Kontakte     Indeks     Pershtypje  

katalogu i botimeve
lista e plote e botimeve
revista Universi Shqiptar i Librit
lista e ofruar per shitje

 

kėrko
Lista e plote e botimeve
Per te marre listen e plote te botimeve ne formatin Microsoft Exel, ju lutemi klikoni ketu.
Na kontaktoni

Botimet Toena

Rruga "M. Gjollesha"

K. P. 1420

Tiranė - Shqipėri.
Tel:+355 4 22 40 116
      +355 4 22 58 839

Fax: +355 4 22 40 117
E-mail: toena@toena.com.al

toena@abcom-al.com 
redaksia@toena.com.al 

lista e plote e botimeve

     

Lista e plotė e botimeve 1992-2007


A I B I C I Ē I D I Dh I E I F I G I GJ I H I I I J I K I L I Ll I M I N I O I P I Q I R I S I Sh I T I U I V I X I Xh I Y I ZW I Botimet Toena


Autori Titulli Lloji Viti
Tasim Aliaj Gjeneral uturaku Roman 2006
Tasim Gjokutaj Prapėsitė e Poku Ēamarrokut poemė humoristike 1998
Tasim Gjokutaj Vajza qė u bė bletė poemė humoristike 2000
Tasim Gjokutaj Derrkuci qė bėri dush poemė humoristike 2000
Tasim Gjokutaj Bisedė me njė dallėndyshe poemė e ilustruar 2003
Tasim Gjokutaj Keci qė s’bėri detyrat poemė e ilustruar 2003
Tasim Gjokutaj Pula, kokoshi dhe tre zogjtė verdhoshė poemė e ilustruar 2003
Tasim Gjokutaj S’duron iriqi njė gjilpėrė poemė e ilustruar 2003
Tasim Gjokutaj Ish njėherė... njė frikacak poemė e ilustruar 2003
Tasim Gjokutaj Dhelpra dhe Baloshi poemė e ilustruar 2003
Tasim Gjokutaj Baloshi, keci, iriqi... dhe tė tjerėt vjershat dhe poemat mė tė bukura 2003
Tasim Gjokutaj Ku ta gjej daullen gjyshi? vjersha, pėrralla 1995
Tasim Gjokutaj Kush e hėngri akulloren? vepra tė zgjedhura pėr fėmijė 1997
Tasim Gjokutaj Letėrsia pėr fėmijė studim, vėll I 1997
Tasim Gjokutaj Lirikat e dasmės Gjirokastrite studim folklorik 1996
Teatri i Operas dhe Baletit Il maestro di capello, L'impresario in augustie Dramė 2005
Teki Backa Atje te guri i prerė… poemė 2004
Teki Backa Legjenda e heroit mbret poemė 1997
Teki Backa Tanė, o moj Tanė poemė 1997
Telemak Koēa Kėnga e asaj nate Roman 2005
Teodor Haxhijakovi E fshehta e luginės sė heshtur roman nė vargje 2002
Teodor Laēo Valsi i hėnės Tregime tė zgjedhura 2005
Teodor Laēo Mozaik dashurish tregime 1998
Teodor Laēo Vdekja e nėpunėsit X tregime 2000
Teodor Laēo Kohė pėr tė kujtuar, kohė pėr tė harruar refleksione 1998
Teodor Laēo Ishulli i mėkatarėve roman 2004
Teodor Laēo Qyteti i akuzuar drama
Terezina Vasia Gėzim Kaceli monografi 1999
Thanas Jorgji Nėse jeta ėshtė kaq e shkurtėr Roman 2005
Thoma Cero Kėrkoj kreun e njė rruge poezi 2002
Thoma Dhamo Album pikturash album 1997
TOB Dhoma libret 2004
TOB Liqeni i mjelmave libret 2004
TOB West side story libret 2004
TOB Pėr tri groshė libret 2004
TOB Rigoleto libret 2005
TOENA Rrjeti rrugor i Shqipėrisė hartė
Tomson Frashėri Pasaportat e parajsės satira 2 1996
Tomson Frashėri Satira tė njė fundshekulli satira 1995
Tonin Ēobani Etyde nė prozė prozė 2002
Tonin Kaēaj Thyerje kristali prozė 2002
Tuni Papuēiu Supa e karameleve poemė humoristike 1996
Turgenjev Elena Roman 2006