Print Close

Lista e plotė e botimeve 1992-2007


A I B I C I Ē I D I Dh I E I F I G I GJ I H I I I J I K I L I Ll I M I N I O I P I Q I R I S I Sh I T I U I V I X I Xh I Y I ZW I Botimet Toena


Autori Titulli Lloji Viti
Gj. Shkurtaj, E. Hysa Gjuha shqipe pėr tė huajt dhe shqiptarėt jashtė atdheut metodė pėr mėsimin e gjuhės 2001
Gj.Shkurtaj, E. Hysa Gjuha shqipe pėr tė huajt metodė pėr mėsimin e gjuhės 1996
Gj.Titani, P. Hasani Personalitete ushtarake shqiptare nė vite kujtime 1997
Gjergj Aleksi Rrezatime misterioze roman 2004
Gjergj Aleksi Mjeku i limanit antik roman 1996
Gjergj Fishta Lahuta e Malcis poezi epike 2000
Gjergj Pacani Kreshnikja Kosovė poezi 1999
Gjergj Vlashi Net tė ftohta nė bregdet Tregime tė zgjedhura 2006
Gjergj Zheji Mjellma roman 2001
Gjikė Kurtiqi Hedhin valle minjtė fabula e pėrallėza 2002
Gjon Muzaka Memorje 1996
Gjovalin Shkurtaj Sociolinguistika Gjuhėsi 2006
Gjovani Bernardi Ripetilo (Pėrsėrite) poezi 1998