Kontakte     Indeks     Pershtypje  

katalogu i botimeve
lista e plote e botimeve
revista Universi Shqiptar i Librit
lista e ofruar per shitje

 

kėrko
Lista e plote e botimeve
Per te marre listen e plote te botimeve ne formatin Microsoft Exel, ju lutemi klikoni ketu.
Na kontaktoni

Botimet Toena

Rruga "M. Gjollesha"

K. P. 1420

Tiranė - Shqipėri.
Tel:+355 4 22 40 116
      +355 4 22 58 839

Fax: +355 4 22 40 117
E-mail: toena@toena.com.al

toena@abcom-al.com 
redaksia@toena.com.al 

lista e plote e botimeve

     

Lista e plotė e botimeve 1992-2007


A I B I C I Ē I D I Dh I E I F I G I GJ I H I I I J I K I L I Ll I M I N I O I P I Q I R I S I Sh I T I U I V I X I Xh I Y I ZW I Botimet Toena

 

Autori Titulli Lloji Viti
D. Anxhaku, Z. Anxhaku 101 trėndafilat e Korēės poezi 1997
Dalan Shapllo Duke kėrkuar tė vėrtetėn dhe humanizmin 1999
Dalan Shapllo Shtėpia e diellit novela 2000
Dalan Shapllo Trėndafilat e dhimbjes novela 1997
Dalan Shapllo Vajza qė dinte gjuhėn e zogjve novelė-pėrrallė 1995
Danail Sulku Trokitje nė shpirt poezi 2000
Danail Sulku Eklips lirie poezi 2003
Danail Sulku Shtrati i lėngatės poezi 2003
Danail Sulku Furtunė shpirti poezi 2004
Danail Sulku Petale tė dhembshura trėndafili Poezi tė zgjedhura 2005
Danel Cana Mos u hidh nė geminė novelė 2004
Danel Cana Mos u hidh nė greminė Novelė 2005
Dasho Matodashaj Kėngė popullore tė Smokthinės Kėngė 2005
Dasho Matodashaj Smokthina pesėqind shtėpi Monografi 2005
Daut Gumeni Udha e ėndrrės poezi 1998
Demir Gjergji Vera nė ikonė poezi 2000
Diana Ēuli Diell nė mesnatė Roman 2005
Diderot Denis Nipi i Ramonit roman 2001
Dieter Fahrui Historia e Zvicrės studim historik 1997
Din Mehmeti Klithmė ėshtė emri im poezi tė zgjedhura 2002
Dino Buxati Tregimet mė tė mira tregime 2004
Dino Spahillari Raki novelė 1998
Dionis Bubani Papagalli nė doganė tregime e skica humoristike 1998
Dionis Bubani Vejusha gazmore tregime satiro-humoristike 2001
Dionis Bubani Historia e Rumanisė histori 2001
Dionis Bubani Biēikleta me tri rrota vjersha humoristike 2003
Dionis Bubani Biēikleta me tri rrota vjersha humoristike 1996
Doruntina Gjestila Rrjedh njė lot poezi 2003
Drejtoria Arsimore Tirana Arsim 2004-2005 fletore 2004
Drejtoria e Policisė Polici & Komunitet -siguri publike mat. nga konferenca 2004
Dritėro Agolli Lutjet e kambanės poezi tė zgjedhura 1998
Dritėro Agolli Nė Mackashtet pėrrallė nė vargje pėr fėmijė 2001
Dritėro Agolli Ēudira dhe marrėzira fabula, epigrame, balada 2001
Dritėro Agolli Njerėz tė krisur tregime tė zgjedhura 2001
Dritėro Agolli Ēudira dhe marrėzi fabula, epigrame 1995
Durim Taēe Fjalori i kritikės moderne fjalor 2000
Duro Bako Aliaj Alimehmetajt e Kuēit monografi 2003
Duro Mustafai Vranishti nė sytė e mi Studim 2006