Kontakte     Indeks     Pershtypje  

katalogu i botimeve
lista e plote e botimeve
revista Universi Shqiptar i Librit
lista e ofruar per shitje

 

kėrko
Lista e plote e botimeve
Per te marre listen e plote te botimeve ne formatin Microsoft Exel, ju lutemi klikoni ketu.
Na kontaktoni

Botimet Toena

Rruga "M. Gjollesha"

K. P. 1420

Tiranė - Shqipėri.
Tel:+355 4 22 40 116
      +355 4 22 58 839

Fax: +355 4 22 40 117
E-mail: toena@toena.com.al

toena@abcom-al.com 
redaksia@toena.com.al 

lista e plote e botimeve

     

Lista e plotė e botimeve 1992-2007


A I B I C I Ē I D I Dh I E I F I G I GJ I H I I I J I K I L I Ll I M I N I O I P I Q I R I S I Sh I T I U I V I X I Xh I Y I ZW I Botimet Toena


Autori Titulli Lloji Viti
I. A. Krillov Fabula fabula 2001
Ibrahim Alla Nė garė me diellin poezi 2001
Ibrahim D. Hoxha Caparenjtė - Refo Capari Monografi 2006
Ibrahim Gani Kulla e Drenicės poezi 1999
Ibrahim Gani Mesazhe dhe piezazhe poezi 2000
Idajet Jahaj Kur ēelnin shkronjat studim historik 2000
Idajet Jahaj Shtatė detet e Himarės kronikė e mendime  2001
Idajet Jahaj Hėna jonė nuk mbytet tregime dhe skica 2003
Idajet Jahaj Lumi i Vlorės poezi 1996
Idajet Jahaj Mėsuesit patriotė tė lumit tė Vlorės 1996
Idajet Jahaj Perlat Hasani monografi 1996
Idajet Jahaj Vehbi Alimuēi dhe VEFA monografi 1996
IDN Pėrkujdesja sociale sfidė e realiteteve manual 2002
IDN Polici - komunitet sė bashku nė ndryshim manual 2002
IDN Besimi publik - sfidė pėr policinė manual 2002
IDN Pėr njė komunitet aktiv nė qeverisje manual 2002
IDN Rregullat e etikės sė punonjėsit tė policisė rregullore 2003
IDN Besimi publik - sfidė pėr policinė 2003
IDN Shkolla dhe policia sė bashku pėr ndryshim manual 2002
IDN Shėrbimet informative nė Shqipėri Publicistikė 2005
IDN Albania and Macedonia to&ards sustainable cooperation in Bilateral 2005
IDN Kontrollueshmėria e shėrbimeve tė fshehta standartet ligjore dhe praktika    2005
IDN Besimi publik, sfidė pėr policinė Konferenca IV 2005
IDN Ēelėsi pėr policimin nė komunitet manual 2004
IDN Besimi publik sfidė pėr policinė 3 manual 2004
Idriz Halili Fjalė tė urta tė popullit shqiptar fjalė tė urta 2001
Ilda Mara Gjurmėt… poezi 1997
Ilia Xhokaxhi Katalog katalog pikturash 1997
Ilias Stana Shėtitje nė parajsė Poezi 2006
Ilir Haxhi Kristo Pėr ato qė nuk thamė dot poezi 2001
Ilir Koro Mik i vetmisė Poezi 2006
Ilir Mati Turma novelė 2001
Iliri Belliu Murgu i muzgut Poezi 2005
Iliriana Sulkuqi Ma vranė Ofelinė! Oi…! Oi…! poezi 2000
Ilirjan Bezhani Tri komedi komedi 2004
Iljaz Goga Napoleon Bonaparti 2000
Inst. i Gj. dhe Letėrsisė Bibla shqip dhe tradita akte tė seminarit 2004
Inst. i Kulturės Popullore Banesa popullore 1 album 2004
Inst. Stud. Pub. dhe ligjore Kodi i procedurave administrative 2004
Inst.i Kulturės Popullore Albumi i veshjeve popullore 3 album 2004
Irakli Mitro Turizmi mesdhetar studim 2002
Irakli Papa Parajsa ėshtė larg poezi 200
Irfan Bregu Bethlehemi i lirisė poezi 1997
Irvin Muēaj Djali imagjinar poezi 1999
Isikava Takuboku Poezi tė shkruara mbi gurė Tanka 2005
Islam Balaj Ėndrra e Andit poezi 2001
Islam Balaj Tė gjithė ėndėrrojnė poezi 2001
Ismail Qemali Kujtime kujtime historike 1997
Ismet Drishti Njė kokė zogu poezi 2001
Ismet Elezi E drejta zakonore e Labėrisė studim 2002
Ismet Elezi Me syrin e njė juristi ... kujtime 2004
Ismet Elezi Kanuni i Labėrisė 2006
Ismet Toto Gazi Kemal Ataturk monografi 1998
Ismet Toto Bota e njė djali kryengritės publicistikė 1997
Isuf Nelaj Ēerdhja e lejlekut tregime pėr fėmijė 1996
Italo Ivevo Udhėtimi i shkurtėr sentimental roman 2001
Izabela Trojani Njė vetmi mė pak Poezi 2005
Izedin Hima Pak kohė mbajnė duar poezi 2002
Izet Ēulli Zemrėn ti ma gatove publicistikė 2002
Izet Ēulli Nė krahėt e jetės poemė pėr fėmijė 2002
Izet Ēulli Buzėqesh hidhur skica, epigrame 2003