Kontakte     Indeks     Pershtypje  

katalogu i botimeve
lista e plote e botimeve
revista Universi Shqiptar i Librit
lista e ofruar per shitje

 

kėrko
Lista e plote e botimeve
Per te marre listen e plote te botimeve ne formatin Microsoft Exel, ju lutemi klikoni ketu.
Na kontaktoni

Botimet Toena

Rruga "M. Gjollesha"

K. P. 1420

Tiranė - Shqipėri.
Tel:+355 4 22 40 116
      +355 4 22 58 839

Fax: +355 4 22 40 117
E-mail: toena@toena.com.al

toena@abcom-al.com 
redaksia@toena.com.al 

lista e plote e botimeve

     

Lista e plotė e botimeve 1992-2007


A I B I C I Ē I D I Dh I E I F I G I GJ I H I I I J I K I L I Ll I M I N I O I P I Q I R I S I Sh I T I U I V I X I Xh I Y I ZW I Botimet Toena


Autori Titulli Lloji Viti
Bahri Myftari Kohė nė perėndim Tregime tė zgjedhura      2005
Bajram Golemi Ismail Golemi Monografi 2005
Bajram Golemi Ismail Golemi Monografi 2005
Bajram Hasbajrami Dua tė flas me jetėn poezi 2004
Bajram Kosumi Lirika e Fishtės studim 2004
Bajram Kosumi Njė vit vendimtar Publicistikė 2006
Bajram Qerimi Poetika e Naim Frashėrit studim 2000
Bajram Salianji Teste pėr vetėkontroll nė fizikė metodė 2000
Bajron Ēajld Harold poemė 2004
Bajron Gjauri poemė 2004
Bajron Poezi tė zgjedhura poezi tė zgjedhura 2002
Balil Gjini Engjėll i nėmur novelė 2001
Balil Gjini Mulliri qė bluante trėndafilė roman 2004
Barbara Colanna Fjalor mitologjik Fjalor 2005
Barbey d’Aurevilly Nė njė drekė ateistėsh novelė 2001
Bardhosh Gace Lumi im s'fle Vjersha 2005
Bardhosh Gace Ali Asllani nė kujtimet dhe studimet letrare Monografi 2006
Bardhosh Gaēe Lėvizja kombėtare nė Vlorė studim monografik 1999
Bardhosh Gaēe Epistolari i I. Shytit nė Vlorė letėrkėmbim 2000
Bardhosh Gaēe Vlora nė rrjedhat e kohės konferencė shkencore 2001
Bardhosh Gaēe Ata qė shpallėn Pavarėsinė Kombėtare histori 2002
Bardhosh Gaēe Flamuri dhe Ismail Qemali krijimtari popullore
Bardhosh Gaēe Gugatin pėllumbat mbi Kosovė poezi pėr fėmijė 1997
Bardhyl Ajazi Takim me Ezopin fabula 1998
Bardhyl Londo Shenjtor dhe djall Poezi tė zgjedhura 2005
Bardhyl Xhama Pse qau delfini 50 rrėfenja 2000
Bardhyl Xhama Djaloshi qė kapte rrufetė rrėfenja 2000
Bardhyl Xhama Nė kthetrat e piratit roman 2001
Bardhyl Xhama Nė kthetrat e piratit roman pėr fėmijė 1997
Bardhyl Xhama Pse qau delfini? 50 rrėfenja 1996
Bashkia Gjirokastėr Strategjia e zhvillimit tė Q. Gjirokastėr monografi 2002
Bashkia Tiranė Tirana - Arkitekturė dhe konkurse Album 2006
Bashkim Burimi Dhelpra bishtprerė pėrrallė 1998
Bashkim Shehu Rrethi roman
Bashkim Shehu Orfeu nė Zululandėn e Re roman 2003
Bashkim Shehu Udhėkryqi dhe humnerat roman 2003
Bashkim Shehu Mulliri qė gėlltiste shpirtrat novela 2004
Bashkim Shehu Gjarpri dhe heronj tė tjerė roman 2004
Bashkim Shehu Angelus Novus Roman 2005
Bashkim Shehu Hija e gurit Tregime 2006
Basir Bushkashi Pėrtej ėshtė qielli poezi 2000
Basir Bushkashi Meloditė e syve poezi 1997
Basri Capriqi Burimi nėn gjuhė Poezi 2005
Bedri Dedja Sekreti i talentit studim 1998
Bedri Dedja Pėrrallat e Zvicrės pėrralla 2002
Bedri Dedja Heroizmat e Fatbardh Pikaloshit pėrrallė 1995
Bedri Dedja Kryengritje nė njė pallat tė Tiranės pėrrallė 1995
Bedri Dedja Pėrralla njėmbėdhjetėkatėshe pėrralla 1996
Bedri Dedja Pėrralla pėr tre vėllezėr pėrrallė 1995
Bedri Dedja Republika e 1100 ēudirave pėrralla tė zgjedhura 1997
Bedri Dedja Si katėr ēiliminj u bėnė biznesmenė pėrrallė
Bedri Myftari Bardhė e zi tregime e portrete 1999
Bedri Rama Po s’e pati barkun plot gjėegjėza me ilustrime 2001
Behar Gjoka Udhėkryq vėllim me tregime 1996
Bejo Hajno Lule Labėrie poezi 2001
Bekim Gaēe Shtėpia fluturuese pėrralla, tregime, novela 1996
Betim Muēo Penda e pulėbardhės pėrralla 1996
Bilal Xhaferri Pėrtej largėsive Prozė dhe publicistikė 2005
Bilal Xhaferri Pėrtej largėsive prozė e publicistikė 1996
Blerina Gjoka Pėrtej ėndrrės poezi 1996
Bora Kuēuku Dadoja gjysmėhyjnore prozė, tregime 1997
Brixhilda Ndini Gruaja misterioze tregime 1996
Brunilda Zllami Puthja e hėnės roman 1998
Brunilda Zllami Hijet roman 1999
Brunilda Zllami Labirintet e Medeas roman 1999
Brunilda Zllami Dinozaurėt e ndėrgjegjes roman 2001
Brunilda Zllami Dua roman 2002
Brunilda Zllami Matilda roman 2003
Brunilda Zllami Jetoj nė harresėn tėnde roman 2004
Brunilda Zllami Jetoj nė harresėn tėnde Roman 2005
Brunilda Zllami Ēmimi i pėrjetėsisė Roman 2005
Brunilda Zllami Dua Roman 2005
Brunilda Zllami Matilda Romam 2005
Brunilda Zllami Dashuri apo urrejtje roman 1996
Brunilda Zllami Ėndrra e papėrfunduar e njė gruaje roman 1997
Brunilda Zllami Fantazma e shpirtrave tė etur roman 1996
Bujar Ferhati Kur buzėqesh njė vogėlush vjersha 1999
Bujar Ferhati Po kėrcen foka balet fabula 2001
Bujar Ferhati Ku e pati gala hallin? fabula 1997