Kontakte     Indeks     Pershtypje  

katalogu i botimeve
lista e plote e botimeve
revista Universi Shqiptar i Librit
lista e ofruar per shitje

 

kėrko
Lista e plote e botimeve
Per te marre listen e plote te botimeve ne formatin Microsoft Exel, ju lutemi klikoni ketu.
Na kontaktoni

Botimet Toena

Rruga "M. Gjollesha"

K. P. 1420

Tiranė - Shqipėri.
Tel:+355 4 22 40 116
      +355 4 22 58 839

Fax: +355 4 22 40 117
E-mail: toena@toena.com.al

toena@abcom-al.com 
redaksia@toena.com.al 

lista e plote e botimeve

     

Lista e plotė e botimeve 1992-2007


A I B I C I Ē I D I Dh I E I F I G I GJ I H I I I J I K I L I Ll I M I N I O I P I Q I R I S I Sh I T I U I V I X I Xh I Y I ZW I Botimet Toena


Autori Titulli Lloji Viti
Shaban Demiraj Fonologjia e gjuhės shqipe gjuhėsi 1997
Shaip Beqiri Prangat e praruara poezi 1998
Shall Uigton, Gunter Peis Spiunėt e Hitlerit roman 2004
Shandor Petėfi Ē’tė shkrepi trill i moēėm? poezi 1997
Shaqir Foniqi Nexhmije Pagarusha, bilbili i Kosovės monografi 2003
Sharl Pero Kėsulkuqja pėrrallė e ilustruar 1994
Sharl Pero Maēoku me ēizme pėrralla 1995
Sharl Perro Maēoku me ēizme pėrrallė e ilustruar 2001
Sharl Perro Hirushja pėrrallė e ilustruar 2001
Sharl Perro Kėsulėkuqja pėrrallė e ilustruar 2001
Shefkije Islamaj Kultura e gjuhės dhe pėrdorimi estetik i saj gjuhėsi 2002
Shefkije Islamaj Mos mė thuaj se mė ke parė ėndėrr roman 2004
Shero Shanaj Kordhėtari Selam Hasani monografi 2002
Shigjeta Tafani Ne jemi aisbergė poezi 1996
Shkėlqim Guēe Fytyra e ditės qė vjen poezi 2003
Shoqata e Boshnjakėve Ardhja dhe integrimi i boshnjakėve nė Shqipėri 2001
Shpėtim Bozha Njė gur hodha nė lumė vjersha 1998
Shpėtim Cucka Fjalor anglisht-shqip Fjalor 2006
Shpėtim Ēuēka Drejt dritės poezi 1999
Shpėtim Ēuēka Pėrralla indiane pėrralla 2001
Shpėtim Ēuēka Pėrralla popullore ruse pėrralla 2002
Shpėtim Ēuēka (pėrkth.) Pėrralla popullore ruse 2 pėrralla 2003
Shpėtim Dajēi Metodika e kėrcimit klasik metodė 2003
Shpėtim Kastrati Pėllumbat e egėr poezi 2003
Shpėtim Kastrati Vajza e valėve sonete 2003
Shpėtim Kushta In tenebris partitura 2002
Shqipe Bryupi Rrjedh gjak Ilirie poezi 1999