Print Close

Filozofi, psikologji, sociologji


A | E | G | J | L | M | N | S | Tė gjitha

dokumenta 1-10 / 10  
faqe 1 nga 1
 
Jashar Demiri
Libėr i hapur pėr ata qė janė tė interesuar tė dinė mė shumė
mė shumė  
Li Hongzhi
Ēfarė ėshtė Ligji i Budės? Ėshtė fe? Ėshtė filozofi?
mė shumė  
Nazim Shtino
Autori nė kėtė punim paraqet aspektin shoqėrisht tė rrezikshėm tė sėmundjeve psikike dhe vlerėsimin psikiatriko ligjor tė tyre.
mė shumė  
Apostol Lira
Trajtimi i problemeve nė kėtė libėr bėhet nė 8 grupe, sipas stadit tė jetės individuale tė njeriut
mė shumė  
Marcella Vasconi
secili do tė pėrfitojė diēka nga zbulimet qė kanė kryer studiuesit pėr t'u bėrė qoftė dhe pjesėrisht psikolog..
mė shumė  
Ludwig Wittgenstein
Vepra Hulumtime filozofike ėshtė njė nga veprat filozofike mė me influencė tė shekullit XX
mė shumė  
Samuel Enoch Stumpf
Ky vėllim ėshtė i ndarė nė dy pjesė: Pjesa e parė ėshtė njė histori e filozofisė perėndimore, ndėrsa pjesa e dytė pėrmban shkrime qė kanė tė bėjnė me problemet themelore tė filozofisė.
mė shumė  
Autorė tė ndryshėm
Njė libėr qė nuk i shėrben vetėm studentėve tė Socilogjisė, por edhe ēdo qytetari.
mė shumė  
Edmond Dragoti
Shpjegimi i sjelljeve tė individit dhe shoqėrisė vazhdon tė tėrheqė vėmendjen e psikologėve tė shquar tė tė gjitha kohėrave.
mė shumė  
Nazif Saraēi
Filozofia e Nazif Saraēit, njė ndėr filozofėt e paktė shqiptarė.
mė shumė