Kontakte     Indeks     Pershtypje  

katalogu i botimeve
lista e plote e botimeve
revista Universi Shqiptar i Librit
lista e ofruar per shitje

 

kėrko
Lista e plote e botimeve
Per te marre listen e plote te botimeve ne formatin Microsoft Exel, ju lutemi klikoni ketu.
Na kontaktoni

Botimet Toena

Rruga "M. Gjollesha"

K. P. 1420

Tiranė - Shqipėri.
Tel:+355 4 22 40 116
      +355 4 22 58 839

Fax: +355 4 22 40 117
E-mail: toena@toena.com.al

toena@abcom-al.com 
redaksia@toena.com.al 

lista e plote e botimeve

     

Lista e plotė e botimeve 1992-2007


A I B I C I Ē I D I Dh I E I F I G I GJ I H I I I J I K I L I Ll I M I N I O I P I Q I R I S I Sh I T I U I V I X I Xh I Y I ZW I Botimet Toena


Autori Titulli Lloji Viti
S. Brahimi, B. Birēe Futbolli mėsim futbolli (7-15 vjeē) 2000
S. Herczegh,V. Dhora Inkotermat 1990 1996
Sokol Jakova Mbresat e njė kohe tė largėt novelė 1998
Sabri Godo Skėnderbeu Roman historik 2005
Sadije Aliti Dasmė zanash poezi 2000
Sadik Bejko Perėndim me pak natė poezi tė zgjedhura 2004
Sadulla Zendeli Gjuha jonė fletore pune e ilustruar 1999
Sadulla Zendeli-Doja Gramatika e gjuhės shqipe gjuhėsi 1998
Sagavri Edre Xhuxhėt dhe ciklopėt 1993
Sali Bashota Jetė me vdekje Poezi tė zgjedhura 2006
Sali Hidri Stefan Kaēulini nė lėvizjen patriotike durrsake monografi 2004
Sali Onuzi Data e Ēlirimit 29 Nėntor 1944 Histori 2005
Sali Verdha Peza heroike dhe martire histori 2002
Sali Verdha Heroi i Popullit Kajan Karafili histori 2003
Salvadore Kuazimodo Sheshi i shatėrvanit poezi 2001
Salvator Gjeēi Politikė biberoni fabula 1997
Sami Gjoka Prezantim me Amerikėn poezi 2004
Sami Kapaj Kuēi nė sytė e mi kujtime 2003
Sami Kapaj Pėrmes patriotizmit dhe atdhedashurisė 2003
Sami Kapaj Myftarajt historiku i familjes 2005
Samuel Enoch Stumpf Filozofia: Historia dhe problemet filozofi 2000
Sefer Pasha Drenicė, vaj dhe kėnga ime vjersha e poemė 1998
Sefer Pasha Perėndesha e Koshares 2001
Sefer Pasha Doruntina kėrkon Ukshin Hotin ditar 2002
Sefer Pasha Adelina elegji 2003
Sefer Pasha Idhulli i mallkuar Ditar 2005
Sefer Pasha Ju flas nga Vlora poezi 1997
Seimen Gjokoli Shpirti qė rron nė rreshta dhe kėngė reportazhe 2003
Selim Shpuza Vitet ’20-’30 nė publicistikė dhe nė histori publicistikė 1999
Selman Riza Pesė autorėt mė tė vjetėr nė gjuhėn shqipe 2002
Seminar shk. prof. E drejta e familjes 2000
Servet Lamēe Kronikė shekullore nė brigjet e liqenit kujtime 2004
Sevdai Kastrati Lufta e penave zgjedhje antologjike 2002
Silvio Panaro Non solo amore… poezi 2000
Simon Gjoni Luleborė, album me kėngė kėngė 2003
Simon Gjoni Kėngė dhe melodi kėngė 2003
Simon Gjoni Instrumentet dhe arti i orkestrimit 2003
Sitki S. Spahia Kush e gjen… gjėegjėza 2000
Skėnder Hasa Udhėzues historik, ekonomik turistik manual 2003
