Kontakte     Indeks     Pershtypje  

katalogu i botimeve
lista e plote e botimeve
revista Universi Shqiptar i Librit
lista e ofruar per shitje

 

kėrko
Lista e plote e botimeve
Per te marre listen e plote te botimeve ne formatin Microsoft Exel, ju lutemi klikoni ketu.
Na kontaktoni

Botimet Toena

Rruga "M. Gjollesha"

K. P. 1420

Tiranė - Shqipėri.
Tel:+355 4 22 40 116
      +355 4 22 58 839

Fax: +355 4 22 40 117
E-mail: toena@toena.com.al

toena@abcom-al.com 
redaksia@toena.com.al 

lista e plote e botimeve

     

Lista e plotė e botimeve 1992-2007


A I B I C I Ē I D I Dh I E I F I G I GJ I H I I I J I K I L I Ll I M I N I O I P I Q I R I S I Sh I T I U I V I X I Xh I Y I ZW I Botimet Toena


Autori Titulli Lloji Viti
E. Heminguej E sotmja ėshtė e premte tregime 1996
E. Tarle Napoleoni roman historik 2004
E. Uruēi, J. Sokoli Ushtrime tė mikroekonomisė libėr ushtrimesh 2003
Eda Malaj Pagine Perse poezi 1997
Edgar Allan Poe Vrasje nė rrugėn morg tregime 2004
Edgar Allan Poe Ti je fajtori vėll. II tregime 2004
Edlir Loshe Pseudogjaku poezi 1997
Edlira Lasku Flutura e bardhė poezi 1996
Edlira Qefalia Rrėfime poezi shqip-italisht-ang. 1997
Edlira Rama Xixėllonjat dhe teatri i Borėbardhės pėrralla 1999
Edlira Rama Ishulli i fėmijėve pėrralla 2000
Edlira Rama Kaprolli qė donte diellin pėrralla 2000
Edlira Rama Kaprolli qė donte diellin pėrralla 1997
Edlira Rama Kur vallėzojnė lulet pėrralla 1996
Edmond Dragoti Psikologjia sociale psikologji 2004
Edrina Kapllani Rruga e ėndrrave 1999
Elektra Ēapaliku Nė tavolinė me Koliqin receta gatimi 2002
Elisabeta Myftari Shenjė dashurie roman 2004
Eljona Lleshi Rastėsi ēastesh poezi 2002
Elmas Eltari Sėmundjet infektive Mjekėsi 2005
Elmaz Qerreti Mysafirė tek yjet poemė-pėrrallė 2004
Elmaz Sherifi Njė dekadė nė politikė publicistikė 2002
Elona Pasha A ke tė drejtė Poezi 2005
Elpiza Gaxhazi Ditė e natė jashtė? poezi 2002
Elsa Bushi Mos ma ndalni fluturimin poezi 1999
Elvana B. Bilali Jepi kohė kohės… poezi 2001
Emil Ginar E paharrueshme Shqipėri poezi 1996
Emin Riza Qyteti-muze i Gjirokastrės monografi 2004
Engjėll Angoni Selman Riza - gjuhėtar dhe atdhetar i monografi 1999
Enkela Xhamaj Yje nė shkretėtirė poezi 1993
Eno Koēo Kėnga lirike qytetare shqiptare studim 2002
Eno Koēo Kėnga karakteristike korēare studim 2003
Enrik Hobsbaurn Kombet dhe nacionalizmi qė nga 1780-a 1996
Ensard Telegrafi Nė udhėkryqin e shkretuar poezi 1998
Entela Spiropali Shtėpia lakuriq poezi 1996
Enver Gjergjeku Vdekja nuk ėshtė fjala e fundit Poezi tė zgjedhura 2006
Eqrem Basha Meny ballkanike Poezi tė zgjedhura 2006
Eranda Fico Lotėt e zemrės poezi 1996
Ergjin Samimi Atlasi im i parė atlas 1999
Erida Bega Dėshirė poezi dhe prozė 1995
Eriketa Tabaku Luftė parajsash Poezi 2005
Erina Ēoku Krahė s’kanė engjėjt e mi poezi 1997
Eriola Ēoku Sy tė pėrlotur vjersha 1998
Eris Bushati Lulja dhe trėndafili pėrrallė 1996
Eris Rusi Udhėtari i natės Tregime 2005
Eris Rusi Njė botė kundėr meje tregime 2002
Eris Rusi Dashuri me njė tė panjohur tregime 2004
Erjon Papagjoni Gjeniu i ėndrrave Tregime dhe novela 2005
Ermela Bashuri Si gjyshja e pėrrallave poezi 1997
Ermir Nika Lumi i ėndrrave tė mia poezi 1996
Ermira Kazhani Vesė drite poezi 1998
Esad Mekuli I varuri i kėndon lirisė Poezi tė zgjedhura 2006
Eshref Ymeri Shqipėria nė dokumentet e arkivave rus 2006
Esmeralda Uruci Makroekonomia Tekst mėsimor 2006
Esmeralda Uruēi Mikroekonomia tekst universitar 2004
Ethem Ruka Klonimi studim 1999
Ethem Ruka, Zyri Bajrami Fjalor i biologjisė fjalor, 22 000 terma 1999
Eusard Telegrafi Net pa gjumė, ditė si ėndrra roman 1998
Eva Dori Ishulli i shelgjeve tė bardhė poezi 1996
Eva Gavani Njė orė nėn qiri tregime 2002
Eva Gavani Brenda brengės poezi 2004