Kontakte     Indeks     Pershtypje  

katalogu i botimeve
lista e plote e botimeve
revista Universi Shqiptar i Librit
lista e ofruar per shitje

 

kėrko
Lista e plote e botimeve
Per te marre listen e plote te botimeve ne formatin Microsoft Exel, ju lutemi klikoni ketu.
Na kontaktoni

Botimet Toena

Rruga "M. Gjollesha"

K. P. 1420

Tiranė - Shqipėri.
Tel:+355 4 22 40 116
      +355 4 22 58 839

Fax: +355 4 22 40 117
E-mail: toena@toena.com.al

toena@abcom-al.com 
redaksia@toena.com.al 

lista e plote e botimeve

     

Lista e plotė e botimeve 1992-2007


A I B I C I Ē I D I Dh I E I F I G I GJ I H I I I J I K I L I Ll I M I N I O I P I Q I R I S I Sh I T I U I V I X I Xh I Y I ZW I Botimet Toena


Autori Titulli Lloji Viti
H. Ēipuri, V. Kasapi Ēlirimtarėt shqiptarė nga Dibra nė Zagreb monografi historike 1995
H. Ēipuri, Xh. Gjura Gjuha serbo-kroate (pa mėsues) metodė pėr mėsimin e gjuhės 1993
Hado Ēelo Gusha endemike studim mjekėsor 2002
Hajro Limaj Bota shqiptare dhe sigurimi kombėtar 2005
Hajro Ulqinaku Libri pėr detin Vepra tė zgjedhura 2005
Halil Qendro Endacaku i shpresės poezi 1999
Halil Qendro Pėrrallat e Arditi Pėrralla 2006
Halil Qendro Bleta nė asistencė Fabula 2005
Halil Qendro Hemoragji poezi 1997
Halil Qendro Loti i diellit vėll. me poezi 1995
Halil Qendro Pasqyrė pas shpine roman 1997
Halil Qėndro Dimra tė Shqipėrisė nė dy kohė roman 2001
Halil Qėndro Pyetjet e Mirės poemė pėr fėmijė 2003
Halil Selivrada Zarfi dhe gėrsheti novelė 1996
Hamdi Hysuka Kam pėr tė thėnė poezi 1998
Hamide Stringa Njė jetė mbi tastierė monografi 2002
Hans Kristian Andersen Rosaku i shėmtuar pėrrallė e ilustr. 2001
Hans Kristian Andersen Gishtėza pėrrallė e ilustr. 2001
Harallamb Qesko Dyert e njerėzve poezi 1997
Haris Vllavianos Pas fundit tė bukurisė Poezi 2006
Hasan Cipuri Serbishtja pa mėsues Metodė 2005
Hasan Ēipuri Fjalor shumėgjuhėsh pėr fėmijė fjalor 2002
Hasan Ēipuri Fjalor serbisht-shqip fjalor, 30 000 fjalė 2003
Hasan Ēipuri Fjalor kroatisht-shqip fjalor 1996
Hasan Huta Bien tupanat poezi 1998
Hasan Korbi Qazim Fortuzi Monografi 2005
Hasan Korbi Shkolla ime, mėsuesi im Monografi 2006
Hasan Luci Labėri s'ma shuan mallin Poezi 2006
Haxhi Sula Te Tomorri i perėndive prozė-poezi 1997
Hektor Harizaj Fjalor i mjedisit anglisht-shqip Fjalor 2005
Henrik Sienkevic Quo Vadis? vėll I roman 1999
Henrik Sienkevic Quo vadis? vėll II roman 1999
Herman Grim Gėte - Jeta dhe vepra biografi 1998
Herve Arene Manual nė ndihmė tė mjekėve obstetėr 2000
Hilmi Kolgjegja Perla shqiptare vėshtrim historik 1999
Honore de Balzak Serrazim, Mesha e ateistit novela 1997
Hydai Skėndaj Nga gura popullore e Tėrbaēit 2002
Hysen Kobellari Aventurat e Lundrak Budallushit pėrrallė 1998
Hysen Kobellari Edhe frika i ruan vreshtat vjersha, fabula 1998
Hysen Mankolli Ekologji… Praktika Tekst universitar 2005
Hysni Guda Shpėtimi i jetės poezi 1999
Hysni Ymeraj Kėnga qė mė mban gjallė Poezi 2006