Kontakte     Indeks     Pershtypje  

katalogu i botimeve
lista e plote e botimeve
revista Universi Shqiptar i Librit
lista e ofruar per shitje

 

kėrko
Lista e plote e botimeve
Per te marre listen e plote te botimeve ne formatin Microsoft Exel, ju lutemi klikoni ketu.
Na kontaktoni

Botimet Toena

Rruga "M. Gjollesha"

K. P. 1420

Tiranė - Shqipėri.
Tel:+355 4 22 40 116
      +355 4 22 58 839

Fax: +355 4 22 40 117
E-mail: toena@toena.com.al

toena@abcom-al.com 
redaksia@toena.com.al 

lista e plote e botimeve

     

Lista e plotė e botimeve 1992-2007


A I B I C I Ē I D I Dh I E I F I G I GJ I H I I I J I K I L I Ll I M I N I O I P I Q I R I S I Sh I T I U I V I X I Xh I Y I Z I W I Botimet Toena

 

Autori Titulli Lloji Viti
Xhahid Bushati Djali i vogėl sa njė kokėr arrė pėrralla 1996
Xhahid Bushati Historia e kallzės sė vogėl flokartė pėrralla 1996
Xhani Rodari Ēipolino roman 2001
Xhek London Aventurat e Smokut roman 1995
Xhelo Keēaj Modele tė letėrkėmbimit manual ndihmės 1994
Xhemal Gora Gjeneral i dy mbretėreshave Roman 2005
Xhemal N. Gora Stratulla novelė 2003
Xhemal N. Gora S’do tė desha gjė tjetėr poezi 2004
Xhemal Zeqo Shumė mall poezi 1996
Xhemil Ēeli Familja dhe fisi Ēela nė shekuj monografi 2005
Xhevat Lloshi Stilistika Tekst mėsimor 1999
Xhevat Lloshi Mbėshtetje pėr gjuhėn letrare shqipe studim 1997
Xhon K. Hobhaus Letra nga Shqipėria letėrkėmbim 2001
Xhon Kitsi Stinėt njerėzore poezi 2002
Xhon Kitsi Poezi tė zgjedhura poema, ode, sonete 2003