Kontakte     Indeks     Pershtypje  

katalogu i botimeve
lista e plote e botimeve
revista Universi Shqiptar i Librit
lista e ofruar per shitje

 

kėrko
Lista e plote e botimeve
Per te marre listen e plote te botimeve ne formatin Microsoft Exel, ju lutemi klikoni ketu.
Na kontaktoni

Botimet Toena

Rruga "M. Gjollesha"

K. P. 1420

Tiranė - Shqipėri.
Tel:+355 4 22 40 116
      +355 4 22 58 839

Fax: +355 4 22 40 117
E-mail: toena@toena.com.al

toena@abcom-al.com 
redaksia@toena.com.al 

lista e plote e botimeve

     

Lista e plotė e botimeve 1992-2007


A I B I C I Ē I D I Dh I E I F I G I GJ I H I I I J I K I L I Ll I M I N I O I P I Q I R I S I Sh I T I U I V I X I Xh I Y I ZW I Botimet Toena


Autori Titulli Lloji Viti
Natasha Bega Gjerdani i artė roman 1994
Natasha Bega Quand on ne sera plus aime poezi nė shqip dhe frėngjisht 1996
Natasha Beluli Ali Pashė Tepelena histori 2002
Natasha Dhoska Sytė e tu roman 2001
Natasha Lako Kėmbė dhe duar poezi 1998
Natasha Lako Lėkura e ujit poezi tė zgjedhura 2004
Natasho Lako Energjia filmike Studime, esse 2005
Naum Prifti As Miēo, as Muēo skica, tregime humoristike 2003
Naum Prifti Pas abetares pėrralla 1997
Naxhi Kasoruho Mes kėngėve dhe valleve tė Dropullit 2003
Naxhi Kasoruho Mes kėngėve dhe valleve tė Dropullit (greqisht) 2003
Nazif Saraci Qėllimi i dėnuar (ribotim) 2005
Nazif Saraci Kolosėt Filozofi 2005
Nazif Saraci Ja… 2005
Nazif Saraci Oshėtimi 2005
Nazif Saraēi Qėllimi i dėnuar 2001
Nazim Shtino Psikiatria ligjore 2003
Nazim Shtino Ērregullimet e gjumit dhe mjekimi 2003
Ndoc Gjetja Biri i njeriut poezi tė zgjedhura 2004
Ndoc Papleka Kulte, rite, magji, nė traditėn orale studim 1999
Neēo Muho (H) Marjoti Zemra kėrkon miqėsinė vepra letrare 1996
Nėnė Tereza Me shumė dashuri 2003
Nermin Falaski Prona gjuhėsore dhe gjenetike e gj. shqipe shqip-italisht-anglisht 1997
Nexhat Agolli Dialog me artistė monografi 2000
Nexhat Agolli Unė, si e pashė botėn e artit publicistikė 2004
Nexhip Gami Studime pėr letėrsinė e huaj realiste studim 1997
Nikė Bunjaj Agjenturat dhe agjentėt roman 1999
Nikė Bunjaj Nora e Kelmendit monografi 2000
Nikita Manoku Fiziologjia Gjinekologjike Mjekėsi 2005
Nikita Manoku Seksologjia Mjekėsi 2006
Niko Kacalidha Eliksiri i gurit poezi tė zgjedhura 2004
Niko Nikolla Njė angleze nė rrugėn e Dibrės 1999
Niko Nikolla Pushtimi i Amerikės tregim 2000
Niko Pojani Inxhinieria sizmike studim 2003
Niko Veizaj, R. Lalo Sėmundjet e shtatzėnisė dhe sėmundjet gjinekologjike    Tekst universitar 2006
Nikolla Spathari Kur isha ministėr tregime 1998
Nikolla Spathari Djemtė e dikurshėm roman pėr fėmijė 2004
Nikollė Berishaj Fjalor sllovenisht-shqip&shqip-sllovenisht fjalor 2002
Nikollė Doēi Panoramė sociale pėr prefekturėn e Shkodrės 2000
Nikollė Kristo Malli i papritur poezi 1997
Nikollė Lleshi Visare nga Kurbini studim 2001
Nikollė Lleshi Pėrmallim dashurie poezi 2001
Nill Durant Heronjtė e mendimit - Platoni 1997
Norman Rich Diplomacia e Fuqive tė Mėdha 1814-1914 2006
Norvuz Dervishaj Jeta e njė oficeri Kujtime 2005
Nuri Plaku Dhimbja e lisave poezi 2002
Nusha Zhuba E bukura e lumit pėrrallė pėr fėmijė 2000
N. A. Kun Mitologjia greke Gojėdhėna dhe rrėfenja 2005
N. Meēaj, M. Dida Qarku i Kukėsit monografi 2004
Nafiz Bezhani Mėkatarėt 1 nėpėr dosjet sekrete tė sigurimit 2001
Nafiz Bezhani Mėkatarėt 2 nėpėr dosjet sekrete tė sigurimit 2002
Nafiz Bezhani Me tė madhin Samėrset Mom kujtime 2004
Naim Berisha Vetėvrasja e shpirtit Roman 2005
Naim Berisha Le tė vijnė vajzat Poezi 2005
Naim Berisha Hiq dorė vėllim me poezi 1995
Naim Berisha Lejlekėt e burimit tim vėllim me poezi 1995
Naim Frashėri Dėshira e vėrtetė e shqiptarėve
Namik Dokle Piedestale pa statuja publicistikė 2001
Namik Dokle Mjegulla e dimrit tė largėt, etj. drama 2003
Nase Jani Gruaja nė kafaz Tregime dhe novela 2005
Nasho Jorgaqi Ndėshkimi i bukurisė tregime 1998
Nasho Jorgaqi 36 ēelėsat tregim pėr ditėn e abetares 1998
Nasho Jorgaqi Fanoliana 2000
Nasho Jorgaqi Mimoza llastica tregime pėr fėmijė 2004
Nasho Jorgaqi Mimoza llastica tregime pėr fėmijė 1996
Nasi Lera Ulėrima e heshtur 24 tregime dhe novela 1996
Nasip Mecaj Malėsia e Dangėllisė Monografi 2006
Nasip Meēaj Pėrmbytjet nė Shqipėri (1933-2003) studim 2003
Nasip Meēaj Gjeografi e aplikuar studim 2004
Nasip Mecaj Oqeanografia Tekst universitar 2006
Nasip Mecaj, Kajtaz Alikaj Gjeomorfologjia e aplikuar dhe burimet natyrore Tekst universitar 2006
Nasip Meēe Pellgu i Vjosės: pasuritė natyrore ... studim 2003