Kontakte     Indeks     Pershtypje  

katalogu i botimeve
lista e plote e botimeve
revista Universi Shqiptar i Librit
lista e ofruar per shitje

 

kėrko
Lista e plote e botimeve
Per te marre listen e plote te botimeve ne formatin Microsoft Exel, ju lutemi klikoni ketu.
Na kontaktoni

Botimet Toena

Rruga "M. Gjollesha"

K. P. 1420

Tiranė - Shqipėri.
Tel:+355 4 22 40 116
      +355 4 22 58 839

Fax: +355 4 22 40 117
E-mail: toena@toena.com.al

toena@abcom-al.com 
redaksia@toena.com.al 

lista e plote e botimeve

     

Lista e plotė e botimeve 1992-2007


A I B I C I Ē I D I Dh I E I F I G I GJ I H I I I J I K I L I Ll I M I N I O I P I Q I R I S I Sh I T I U I V I X I Xh I Y I ZW I Botimet Toena


Autori Titulli Lloji Viti
P. B. Shelli Poezi tė zgjedhura poezi 2003
P. Haxhillari, S. Ahmeti Fjalor i shqipes sė Plavės dhe Gucisė fjalor
Pablo Neruda Njėzet poezi dashurie dhe njė kėngė trishtimi poezi 2003
Pajtim Sejdini Poezitė e shpresės poezi 2000
Pano Taēi Dhe vdekja do paguar poezi 1997
Pano Taēi Shpirt i zbathur poezi 2001
Patricio Ciu Giorgio detto Skanderbeg (italisht) 1999
Patrik Ravinjan Ditari sekret i Napoleon Bonapartit ditar 2004
Paulo Coelho Veronika vendos tė vdesė roman 2000
Paulo Coelho Mali i Pestė roman 2001
Paulo Coelho Djalli dhe zonjusha Prym roman 2001
Paulo Coelho Pelegrini i Kompostelės roman 2003
Paulo Coelho Pelegrini i Kompostelės roman 2003
Paulo Coelho Njėmbėdhjetė minuta roman 2004
Paulo Coelho Manual i luftėtarit tė dritės Roman 2005
Paulo Coelho Pelegrini i Kompostelės Roman 2005
Pėllumb Danaj Kosova dhe Nato 2005
Pėllumb Kulla Pushtimi i Amerikės Tregime tė zgjedhura 2005
Pėrkth. Durim Tace Enciklopedia - Kuzhina mesdhetare receta gatimi 2004
Perlat Kapisyzi Sėmundjet e pleurės libėr mjedisor 1996
Peter Handke Mėngjarashja roman 1999
Petraq Kita Drurė pikėllimi poezi 2004
Petraq Kolevica Kam njohur sy, o, ata sy! poezi ruse 1998
Petraq Kolevica Lasgushi mė ka thėnė… kujtime 1999
Petraq Kolevica Kuja e kohės roman 2000
Petraq Kolevica Me Mitrushin 1997
Petraq Zoto Burimi i drerit roman 1999
Petraq Zoto Bishti i dhelprės roman 1997
Petrika Thėngjilli Historia e popullit shqiptar histori 2000
Petrika Thėngjilli Shqiptarėt midis lindjes dhe perėndimit histori 2004
Petrika Thėngjilli Historia e popullit shqiptar (395-1875) histori 2004
Petrit Nika Mėngjes nė alpe poezi 1997
Petrit Ruka Vėrtitu, kohė e prerė poemė 2000
Petrit Ruka Nė zemėr bie shi… poezi 2003
Petrit Zeneli Fjalor me shprehje tė rralla fjalor 1999
Petro Prifti Rilindja e Lasgushit monografi 1997
Pierre Daix Njė dashnore pėr pėrjetėsi Roman 2005
Piro Kuqi Botė e panjohur poezi 1998
Piro Misha Nė kėrkim tė rrėnjėve ose historia si pretekst ese 1997
Pjerr Kornej Horaci tragjedi 1997
Pjetėr Arbnori Brajtoni - njė vetėtimė e largėt roman 2000
Pjetėr Hidri Gjeneral Prenk Pervizi studim 2002
Plutarku Njerėz tė shquar tė lashtėsiė Histori 2006
Polikron Celo Sėmundjet e veshkave ndėr fėmijė 2006
Polikron Ēelo Mjeku i fėmijėve nė familje udhėzues 2003
Polikron Ēelo Mjeku i nėnės dhe i fėmijės nė familje udhėzues 2004
Preē Zogaj Kalimi poezi
Prelė Milani Bota sillet rreth grave Satira 2005