Kontakte     Indeks     Pershtypje  

katalogu i botimeve
lista e plote e botimeve
revista Universi Shqiptar i Librit
lista e ofruar per shitje

 

kėrko
Lista e plote e botimeve
Per te marre listen e plote te botimeve ne formatin Microsoft Exel, ju lutemi klikoni ketu.
Na kontaktoni

Botimet Toena

Rruga "M. Gjollesha"

K. P. 1420

Tiranė - Shqipėri.
Tel:+355 4 22 40 116
      +355 4 22 58 839

Fax: +355 4 22 40 117
E-mail: toena@toena.com.al

toena@abcom-al.com 
redaksia@toena.com.al 

lista e plote e botimeve

     

Lista e plotė e botimeve 1992-2007


A I B I C I Ē I D I Dh I E I F I G I GJ I H I I I J I K I L I Ll I M I N I O I P I Q I R I S I Sh I T I U I V I X I Xh I Y I ZW I Botimet Toena


Autori Titulli Lloji Viti
F. Brahushi,P. Laze,F. Harizaj Plehrat, pesticidet dhe mjedisi monografi 1999 
F. Krutaj, H. Abazi, B. Gaēe Vlora-Porti Jugor i Adriatikut guidė 2001
Fadil H. Nanaj Kuci me famė e me lezete Kujtime 2006
Fadil Paērami Rrjedhave tė shekullit kujtime dhe refleksione 2003
Faik Ballanca Mbama pak pallton, ēun! tregime tė zgjedhura 2003
Faruk Myrtaj Qyteti i ministrave roman 1998
Faslli Haliti Po s’ish ajo… poezi 2000
Faslli Haliti Kaq Poezi 2005
Faslli Haliti Kujt t'i besoj Poezi tė zgjedhura 2006
Fatime Kulli Njėzet e dy Roman 2006
Fatjona Lamaj Zemėr e trembur poezi 2000
Fatjona Lamaj Hape portėn e zemrės tėnde poezi 2002
Fatmir Agalliu Gjuha e Nolit nė veprat origjinale tė tij studim monografik 1999
Fatmir Baēi Bosnja su moje godine poezi 1996
Fatmir Baēi Enigma e lashtė fabula 1996
Fatmir Ceci Diell nėn akull poezi 2000
Fatmir Efica Besa e Kavajės nė historinė e futbollit monografi 1995
Fatmir Mema Privatization in Albania: achievements,etc. studim nė anglisht 1998
Fatmir Mema Privatizimi nė ekonomi studim 1997
Fatmir Musai Sfidė poezi 2001
Fatmir Musai Dhe engjėjt simulojnė Tregime-esse-pėrsiatje 2006
Fatmir Toēi Skanderbeg (suedisht) tregim i ilust. pėr fėmijė 1998
Fatmir Toēi Skėnderbeu tregim i ilust. pėr fėmijė ribot. 1999
Fatmir Toēi Skėnderbeu (shqip) tregim i ilust. pėr fėmijė 1999
Fatmir Toēi Foljet e gjuhės italiane metodė pėr mėsimin e foljeve 2000
Fatmir Toēi Fjalor shqip-italisht fjalor, 25 000 fjalė 2001
Fatmir Toēi Skėnderbeu tregim i ilust. pėr fėmijė 2001
Fatmir Toēi Fjalor ital-shqip-ital fjalor 1993
Fatmir Toēi Foljet e gjuhės italiane metodė pėr mėsimin e foljeve 1993
Fatmir Toēi Gjuha italiane (pa mėsues) metodė pėr mėsimin e gjuhės 1994
Fatmir Toēi Gjuha italiane pa mėsues metodė pėr mėsimin e italishtes 1998
Fatmir Toēi Scanderbeg tregim i ilust. pėr fėmijė 1998
Fatmir Toēi Skėnderbeu tregim i ilust. pėr fėmijė 1997
Fatmira Aliaj Albani dhe qenushi Xhud novelė 1995
Fatos Arapi Ēėshtja shqiptare dhe kriza ballkanike shėnime historike 2001
Fatos Arapi Vėllezėr hamletė poezi 2001
Fatos Arapi Nuk shitet shpirti nė tetor novela 2002
Fatos Arapi Eklipsi i ėndrrės poezi tė zgjedhura 2002
Fatos Arapi Ah, sikur tė isha njė pėrrallė poezi 2003
Fatos Arapi Nė Tiranė kur s’ke ē’tė bėsh tregime 2003
Fatos Arapi Shėtitje pa veten Poezi 2005
Fatos Kongoli Njė ėndėrr europiane mes Al Paēinos dhe Kavabatės 2001
Fatos Kongoli Nė pritje tė Nostradamusit tregim 2001
Fatos Kongoli Lėkura e qenit roman 2003
Fatos Kongoli Ėndrra e Damokleut roman 2004
Fatos Kongoli Te porta e Shėn Pjetrit Roman 2005
Fatos Kongoli Dragoi i fildishtė (ribotim) Roman 2005
Fatos Kongoli Ne tė tre Roman 2006
Fatos Kongoli Lėkura e qenit (ribotim i 3) Roman 2005