Skėnder Hasko Arushi hundėkavanoz novelė-pėrrallė 1998
Skėnder Hasko Arratisja e Tupe Xhelos roman 2000
Skėnder Hasko Lepur ishte, lepur mbeti… novelė-ėrrallė 2001
Skėnder Hasko 6 muaj nga jeta e Besianit roman 2002
Skėnder Hasko Oh, ē'na bėnė tė qeshim tregime humoristike 2004
Skėnder Hasko Kocomiu tekamadh Novelė-Pėrrallė 2005
Skėnder Hasko Mbreti i tigrave Pėrrallė me ilustrime me ngjyra 1997
Skėnder Hasko Me litar tė botės mos hyr nė pus 13 rrėfenja qė kanė lėnė proverba 1996
Skėnder Hasko Ndodhitė e Ēaēo gabimit 12 ngjarje me ēaēon 1996
Skėnder Hasko Tė burgosurat e Xhuxhumit roman-pėrrallė 1997
Skėnder Luarasi Brigadat Internacionale nė Spanjė kujtime 1996
Skėnder Rusi Net marrėzish poezi 2002
Skėnder Rusi Simfonia e takave poezi 2003
Skėnder Rusi Se ti gjithmonė seē bėn ca gjėra… lirika dashurie 2004
Skėnder Rusi Gruaja mėkatare Poezi 2005
Skifter Kėlliēi Vdekja ėshtė midis nesh roman 1998
Skifter Kėlliēi Tradhti bashkėshortore roman 2001
Skifter Kėlliēi Festivali i 11 roman 2002
Skifter Kėlliēi Dramė seksi roman 1997
Smaijl Smaka 11 intervista intervista 2005
Sofokli Lazri Rikthim i dhimbjes roman 2002
Sokol Jakova Dėshmitarė nė tragjedi roman 1999
Sokol Jakova Fajtori pėrballė bishės roman 2000
Sokol Jakova E fshehta e njė tė panjohuri roman 1996
Sokol Jakova Ndodhitė e ēuditshme tė Mirosh Guximtarit roman 1995
Sokol Lekaj Mes dy dashurive novelė 2002
Sokrat Habilaj Tė kisha thėnė pėr lotin… poezi 2004
Sokrat Paskali Provinca e princit ese 2001
Sokrat Paskali Shenja tė vjetra Poezi, esse 2005
Sokrat Paskali Hija e hirit poezi 1995
Sotir Andoni Dasmė e cuditshme Tregime tė zgjedhura 2005
Sotir Lashova Dhelpra, mike e luanit fabula 1998
Sotir Lashova Ariu ministėr fabula 1999
Sotir Lashova Stafi i bishave fabula 1999
Sotir Lashova Gomari qė desh tė bėhej mbret fabula 1997
Sotiraq Frashėri Studime nė fushėn e zooteknisė... studim 2003
Sotiraq Hroni Politika ndryshe publicistikė, shqip 1999
Sotiraq Hroni Politics differently publicistikė, anglisht 1999
Sotiraq Hroni Shėrbimet informative nė Shqipėri publicistikė 2005
Sotiraq Risto Nata e pėshpėrimave roman 1998
Sotiris Dhimitriu Tė dėgjofsha zėnė e mirė Roman 2006
Spiro Sota Mozaiku i kohrave poezi 1999
Stefan Aleksi Tingujt e shpirtit poezi 2002
Stefan Ēapaliku Fjalė pėr fjalė - Word for Word shqip-anglisht 2001
Stefan Cvajg Dy novela dhe njė homazh Letra e njė tė panjohuri Dikensi 1998
Stendal Kronika italiane novela 2003
Stendal Vanina Vanini dhe novela tė tjera novela 2003
Stephen Howking Njė histori e shkurtėr e kohės studim 1997
Sulejman Abazi Psikologjia e ndryshimit nė forcat e armatosura tė Republikės studim 2001
Sulejman Abazi Strategjia e sigurisė nė filozofinė e bashkimit kombėtar studime, ese 2004
Sulejman Mato Kitara e jugut Poezi tė zgjedhura 2006
Syrja Kutrolli Ditari jetės poezi 2003