Kontakte     Indeks     Pershtypje  

katalogu i botimeve
lista e plote e botimeve
revista Universi Shqiptar i Librit
lista e ofruar per shitje

 

kėrko
Lista e plote e botimeve
Per te marre listen e plote te botimeve ne formatin Microsoft Exel, ju lutemi klikoni ketu.
Na kontaktoni

Botimet Toena

Rruga "M. Gjollesha"

K. P. 1420

Tiranė - Shqipėri.
Tel:+355 4 22 40 116
      +355 4 22 58 839

Fax: +355 4 22 40 117
E-mail: toena@toena.com.al

toena@abcom-al.com 
redaksia@toena.com.al 

lista e plote e botimeve

     

Lista e plotė e botimeve 1992-2007


A I B I C I Ē I D I Dh I E I F I G I GJ I H I I I J I K I L I Ll I M I N I O I P I Q I R I S I Sh I T I U I V I X I Xh I Y I ZW I Botimet Toena


Autori Titulli Lloji Viti
Jacquluine Monsigny Bianka rebelja Roman 2006
Jak Ukaj Brenga tregime 2000
Jak Ukaj Thundra roman 2000
Jakob dhe Vilhelm Grim Hansel dhe Gretel pėrrallė e ilustruar 2001
Jakup Mato Parodokse tė satirės dhe tė humorit studim monografik 2000
Jame Patterson Dashuria nuk vdes kurrė Roman 2006
Janaq Pani Rrėfim pėr njė mėsues tregime 2002
Janaq Pani Nuk ka gishta, nuk ka gojė gjėegjėza 2000
Janaq Pani Vjershat e gjyshit poezi 2001
Janaq Pani Elegji pėr trimėrinė poemė 2002
Janaq Pani Apologji poetike poezi tė zgjedhura 2002
Janaq Pani Gjallė vulėn s’e lėshoj poemė pėr fėmijė 1995
Janaq Pani Ka ndodhur dikur poemė pėr fėmijė 1996
Janaq Pani Pėr njė llullė dhe njė gisht poemė pėr fėmijė 1995
Janaq Pani Pse qan Otrantua poema e vjershėrime 1997
Janes Elliot Enciklopedi e ilustruar pėr fėmijė enciklopedi 2001
Jani Thomai Leksikologjia e gjuhės shqipe Gjuhėsi 2006
Janis Kondos Atleti i absurdit Poezi 2006
Jashar Demiri Psikologji intime dhe sekrete dashurie seksologji 2002
Jean Chateau Pedagogėt e mėdhenj studim 2000
Jo-Anne Jacob Trupi im libėr didaktik 1994
Jocelyne Robert Seksi im, nga 0-6 vjeē libėr didaktik 1994
Johan V.Gėte Gėci i Berlihingenit dramė 1999
Jolanda Lila Mos e vrit zemrėn poezi 1999
Jolanda Lila Larg horizontit tė fėmijėrisė poezi 2001
Jonida Beqo Gozhda e fundit poezi 1999
Jonida Beqo Trupi im s’mė nxe poezi 1997
Jorge Amado Dashuritė e Tereza Batistės roman 2003
Jorgji N. Papailia Fjalor rumanisht-shqip fjalor 2000
Jorgo Samarxidhi Flatrimet e para poezi greqisht-shqip 1998
Jorgo Samarxidhi Rruga e zemrės poezi greqisht-shqip 2000
Jorgo Samarxidhi Nimfa poezi greqisht-shqip 2003
Jorgo Samarxidhi Ta fternjismata poezi greqisht 2004
Jorgo Samarxidhi Arratisje Poezi (greqisht) 2006
Josif Doja Visare vllahe 1998
Josif Doja Po i eci, mjerė koteci gjėegjėza 2000
Josif Doja Lule pi e mbush kuti gjėegjėza 1997
Josif Doja Lulja emrin si e ka? gjėa gjėza 1995
Josif Doja Nuk kam kohė pėr tė vdekur poezi 1996
Josif Papagjoni Kadri Roshi njeriu qė preku lavdinė monografi 2001
Juri Kallugin Gruaja e kryengritėsit roman 2002
Jusuf Zenunaj Jam ēadėr nė ajėr gjėegjėza 1997
Jusuf Zenunaj Klithmė e kėngė poezi 1996
Jusuf Zenunaj Ma falni njė varr dramė 1996
Jusuf Zenunaj Mos e harro qytetin e lashtė poemė 1997
Jusuf Zenunaj Rrugėt m’i dhe ti dramė 1996