Print Close

Lista e plotė e botimeve 1992-2007


A I B I C I Ē I D I Dh I E I F I G I GJ I H I I I J I K I L I Ll I M I N I O I P I Q I R I S I Sh I T I U I V I X I Xh I Y I ZW I Botimet Toena


Autori Titulli Lloji Viti
V. Montemagno Tregime tė shkurtra me lepurushė pėrralla tė ilustruara 2004
V. Montemagno Tregime tė shkurtra me qenushė pėrralla tė ilustruara 2004
V. Montemagno Tregime tė shkurtra me maēokė pėrralla tė ilustruara 2004
V. Peculi, A. Kopali Ekologjia Tekst universitar 2006
Valbona Bezhani Zėri i shpirtit poezi dhe prozė 2001
Valbona Bozgo Monologu i kryqėzimit roman 2002
Valbona Selimi Dashuria e meteorėve qė shuhen roman 1996
Valbona Sherifi Bota s’lindi me mua nė njė ditė poezi 1997
Valdete Antoni E pashė fluturimin tim poezi 1999
Valdete Antoni Hyj nė kraharor Zoti poezi 2001
Valdete Antoni Muri im ka veshur kėmishė poezi (lirika) 1997
Valentina Duka Qytetet e Shqipėrisė nė vitet 1912-1924 studim historik 1997
Valentina Kurti Ma ktheni buzėqeshjen poezi
Valter Shtylla Rrugėt dhe urat e vjetra nė Shqipėri studim 1998
Valter Shtylla Monumente kulture nė Kosovė studim 1998
Vangjel Kasapi Jashar Menzelnxhiu, jeta dhe vepra Monografi 2005
Vangjel Kasapi Mehmet Dėrralla monografi 1995
Vangjel Loli Qyteti i Vlorės dhe ndėrtuesit e tij studim 2005
Vangjel Meksi Labova ndėr shekuj monografi 2000
Vangjel Moēka Skuadra e klubit “Futboll star” roman 2001
Vangjush Saro Ervini dhe miqtė novelė-pėrrallė 1995
Vangjush Saro Njė ditė pa mamin novelė humoristike pėr fėmijė 1996
Vasil Qesari Dyzet e katėr ditėt e “Teleblusė” kujtime 2000
Vasil Qesari Post-scriptum pėr diktaturėn dokumente, ese 2004
Vasil Zhebo Bien yje nga ulliri poezi 1999
Vedat Kokona Fjalor shqip-anglisht fjalor 1998
Vedat Kokona Fjalor shqip-frėngjisht fjalor 1998
Vedat Kokona Nė kopshtin e soneteve studim 1998
Vedat Kokona Fjalor frėngjisht-shqip fjalor 1996
Vedat Kokona Lule tė pavenitura poezi 1997
Vedat Kokona Lulja dhe shega pjesė teatrale nė vargje (pėr fėmijė) 1995
Velesin Peēuli, Albert Kopali Bujqėsia biologjike Tekst mėsimor 2005
Veli Frashėri Portreti i Kosovės poemė 1997
Vėllezėrit Grim Shtėpia prej ēokollate pėrrallė 1994
Vezire Koxhaj I kristalizuar poezi 2003
Viktor Canosinaj Ikja e pėllumbave roman 1998
Viktor Canosinaj Ata kėrkonin lumturinė roman 1997
Viktor Canosinaj Biri i erės roman 1996
Vilhelm Hauff Muku i vogėl pėrrallė 1999
Vilhelme Vranari Vėshtroni meduzėn Trilogji, roman 2005
Vilhelme Vranari Dhembje nėne roman 1998
Vilhelme Vranari Mamaja novelė 2000
Vilhelme Vranari Tė pres poezi 2000
Vilhelme Vranari 10 Fabula fabula 2000
Vilhelme Vranari Kush e vrau Kaftanazin?! tregime 2001
Vilhelme Vranari Jetė nė udhėkryq roman 2001
Vilhelme Vranari Ringjallur si Krishti roman 2002
Vilhelme Vranari Dilema e sė nesėrmes Roman, trilogji 2006
Vilhelme Vranari Bėmat e dhelprės fabula 2001
Vilhelme Vranari Amanti i Arbėrisė roman 2003
Viola Shkėmbi A good devil poemė anglisht 350
Violeta Allmuēa Era e pasionit Roman 2005
Violeta Allmuēa Julia roman 2004
Violeta Allmuēa Era e pasionit roman 1995
Violeta Allmuēa Era e pasionit roman 1996
Violeta Filaj Njė buqetė me kėngė kėngė 1999
Virgjil Muēi Tė dielat Kritikė letrare 2005
Virgjili Eneida poemė 1996
Visar Zhiti Si shkohet nė Kosovė poezi 2000
Visar Zhiti Valixhja e shqyer e pėrrallave pėrralla 1996
Visllava Shimborska Poezi tė zgjedhura poezi 1997
Vjollca Hysenbegas Bibliografi e letėrsisė artistike e pėrkthyer nė shqip 1944-2000    bibliografi 2004
Vladimi Fedorovski Careshat - Gratė qė bėnė Rusinė Histori 2006
Vladimir Zhusti Shqetėsime qiejsh poezi 1999
Vojsava Nelo Mikesha e yjeve roman 1999
Vojsava Nelo Benvenuta Artemida poezi 2001
Vojsava Nelo Idil nė dy akte poezi 1997
Vullnet Mato E fshehta tronditėse tregime 1999