Kontakte     Indeks     Pershtypje  

katalogu i botimeve
lista e plote e botimeve
revista Universi Shqiptar i Librit
lista e ofruar per shitje

 

kėrko
Lista e plote e botimeve
Per te marre listen e plote te botimeve ne formatin Microsoft Exel, ju lutemi klikoni ketu.
Na kontaktoni

Botimet Toena

Rruga "M. Gjollesha"

K. P. 1420

Tiranė - Shqipėri.
Tel:+355 4 22 40 116
      +355 4 22 58 839

Fax: +355 4 22 40 117
E-mail: toena@toena.com.al

toena@abcom-al.com 
redaksia@toena.com.al 

lista e plote e botimeve

     

Lista e plotė e botimeve 1992-2007


A I B I C I Ē I D I Dh I E I F I G I GJ I H I I I J I K I L I Ll I M I N I O I P I Q I R I S I Sh I T I U I V I X I Xh I Y I ZW I Botimet Toena


Autori Titulli Lloji Viti
Kadri Gega Fjalor turistik bisedimesh anglisht-shqip fjalor 1995
Kahlil Gibran Profeti prozė 2003
Karl Wittfogel Despotizmi oriental studim 2000
Karlo Kolodi Pindeu pėrr. e ilustr. 2001
Karol Bernet Aventura e miut nga fshati pėrrallė 1995
Kasėm Trebeshina Ku bie Iliria? tregime 2000
Kastriot Islami Pėr njė konfigurim tė ri politik publicistikė 1999
Kėshilli i Europės Heqja e dėnimit me vdekje nė Shqipėri 2001
Kėshilli Q. Gjirokastėr Monografi monografi 2003
Kim Mehmeti Shtėpia nė fund tė fshatit Tregime tė zgjedhura 2006
Kleneth Brodey Test your english grammar metodė anglisht 1994
Kliton Nesturi El Dorado poezi 1997
Klodi Scheidegger Ls Enterprises des confederes contre la Bourgogne et la savoie 2001
Koēi Petriti Lirikat e majit poezi 2002
Koēi Petriti Albumi i lirikave lirika 2004
Kolė Ashta Leksiku historik i gjuhės shqipe II studim 1998
Kolė Jakova Rapsodi shqiptare 1998
Kolė Jakova Rapsodi shqiptare 1998
Kolė Ndreka Lot nė sytė e hekurt poezi 2000
Kolė Ndreka Lumturi Toptani monografi 2002
Kolec Topalli Zhvillim historik i diftongjeve tė shqipes studim 1998
Kolec Topalli Shndėrrime historike nė sistemin zanor te gjuhes shqipe studim 2000
Konstandin Dhamo Kthimi tregime 2002
Konstandin Dhamo Kafenetė e Tiranės Tregime 2005
Kostandin Dhamo Telelufta vjersha dhe poema 2000
Kozma Gjeēi Zėra tė ēiltėr poezi 2001
Kozma Gjeēi Kupa e nderit Poezi 2005
Kozma Lara Romanca shqiptare 1999
Kristaq Balli Vis Vitalis Tregime 2006
Kristaq Prifti Lidhja shqiptare e Pejės studim historik 2002
Kristaq Prifti Kryqėzim stinėsh poezi 2002
Kristaq Shtėmbari Djemtė e “Apolonisė…” panoramė futbolli 2002
Kristaq Shtėmbari Udhėve tė hapėsirės letrare studime, kritika 2003
Kristen Pisani Kthimi i dytė i Skėnderbeut tregim i ilust. pėr fėmijė 2001
Kristina Jorgaqi Ndikimi i italishtes nė let. e vjetėr shqipe studim 2001
Kristo Frashėri Jeta dhe vepra ime me rastin e 80-vjetorit 2000
Kristo Frashėri Skėnderbeu, jeta dhe vepra histori 2002
Kristo Frashėri Himara Histori 2005
Kristo Frashėri Skėnderbeu dhe lufta shqiptaro-turke Histori 2005
Kristo Frashėri Hasan Reci (1904-1948) Monografi 2005
Kristo Frashėri Lidhja shqiptare e Prizrenit studim historik 1997
Kujtim A. Shehu Tomi dhe Xheri refugjatė nė Shqipėri pėrrallė 2002
Kujtim Dashi Viktima hyjni poezi 1999
Kujtim Dashi Histori gazmore nga Lezha anekdota 2000
Kujtim Dashi Edhe njė gotė Filipit tregim 1998
Kujtim Stana Magjia e shtatave poemė 1998
Kujtim Stana Flokė tė pakrehura poezi 1999
Kujtim Stana Pėrtacukėt nė Burrel poemė 1999
Kujtim Stana Kush i zemėroi ngjyrat? poemė 2003
Kujtim Stana Akzber ėndrrash Poezi 2006
Kujtim Stana Gojėdhėnė pėr Skėnderbeun poemė pėr fėmijė 1996
Kujtim Stana Guri i vashės poemė pėr fėmijė 1996
Kujtim Stana Shuarja e shpirtit poezi 1997
Kujtim Stana Zambakėt e Lurės poezi pėr fėmijė 1996