Kontakte     Indeks     Pershtypje  

katalogu i botimeve
lista e plote e botimeve
revista Universi Shqiptar i Librit
lista e ofruar per shitje

 

kėrko
Lista e plote e botimeve
Per te marre listen e plote te botimeve ne formatin Microsoft Exel, ju lutemi klikoni ketu.
Na kontaktoni

Botimet Toena

Rruga "M. Gjollesha"

K. P. 1420

Tiranė - Shqipėri.
Tel:+355 4 22 40 116
      +355 4 22 58 839

Fax: +355 4 22 40 117
E-mail: toena@toena.com.al

toena@abcom-al.com 
redaksia@toena.com.al 

lista e plote e botimeve

     

Lista e plotė e botimeve 1992-2007


A I B I C I Ē I D I Dh I E I F I G I GJ I H I I I J I K I L I Ll I M I N I O I P I Q I R I S I Sh I T I U I V I X I Xh I Y I ZW I Botimet Toena


Autori Titulli Lloji Viti
Lavdi Hasani Koksidet studim
Lefter Ēipa Pėr Kosovėn prapė do ngrihem poezi 1999
Lefter Ēipa Kėnga qė tret lotin poema dhe balada 2002
Lefter Vogli Fara e urrejtjes dhe e dashurisė poezi 2002
Lefter Vogli Shpirt i vrarė poezi 1997
Lekaj Skėndaj Makthi i fundit Tregime 2006
Lekė Tasi Korridori me vetratė roman 2004
Lelo Leli Njerėzit e mi kujtime 2003
Leon Qafėzezi Portrete kineastėsh publicistikė 1995
Leon Qafzezi Tregu i ėndrrave novelė 1998
Leon Qafzezi Vrimat e zeza novelė 1998
Leon Qafzezi Autorė shėnime kritike 1999
Leonard Pipa Lepurushi karateist pėrrallė nė vargje 2002
Leonard Veizi Ngrehina e pėrhumbjes tregime 1999
Leonard Veizi Grahma e shpirtit tė mjegullt novela 1997
Lev N. Tolstoi Ringjallja roman 2001
Li Hongzhi Zhuan Falun (Duke kthyer rrotėn e ligjit) metodė 2004
Lili Goga Infeksionet salmoneloze studim 2003
Lili Gogu Strehėza e ngrohtė roman pėr fėmijė 2004
Lili Gogu Arratisja 1996
Lili V. Gogu Tronditjet e para tė zemrės roman pėr fėmijė 1995
Lira Lasku Pylli i ēudirave roman fantastiko-shkencor 1997
Luan B. Ziflaj Pragu i mallit poezi 2001
Luan Kurti Rroj nga dashuria poezi 2002
Luan Kurti Dehje pranverore poezi 2003
Luan Kurti Udhėve tė botės roman 2004
Luan Kurti Flaka Roman 2005
Luan Laze Njė jetė falso 1999
Luan Laze Maskat e tejdukshme 2000
Luan Rama Nėn hijen e eklipsit 1999
Luan Rama Shkėlqimi i Meteorėve 1997
Luan Starova Librat e babait Roman 2006
Luan Starova Koha e dhive Roman 2006
Luan Voshtina Ngrohja, ventilimi dhe klimatizimi i ndėrtesave 2002
Luan Zelka Nė mbrojtje tė kombit 1999
Luan Zelka Pėr ruajtjen e Pavarėsisė pėr njė Shqipėri demokratike studime 2001
Lule Shameti Njė degėz mimoze poezi 1998
Lule Shameti Engjėj tė pambrojtur poezi 1999
Lulzim Bardhoshi Pleqtė po ikin… Tregime dhe skica 2006
Lulzim Bardhoshi Lozonjarja Tregime 2006
Lush dhe Elisabeta Susaj Pjergullat libėr shkencor 2003
Lush Susaj Ampelografia 2004