Kontakte     Indeks     Pershtypje  

katalogu i botimeve
lista e plote e botimeve
revista Universi Shqiptar i Librit
lista e ofruar per shitje

 

kėrko
Lista e plote e botimeve
Per te marre listen e plote te botimeve ne formatin Microsoft Exel, ju lutemi klikoni ketu.
Na kontaktoni

Botimet Toena

Rruga "M. Gjollesha"

K. P. 1420

Tiranė - Shqipėri.
Tel:+355 4 22 40 116
      +355 4 22 58 839

Fax: +355 4 22 40 117
E-mail: toena@toena.com.al

toena@abcom-al.com 
redaksia@toena.com.al 

lista e plote e botimeve

     

Lista e plotė e botimeve 1992-2007


A I B I C I Ē I D I Dh I E I F I G I GJ I H I I I J I K I L I Ll I M I N I O I P I Q I R I S I Sh I T I U I V I X I Xh I Y I ZW I Botimet Toena


Autori Titulli Lloji Viti
R. Tagora Gitanjali poema 2003
Rafaele Nigro Baronesha e Oliventos Roman 2006
Rafaele Nigro Zjarret e Bazentos Roman 2006
Rafaele Nigro Baronesha e Oliventos roman 1995
Ramadan Reshitaj Eja nė lojė vjersha me ilustrime 2001
Ramadan Sokoli Gojėdhėna e pėrrallėza tė botės shqipe gojėdhėna 2000
Ramadan Sokoli Antifonari i durrsakut Gjergj D.Lapacaj studim muzikologjik 2000
Ramazan Ēadri Fjalor bisedimor shqip-bullgarisht fjalor 1999
Ramazan Hushi Aventurat e Met Begės tregime humoristike 2002
Ramazan Hushi Tempulli i dashurisė tregime erotike 1996
Rami Memushaj Shqipja standarde studim 2004
Rami Memushaj Himara nė dritėn e tė dhėnave historike etj. studim historik 2004
Rami Memushaj Histori e Kurveleshit I studim historik 2004
Rami Memushaj Shqipja standarte 2005
Rami Memushaj Shqipja standarte Gjuhėsi 2005
Rami Memushaj Hyrje nė gjuhėsi Tekst universitar 2006
Ramiz Zekaj Profetėsi tė vjetra poezi 1998
Raq Paskal Magdalena Roman 2005
Raq Paskal Dhėmbėt e thyera kujtime 2004
Raq Paskali Diana kujtime dhe refleksione 2003
Raq Paskali Trimėri tė heshtura kujtime 2004
Redi Gjuzi Drejt hiēit me lavdi poezi 1996
Renato Vrapi Dashuri dhe brengė poezi 1995
Renzo Falaski Memorje 1997
Resul Bedo Rrėfimi i njė emigranti novelė pėr fėmijė 1997
Resul Llogo Njohuri mbi sociologjinė e edukimit metodė 2001
Resul Llogo Kardhiqi - udhėtim nėpėr vite album monografik 2003
Rexhep Hoti Tempulli i fjalės studim 2002
Rexhep Hoti Nata e Kosovės roman 203
Rexhep Hoti Pesha e konsensusit Publicistikė 2006
Rexhep Meidani Ballkani - vėshtrim i pėrgjithshėm shėnime politike 2001
Rexhep Meidani Globalizmi, integrimi dhe kombi shqiptar monografi 2002
Rexhep Meidani Politika, morali dhe shteti refleksione 2003
Rexhep Meidani Kontratė me vetveten publicistikė 2004
Rexhep Meidani Kurthet e shtetit-komb refleksione 2005
Rexhep Meidani Politika Invivo-Invitro refleksione 2006
Rexhep Qosja Paqja e pėrgjakshme ditari i Rambujesė 1999
Rexhep Qosja Fjalor Demokratik publicistikė 1997
Rexhep Qosja Strategjia e bashkimit shqiptar studim politik 1998
Rexhep Qosja Ēėshtja shqiptare studim 1998
Rexhep Qosja Ligjėrime paravajtėse studim historik 1998
Rexhep Qosja Vdekja mė vjen prej syve tė tillė roman 1998
Rexhep Qosja Historia e letėrsisė shqipe studim monografik, vėll. II 2000
Rexhep Qosja Historia e letėrsisė shqipe studim monografik, vėll. I 2000
Rexhep Qosja Porosia e madhe studim monografik 2000
Rexhep Qosja Historia e letėrsisė shqipe studim monografik, vėll. III 2000
Rexhep Qosja Tronditja e shekullit ditar historik (1999), vėll. I 2001
Rexhep Qosja Tronditja e shekullit ditar historik (1999) , vėll. II 2001
Rexhep Qosja Asdreni, jeta dhe vepra e tij monografi 2002
Rexhep Qosja I ringjalluri i penduar tregim satirik 2002
Rexhep Qosja Mite tė zhveshura drama 2003
Rexhep Qosja Njė dashuri dhe shtatė faje roman 2003
Rexhep Qosja Shpėrngulja e shqiptarėve pėrmbledhje 2005
Rexhep Qosja Tri mėnyra tė shkrimit shqip studim 2005
Rexhep Qosja Ideologjia e shpėrbėrjes Publicistikė 2006
Rexhep Qosja Realiteti i shpėrfillur publicistikė 2006
Rexhep Qosja Tė vėrtetat e vonuara publicistikė 2006
Rexhep Qosja Demokracia e shpėrdorur publicistikė 2005
Rexhep Zogaj Ankthi i fundshekullit refleksione politike 2003
Richard Clogg Histori e pėrmbledhur e Greqisė histori 2004
Ridvan Dibra Franc Kafka i shkruan tė birit Roman 2006
Rita Filipi Shija e instinktit poezi
Rita Tocci Ferenzio Tocci, babai im letėrsi dokumentare, kujtime 1995
Rizah Sheqiri Kujt i buzėqeshin lulet? poezi 1998
Rizah Sheqiri Flutura nė natė poezi 1998
Rizah Sheqiri Pranverė pa pranverė vjersha 1999
Rizah Sheqiri Degėz e kėputur poezi tė zgjedhura 2002
Rizah Sheqiri Shprishje studim letrar 2002
Rizah Sheqiri Nė shoqėri me tė adhuruarit e mi vjersha 1998
Robert d’Angčly Enigma nga pellazgėt te shqiptarėt studim 1998
Robert Goro Njė kėngė pėr Edit Piafin roman 2000
Romeo Ēollaku Zemėr virgjine poezi 1993
Rozeta Kamberi Loti i hėnės poezi 1998
Rudiard Kipling Libri i xhunglės pėrrallė e ilustruar 2001