Kontakte     Indeks     Pershtypje  

katalogu i botimeve
lista e plote e botimeve
revista Universi Shqiptar i Librit
lista e ofruar per shitje

 

kėrko
Lista e plote e botimeve
Per te marre listen e plote te botimeve ne formatin Microsoft Exel, ju lutemi klikoni ketu.
Na kontaktoni

Botimet Toena

Rruga "M. Gjollesha"

K. P. 1420

Tiranė - Shqipėri.
Tel:+355 4 22 40 116
      +355 4 22 58 839

Fax: +355 4 22 40 117
E-mail: toena@toena.com.al

toena@abcom-al.com 
redaksia@toena.com.al 

lista e plote e botimeve

     

Lista e plotė e botimeve 1992-2007


A I B I C I Ē I D I Dh I E I F I G I GJ I H I I I J I K I L I Ll I M I N I O I P I Q I R I S I Sh I T I U I V I X I Xh I Y I ZW I Botimet Toena


Autori Titulli Lloji Viti
O. Gliozheni, A. Alikaj Abortet dhe komplikacionet manual 2000

O. Gliozheni, F. Kallajxhi 

A. Alikaj

Kujdesi ndaj nėnės dhe tė porsalindurit

udhėzues praktik pėr

qendrat shėndetėsore

1998
Odhise Grillo Miqtė e veshkaush llapushit pėrralla (botimi I)
Odhise Grillo Ali Pashai, luani i Tepelenės legjendė me ilustrime 2003
Odhise Grillo Vuu gėnjeshtrat - gėrr paratė pėrrallė nė vargje 1997
Odhise Grillo Pse kėshtu dhe pse ashtu? fabula pėr nė vargje 1998
Odhise Grillo Mollėt magjike pėrrallė 1998
Odhise Grillo Besa e shqiptarit legjendė me ilustrime 1999
Odhise Grillo Dy Batot dhe Zana e Ilirisė legjendė me ilustrime 1999
Odhise Grillo Maro Konda trimėreshė legjendė me ilustrime 1999
Odhise Grillo Kapedan Ēelo Picari legjendė me ilustrime 1999
Odhise Grillo Trim mbi trimat Gjergj Elez Alia legjendė me ilustrime 1999
Odhise Grillo Prite, prite Azem Galicėn legjendė me ilustrime 1999
Odhise Grillo Dy ushtarė tė Skėnderbeut roman pėr fėmijė 1999
Odhise Grillo Zanat e malit dhe fuqia e Mujit legjendė me ilustrime 2000
Odhise Grillo Legjenda e njė shkėmbi legjendė me ilustrime 2000
Odhise Grillo Miqtė e veshkaush llapushit pėrralla 2000
Odhise Grillo Bilbilenjtė trembėdhjetė legjendė me ilustrime 2000
Odhise Grillo Lule, o Zenel Gjoleka legjendė me ilustrime 2000
Odhise Grillo Zemra e nėnės legjendė me ilustrime 2000
Odhise Grillo Nora e Kelmendit legjendė me ilustrime 2000
Odhise Grillo Pirroja i Epirit legjendė me ilustrime 2000
Odhise Grillo Damjan himarjot vetėtima legjendė me ilustrime 2000
Odhise Grillo Kush e ka kapuēin? poema humoristike 2000
Odhise Grillo Valbona bleu ylberin poezi 2000
Odhise Grillo Mendo e pėrgjigju gjėegjėza 2000
Odhise Grillo Ēamēakėzi poemė humoristike 2000
Odhise Grillo Grindaveci gjuhėspeci poemė humoristike 2001
Odhise Grillo Pushka top, o baca Isė legjendė me ilustrime 2001
Odhise Grillo Gabimet e veshkaushit pėrralla 2001
Odhise Grillo A di lepuri tė flasė? poezi pėr fėmijė 2001
Odhise Grillo Bajram Curri - Div dragoi i Dragobisė legjendė me ilustrime 2002
Odhise Grillo Laskarina Bubulina legjendė me ilustrime 2002
Odhise Grillo Aventurat e maēokut poemė humoristike 2002
Odhise Grillo Odiseja e Homerit roman 2002
Odhise Grillo Maēoku Piso, maēok zagar poemė humoristike 2004
Odhise Grillo Dredhitė e Picimulit Pėrralla tė zgjedhura, vėll. 1 2004
Odhise Grillo Dy gomarė kėngėtarė pėrralla 1997
Odhise Grillo Hajduti me ēizme pėrralla tė zgjedhura 1997
Odhise Grillo Kur njerėzit kishin bisht Epi i Gilgameshit i pėrshtatur pėr fėmijė 1996
Odhise Grillo Njė zog kėndon e qan poezi pėr fėmijė 1996
Odhise Grillo Panoramė letrare studim publicistik, vėll. 2 1998
Odhise Grillo Shpata e Gjergj Golemit legjendė pėr fėmijė me ilustrime 2001
Odhise Grillo Tradhti nė sarajet Topiase legjendė pėr fėmijė me ilustrime 1996
Odhise Grillo Kur kėndon guguftuja Pėrralla tė zgjedhura, vėll. 2 2005
Odhise Grillo Thėllėza kėndon pėr ketrushėt Pėrralla tė zgjedhura, vėll. 3 2006
Odhise Grillo Panoramė letrare studim publicistik, vėll. 3 2000
Odhise Grillo Miqtė e veshkaush llapushit pėrralla 2004
Odise Kote Ajkuna poezi 2003
Odise Kote E qeshura pas porte roman e tregime 2003
Olta Murati Plagė dashurie Novelė 2006
Oltion Zoto Pėrtej realitetit 1997
Omer Stringa Leksione tė matematikės financiare 1997
Orida Pampuri Heshtje dhe frikė poezi 1997
Oscar &ilde Portreti i Dorian Greit Roman 2006
Oscar Wilde Balada e burgut Riding baladė 2003
Oscar Wilde De Profundis dhe Balada e burgut tė Ridingut poemė nė vargje 2003
Oscar Wilde Portreti i Dorian Greit roman 2003
Oscar Wilde Bilbili dhe trėndafili pėrralla nė anglisht dhe nė shqip 1994
Osman Xhili Kufiri i eshtrave tregime 2001
Otfried Preussler Magjistarja e vogėl pėrralla 2000