Federiko Garcia Lorka Ballkoni i hapur poezi 1999
Fehmi Oshafi Dashuria ime e parė poezi 2004
Feliks Salten Bambi pėrrallė e ilustruar 2001
Felix Zalten Bambi Roman pėr fėmijė 2006
Ferdinand Jaholli Nė Bykeburg bie shi poezi 2000
Ferhat Cakaj Bardhyli kėrkon Gjergj Elez Alinė roman 1998
Ferhat Cakaj E vėrteta mbi eposin serb studim 1998
Ferhat Cakėrri Shqiponja dhe lejleku Fabula 2006
Ferhat Ēakėrri Xhepat e gjyshes vjersha dhe pėrralla 1998
Ferhat Ēakėrri Njė shportė me yje vjersha pėr fėmijė 1999
Ferhat Ēakėrri Ish njė lepur mendjelehtė vjersha pėr fėmijė 2000
Ferhat Ēakėrri Arlini dhe e Bukura e Dheut pėrrallė 2001
Ferhat Ēakėrri Iriqi dhe gjembat pėrrallė nė vargje 2001
Ferhat Ēakėrri Dredhitė e dhelprės pėrrallė 2003
Ferhat Ēakėrri Kali fluturues pėrrallė me ilust. me ngjyra 2003
Ferhat Ēakėrri Pula klloēkė bėn vizita pėrralla nė vargje 1997
Ferhat Dinosha Lama e Doklit poezi 2001
Ferit Duka Berati nė kohėn e osmanėve: shek. 16-18 studim historik 2001
Ferit Kėputa Ismail Terziu monografi 2002
Ferit Kėputa Arsimi dhe kultura nė Mat vėshtrim historik 2003
Ferit Kėputa Shėrbimi shėndetėsore nė Mat Vėshtrim historik 2005
Ferit Lamaj 201 fabula fabula 1995
Ferit Lamaj Ē’ėshtė? gjė egjėza 1995
Ferit Lamaj Ēamarrokėt poemė humoriste pėr fėmijė 1995
Ferit Lamaj Dhelpra doganiere fabula dhe epigrame 1995
Ferit Lamaj Dhelpra e Trojės fabula frėngjisht-italisht 1996
Ferit Lamaj Ham-ham fabula 1994
Ferit Lamaj Ka ka ka fabula 1996
Ferit Lamaj Ki ki ki fabula 1995
Ferit Lamaj Kukafshehthi poemth humoristik pėr fėmijė 1996
Ferit Lamaj Lepurush vjedhacaku dhe qen qimekuqi vėllim me pėrrallėza 1995
Fetah Bahtiri Planprogram mėsimor pėr gjuhėn amtare nė shkollėn suedeze 2000
Feti Borova Nė gjurmė tė historisė sė basketbollit histori basketbolli 2004
Feti Borova Nė gjurmė tė historisė sė basketbollit Basketbolli nė kohėn tonė 2006
Feti Brahimi Gurgullon shpirti si kroi poezi 2003
Feti Brahimi Fluturo moj kėnga ime Poezi 2006
Feti Brahimi Njė jetė tė tėrė me kėngėn
Filip Shiroka Zani i zemrės dhe shkrime tė tjera Vepra 2005
Fisnik Kadiu Teknologjia e materialeve tė ndėrtimit tekst universitar 2001
Fitim Caushi Kėnga qė shtegtoi nė shekuj Studim 2006
Fjodor Dostojevski E ndrojtura Novela dhe tregime 2005
Flamur Tartari Figura tė shquara tė mjekėsisė shqiptare 1 portrete 1998
Flamur Tartari Figura tė shquara tė mjekėsisė shqiptare 2 portrete 2000
Flavia Zaka Shok me detin poezi 1997
Flora Nikolla Dhe zogjtė djegin erėn prozė poetike 2003
Florenc Shahini Ditė moderne tregime 1996
Florentina Skėndaj Lola poezi 1999
Florentina Skėndaj Djemtė e Jugut poezi 2001
Florentina Skėndaj Fru-Fru vjersha pėr fėmijė 2003
Florentina Skėndaj Derdhen yjet Tregime pėr fėmijė 2005
Floresha Dado Proza nė teknikat poetike studim 1997
Flutura Mushi Bisedė me hėnėn poezi 2001
Foto Bixhili Jipet e Iperit – Himariotėt histori 2004
Foto Bixhili Kopshti i viteve Poezi 2005
Foto Bixhili Himara nė hapėsirėn e kohės 2006
Foto Malo Nga Lapraka nė Alaskė fabula 1998
Fran Camaj Dashuri e dhunuar Roman 2006
Fran Lleshi S’e pres dot mėngjesin poezi 2002
Francine Koch Les enfants albanais aux yeux noirs 1997
Francis Scott Fitzgerald E magjishme ėshtė nata Roman 2006
Franēoise Dolto Etapat kryesore tė fėmijėrisė metodė 2001
Fransua Maspero Tranzit nėpėr Ballkan 2005
Fransua Rene Shalobriant Atala Roman 2005
Frederik N. Mikeli Homo sum?! ese 2001
Fridrich A.Hayek Udha drejt skllavėrisė shkenca politike 2003
Fridrih Dyrrenmat Greku kėrkon greken roman 2002