900
Rexhep Qosja Realiteti i shpėrfillur publicistikė 4.5 520
Richard Qosja Ideologjia e shpėrbėrjes publicistikė 4.5 520
Rexhep Zogaj Ankthi i fundshekullit refleksione politike 5 600
Rizah Sheqiri Nė shoqėri me tė adhuruarit e mi vjersha 1 150
Robert d'Angely Enigma nga pellazgėt te shqiptarėt studim 5 600
Robert Goro Njė kėngė pėr Edit Piafin 2.5 300
Romeo Ēollaku Zemėr virgjine poezi 1.5 180
Rrahman Dedaj Kryefjala e dhembjes poezi tė zgjedhura 5 600
Rudiard Kipling Libri i xhunglės (perkth. Irena Toēi) pėrrallė e ilustruar 1.5 180
Ruzhdi Bajrami Mbi dallgėt e jetės monografi
Remo Koēiu Memento mori - mėrmėriti Eda Di roman 8 1000

 

Robert Martiko         Njė ēmim pėr shkrimtarin e vdekjes            novelė                     5              600