Kontakte     Indeks     Pershtypje  

katalogu i botimeve
lista e plote e botimeve
revista Universi Shqiptar i Librit
lista e ofruar per shitje

 

kėrko
Lista e plote e botimeve
Per te marre listen e plote te botimeve ne formatin Microsoft Exel, ju lutemi klikoni ketu.
Na kontaktoni

Botimet Toena

Rruga "M. Gjollesha"

K. P. 1420

Tiranė - Shqipėri.
Tel:+355 4 22 40 116
      +355 4 22 58 839

Fax: +355 4 22 40 117
E-mail: toena@toena.com.al

toena@abcom-al.com 
redaksia@toena.com.al 

lista e plote e botimeve

     

Lista e plotė e botimeve 1992-2007


A I B I C I Ē I D I Dh I E I F I G I GJ I H I I I J I K I L I Ll I M I N I O I P I Q I R I S I Sh I T I U I V I X I Xh I Y I ZW I Botimet Toena


Autori Titulli Lloji Viti
M. Ēeliku, M. Karapinjolli, R. Stringa    Gramatika praktike e gjuhės shqipe 1998
M. Kallajxhi,N. Karamani Fjalor shqip-italisht fjalor 1999
M. Vickers, J. Pettifer Shqipėria, nga anarkia te njė identitet ballkanik studim historik 1998
Magjistari i Venedikut Pėrkth. Anton Papleka 10 legjenda nga vende tė ndryshme tė botės 2005
Majla Z. Zeneli Gishtat e vetėdijes 2000
Majla Z. Zeneli Copėza fytyre 2000
Majla Z. Zeneli Sfinksi i dritareve dhe 100 poezi tė shkruara prej tij 2001
Maksim Gorki Adoleshenti Roman 2005
Maksimiljan Zeneli Nė velat e mallit poezi 2001
Maliq Bregu Fllad kujtimesh 2000
Maliq Lila Jashtė hėnė e pjekur Poezi 2005
Mancur Olson Ngritja dhe rėnia e kombeve studim 2001
Manjola Perja Lundrim ndjenjash poezi 2002
Marc Levy Sikur tė ishte e vėrtetė Roman 2006
Marek Hllasko E teta ditė e javės novelė 1998
Margarita Shehaj Rastėsisht, unė… vjersha 1998
Marieta Kallcaku Puthje nga larg Poezi 2005
Mark Dodani Lauresha e kullave mirditore Monografi 2006
Mark Dushi Tirana dhe rrethinat e saj Monografi 2005
Masar Stavileci Iluminizmi shqiptar studim 2000
Massimo Schirinzi Sentimenti e poesie poezi italisht 2000
Massimo Schisinzi Albe e tramonti nel duemilla poezi italisht 1996
Mefail Ganiu Dhelpra kozmike fabula 2000
Mefail Ganiu Dhelpra avokate fabula 1997
Mefail Ganiu Dhelpra ēobaneshė pulash fabula-pėrrallėza 1996
Mefail Ganiu Malli yt po mė zhurit poezi 1996
Mehmet Kraja Muri i mjegullės roman 1998
Mehmet Kraja Pesė ide pėr lojė skenike dramė 1999
Mehmet Kraja Hija e qershisė nėn dritėn e hėnės Tregime tė zgjedhura 2006
Mehmet Kraja Portat e qiellit tregime 1996
Mele Peēi Puthje nė Marmor poezi 2001
Mentor Nazarko Presidenti Meidani dhe Kosova pėrmbledhje intervistash 2000
Merita Zholi Lamtumirė, Don Zhuan poezi 2002
Met Haxhi Metuli The blood thirsty vampires of Serbia roman 1994
Mete M. Peēi Letėr poetike njerėzve poezi 2000
Mete Peēi Puthje nė mermer poezi dhe skica 2001
Mexhit Kokalari Bijtė e shpatės shqiptare 2000
Michel Toucault Histori e marrėzisė nė periudhėn klasike studim 2003
Migel de Unamuna Kur tė zė dashuria Novela dhe tregime 2006
Migena Ramaj Midis ėndrrės poezi 2003
Mihai Eminesku Poezi poezi 2000
Mihal Hanxhari Gdhend njė statujė Poezi tė zgjedhura 2005
Mihal Hanxhari Rrėfim vetmie Tregime tė zgjedhura shqiptare 2006
Milan Kundera Arti i romanit ese 2001
Milan Shufflay Serbėt dhe shqiptarėt studim 2004
Milianov Kallupi Gjeth poezi 2001
Milla Bala Mallėngjime poezi 2001
Miltiadh Davidhi Mjekėrdhia mjekėrcjapi fabula e pėrrallėza 2002
Miltiadh Davidhi Rosa qė bleu tapet fabula 1996
Mimoza Erebara Klithmė dashurie poezi 1996
Mimoza Toll Bredhi i vogėl tregim pėr fėmijė 1998
Mina Naqo Eklipset e Diellit 1999
Ministria e Arsimit Kurrikula e gjuhės moderne 2000
Ministria e Ekonomisė Antidumpingu njė nga instrumentet e politikave tregtare 2004
Miranda Vickers Midis serbėve dhe shqiptarėve histori 2004
Mirash e Martin Krenaj 24 orėt e fundit tė Zogut 1997
Mirela Bogdani Prevencioni dhe shėndeti publik dentar studim mjekėsor 2002
Mishel Turnie Misteri Moisi roman 2001
Mizafer Xhaxhiu (pėrkth.) Qielli pikon yje Lirika botėrore 2005
Moikom Zeqo Ekuinoks Poezi tė zgjedhura 2006
Moikom Zeqo Aspekte tė mitologjisė ilire stud. nė frėngjisht dhe nė shqip 1995
Moikom Zeqo Liriku i tokės, demoni i fjalės 1996
Moikom Zeqo Princi i vjeshtės pėrralla dhe tregime 1995
Muēo Muho Kambanat e detit poezi 2000
Muhamet Shatri Kosova nė Luftėn II Botėrore 1941-1945 studim historik 1997
Muin Ēami Lufta e Vlorės studim monografik 2000
Murat Agaraj Kopshti nė rrjedhėn e kohės 1997
Musa Kraja Mėsuesit pėr kombin shqiptar material studimor 1993
Musa Vyshka Mos e kthe kokėn pas poezi 1999
Mustafa Luēi Ligjėrime nga Labėria Folklor 2006
Mustafa Spahiu Mė ka marrė malli vėllim poetik 1995
Muzafer Korkuti Parailirėt, ilirėt, arbrit histori e shkurtėr 2003
Muzafer Xhaxhiu Sofokliu kritikė letrare 1998
Muzafer Xhaxhiu Kėnga e mjellmės poezi 1999
Myfit Nexhipi 1908-1944 Rreze drite Histori 2005
Myslim Hotova Toleranca midis feve 1996
Myslim Maska Miq me perėndinė poezi 2002
Myslim Pasha Mallakastėr poezi 2001
Myslym Pasha Fajlina poezi 2001
Myzafer Kapedani Praktikumi i mikrobiologjisė bujqėsore 2006
Myzafer Xhaxhiu Vesė lotėsh poezi nga autorė tė huaj 1995
Myzejen Ēullhaj - Konduri Engjėlli i stinėve vėllim poetik 1996
Myzemil Osmani Jetė pėr matematikėn 1999
Myzemil Osmani Matematika e mrekullive dhe tė fshehtave libėr argėtues pėr matematikėn 1996
Myzemil Osmani Pitagora dhe Arkimedi 1997